Apple Inc.

Apple Inc. veikla

Apple Inc. projektuoja, gamina ir parduoda judriojo ryšio ir media įrenginius bei asmeninius kompiuterius; prekiauja įvairia susijusia programine įranga, paslaugomis, priedais, tinklo sprendimais bei trečiųjų šalių skaitmeniniu turiniu ir programomis.

Kompanijos produktai ir paslaugos yra:

  • iPhone®
  • iPad®
  • Mac®
  • Apple Watch®
  • Apple TV®
  • Programinė įranga iOS ir macOS®
  • watchOS®, tvOS™ ir iCloud®operacinės sistemos, 
  • Apple Pay® 
  • App Store®
  • Mac App Store, TV App Store, iBooks Store® ir Apple Music®

Kompanija savo produktais prekiauja ir paslaugas teikia visame pasaulyje per savo parduotuvių tinklus, internetinę prekybą, tiesioginius pardavimus. Prekiaujama trečių šalių produktais, kurie yra suderinami su Apple produktais.

Apple Inc. įkurta 1977 m. Kalifornijoje, JAV. Kompanijos akcijomis, kurių nominali vertė yra $0.00001.

Akcijos priklauso daugeliui indeksų. Svarbiausi yra Dow Jones, Nasdaq Composite bei Nasdaq 100, S&P 500. Kompanijos finansiniai metai – nuo rugsėjo iki rugsėjo.

Kompanija veikia didelės konkurencijos rinkoje ir ta konkurencija auga atitinkamai su konkurentų sugebėjimu sukurti panašius į Apple produktus.

Bendrovės internetinė svetainė investuotojams: Apple/Investors.

Apple Inc. finansai

Daugiausia pajamų kompanija uždirba JAV, Europoje ir Kinijoje, atitinkamai 45%, 23%, 17%. Kas iš viso sudaro 85% nuo visų pajamų.

Didžiausias pajamas gauna iš iPhone pardavimų. Jie siekia net 54.73% visų pardavimų; beveik 18% pajamų sudaro įvairios paslaugos:

Apple Inc.

Kompanija turi labai daug įsipareigojimų. Jų dalis Nuosavame kapitale sudaro net 157%. Tačiau pinigų srautai tokie dideli, kad Ilgalaikėms skoloms padengti Grynuoju 2019 metų pelnu užtektų 1.66 metų. Labai geras rodiklis.

Korporacijos pelno dinamika stabili ir net įspūdinga. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 25%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 16%. Nepamirštam, kad prie tokio rezultato prisideda nuosavų akcijų supirkimas.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose.

Bendrovė dividendų nemokėjo nuo 1996 iki 1999, nuo 2001 iki 2004 ir nuo 2006 iki 2011. Todėl Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 16.5%. Kompanija pelningai investuoja nepaskirstytą pelną ir vėl uždirba.

10 metų vidutinis ROAE yra 41%. Labai gera grąža konkurencinėje aplinkoje.

Kompanijos ateities finansiniai rodikliai labai priklauso nuo jos sugebėjimo vystyti naujus inovacinius produktus ir paslaugas, kad sugebėtų išlikti konkurencinga. Naujų produktų vystymui kompanija skiria net 16.5% Bendrojo pelno.

Vienas į IMT investuotas JAV doleris uždirba 3.36 USD EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 646 USD.

Kompanijos akcijos

Kompanijos akcijomis prekiaujama NASDAQ biržoje, Tickeris yra AAPL.

Apple Inc. akcijų buhalterinė vertės vidutinis 4 metų augimo tempas siekia apie -1.41% kasmet. Tai normalu, kai kompanija superka nuosavas akcijas – nuosavybė mažėja.

Kompanija dirba sėkmingai ir šia sėkme dalijasi su akcininkais per dividendų mokėjimą ir akcijų supirkimą.

Per pastaruosius 5 metus akcija investuotojams davė vidutiniškai po 19.94% grąžą kasmet, įskaitant ir dividendus. Labai geras rezultatas, bet neužtikrinantis tokio rezultato ateityje.

Prognozuojama maksimali investicijų grąža per artimiausius 5 metus gali siekti ir virš 20% vidutiniškai kasmet. Jei tik rinkos konjunktūra bus palanki.

Ir gali būti dar aukštesnė grąža, jei rinkoje vyktų korekcija ir akcijų kaina sumažėtu iki $190 ir žemiau.

Mūsų rekomendacija yra akcijas PIRKTI IR LAIKYTI.Techninė analizėDaugiau JAV kompanijų akcijų.

The Board of Directors has also approved a four-for-one stock split to make the stock more accessible to a broader base of investors. Each Apple shareholder of record at the close of business on August 24, 2020 will receive three additional shares for every share held on the record date, and trading will begin on a split-adjusted basis on August 31, 2020.


Jei norite daugiau informacijos arba Techninės analizės komentarų, užpildykite formą:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: