Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Europa

ARM Holdings plc (delistinguota)

ARM Holdings plc veikla. 2016 m. rugsėjo mėn. visą kompaniją nusipirko Japonijos IT kompanija Softbank. Kompanijos akcininkams išmokėdama po £17,00. Akcijų listingavimas Londono akcijų biržoje nutrauktas rugsėjo 6 d., o Niujorke ADR nekotiruojami nuo rugsėjo 16 d.

Investuotojai, pasinaudoję idėja ir pardavę akcijas naujam investuotojui, uždirbo apie 63% grąžą arba apie 59% vidutinę metinę grąžą.

ARM Holdings plc yra pasaulinis puslaidininkių intelektualinės nuosavybė lyderis. Ji kuria ir licencijuoja technologijas, kurios sudaro eletroninių prietaisų – išmaniųjų telefonų, planšečių, jutiklių, serverių – pagrindą.

Kuria technologijas, atveriančias naujas komunikacijos galimybės globalėjančiame pasaulyje.

Kompanija įsteigta 1990 m. ARM Holdings plc sukurtomis technologijomis klientams vien 2015 m.  pristatyta per 14.8 mlrd. čipų.

1 348 licencijų sutarčių pagrindu naudojasi per 300 kompanijų. ARM Holdings plc už tai gauna honorarus (royalties).

Ilgalaikėje perspektyvoje planuojamas kompanijai priklausančios rinkos dalies augimas. Tai liudija ir kompanijos pajamų augimo tempas. Jis didesnis nei konkurentų.

ARM Holdings plc yra rinkos lyderis. Jos klientai, tarp jų ir didžiausios puslaidininkių kompanijos, ir jų mokami honorai generuoja patikimus pinigų srautus.

Finansai valdomi labai konservatyviai. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro tik 3.34% Nuosavo kapitalo ir jiems padengti 2015 m. Grynuoju pelnu užtekų vos 0.18 metų.

Kompanijos pelno dinamika pakankamai stabili ir auganti. 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 27.53%, o pastarųjų 5 metų EPS augimo tempas jau 30.15%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra net 39.59%. Palyginus su Jungtinių Karalysčių 10 m. VVP 1.374%, tai daugiau nei geras rezultatas.

10 metų vidutinis ROAE yra 10.19%. Didelė grąža, dinamika auganti. 5 m. Buhalterinės vertės augimas siekia 13.85%.

Vienas svaras, investuotas į Ilgalaikį materialųjį turtą sukuria 9.48 svaro EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JK 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2015 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 17.39 svaro.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.