Antradienis, 23 balandžio, 2024
JAV

Apple Inc.

Apple Inc. projektuoja, gamina ir parduoda judriojo ryšio ir media įrenginius bei asmeninius kompiuterius; prekiauja įvairia susijusia programine įranga, paslaugomis, priedais, tinklo sprendimais bei trečiųjų šalių skaitmeniniu turiniu ir programomis.

Kompanijos produktai ir paslaugos yra:

  • iPhone®
  • iPad®
  • Mac®
  • Apple Watch®
  • Apple TV®
  • Programinė įranga iOS ir macOS®
  • watchOS®, tvOS™ ir iCloud®operacinės sistemos, 
  • Apple Pay® 
  • App Store®
  • Mac App Store, TV App Store, iBooks Store® ir Apple Music®

Kompanija savo produktais prekiauja ir paslaugas teikia visame pasaulyje per savo parduotuvių tinklus, internetinę prekybą, tiesioginius pardavimus. Prekiaujama trečių šalių produktais, kurie yra suderinami su Apple produktais.

Apple Inc. įkurta 1977 m. Kalifornijoje, JAV. Kompanijos akcijomis, kurių nominali vertė yra $0.00001.

Akcijos priklauso daugeliui indeksų. Svarbiausi yra Dow Jones, Nasdaq Composite bei Nasdaq 100, S&P 500. Kompanijos finansiniai metai – nuo rugsėjo iki rugsėjo. Kompanija veikia didelės konkurencijos rinkoje ir ta konkurencija auga atitinkamai su konkurentų sugebėjimu sukurti panašius į Apple produktus.

Bendrovės internetinė svetainė investuotojams: Apple/Investors.

Apple Inc. finansai

Daugiausia pajamų kompanija uždirba JAV, Europoje ir Kinijoje, atitinkamai 43%, 24%, 19%. Kas iš viso sudaro 86% nuo visų pajamų.

Didžiausias pajamas gauna iš iPhone pardavimų. Jie siekia net 52.11% visų pardavimų; beveik 11% pajamų sudaro įvairios paslaugos:

Apple Inc.

Kompanija turi labai daug įsipareigojimų. Jų dalis Nuosavame kapitale sudaro net 600%. Tačiau pinigų srautai tokie dideli, kad Ilgalaikėms skoloms padengti Grynuoju 2022 metų pelnu užtektų 1.48 metų. Labai geras rodiklis.

Korporacijos pelno dinamika stabili ir net įspūdinga. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 15%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 22%. Nepamirštam, kad prie tokio rezultato prisideda nuosavų akcijų supirkimas.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose.

Bendrovė dividendų nemokėjo nuo 1996 iki 1999, nuo 2001 iki 2004 ir nuo 2006 iki 2011. Todėl Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 19.4%. Kompanija pelningai investuoja nepaskirstytą pelną ir vėl uždirba. 10 metų vidutinis ROAE yra 68%. Labai gera grąža konkurencinėje aplinkoje.

Kompanijos ateities finansiniai rodikliai labai priklauso nuo jos sugebėjimo vystyti naujus inovacinius produktus ir paslaugas, kad sugebėtų išlikti konkurencinga. Naujų produktų vystymui kompanija skiria net 15.4% Bendrojo pelno.

Vienas į IMT investuotas JAV doleris uždirba 1.2 USD EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2022 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 176 USD. Matome, kad rašymo metu akcija rinkoje įvertinta adekvačiai.

Kompanijos akcijos

Kompanijos akcijomis prekiaujama NASDAQ biržoje, Tickeris yra AAPL. 2020 metais kompanija įvykdė 4:1 akcijų splitą ir dėl to akcijos tapo prieinamos daugeliui investuotojų.

Apple Inc. akcijų buhalterinė vertės vidutinis 4 metų augimo tempas siekia apie -3.57% kasmet. Tai normalu, kai kompanija superka nuosavas akcijas – nuosavybė mažėja. Kompanija dirba sėkmingai ir šia sėkme dalijasi su akcininkais per dividendų mokėjimą ir akcijų supirkimą.

Nuo idėjos paskelbimo, investuotojai jau gavo 170% arba 33% vidutinę metinę grąžą, įskaitant ir dividendus.

Prognozuojama maksimali investicijų grąža per artimiausius 5 metus gali siekti ir virš 35% vidutiniškai kasmet. Jei tik rinkos konjunktūra bus palanki.

Mūsų rekomendacija yra akcijas PIRKTI IR LAIKYTI.

Kainos augimo prognozė atrodo labai įspūdingai. Tokie skaičiavimai atsiranda dėl aukšto Nuosavo kapitalo pajamingumo. Tačiau mes perskaičiuojam kasmet ir prognozės koreguojasi. Artimiausių metų prognozės yra pakankamai realios.

Apple Inc.
AAPL kainos prognozė


Techninė analizėAkcijų priklausymas portfeliams

Apple akcijos priklauso mūsų sukurtiems AAPL portfelis,  Tvenkinio, Metaverse portfeliams.

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

Kompanijos puslapis investuotojams.


Jei norite daugiau informacijos arba Techninės analizės komentarų, užpildykite formą: