Augimo (Growth) investuotojo atmintinė

Jei sieki augimo, stebėk pinigų srautus

Pinigai yra įmonės gyvybės šaltinis. Jei jie sustoja tekėję, kompanija miršta. Dauguma investuotojų sutelkia dėmesį į pelną, tačiau pelnu ataskaitose galima lengvai manipuliuoti ir tai negali tiksliai atspindėti įmonės veiklos stiprumo.

Grynųjų pinigų srautas suteikia investuotojams geresnį vaizdą apie įmonės sveikatą (bet tai dar ne tobuliausias indikatorius).

Neignoruokite balanso

Pasaulis yra sudėtinga vieta ir net geriausias verslo planas gali patekti į bėdą. Bendrovė su stipriu balansu geriau atlaiko netikėtumus ir greitai atsigauna. Įsiskolinusios bendrovės ne tokios lanksčios ir gali greitai sulaukti kreditorinių reikalavimų, pablogėjus situacijai.

Ieškok naujovių

Nors didelės bendrovės turi atpažįstamų prekės ženklų, stipraus balanso, pramonės šakos lyderio privalumus. Bet tai susiję ir su išsipūtusia biurokratija, kuri lėtai reaguoja į besikeičiantį konkurencijos kraštovaizdį. Mažos įmonės turi galimybę greitai sukurti naujas technologijas ir produktus, tapdamos didelėmis kompanijomis ateityje.

Valdykite savo emocijas

Investuotojai tampa blogiausiais savo priešais dėl polinkio daryti emocinius sprendimus, o ne vadovaujantis racionaliu sprendimo priėmimo procesu. Dėl emocijų kartais bijoma pirkti akcijas, kai kaina, nors tai dažnai yra geriausias laikas pirkti.

Negalima remtis ankstesniais rezultatais

Nedaug dalykų šiame pasaulyje yra garantuoti (paklauskite pensijų fondų su Graikijos obligacijomis valdytojų). Trejų metų iš eilės 30% grąžos augimas kasmet, tikėtina, daugiau nepasikartos, o 20% pelno maržą bus labai sunku išlaikyti (konkurencija ir infliacijos dvi akivaizdžios grėsmės). Investuotojams reikia suprasti, kad jie perka bendrovės ateitį ir akcijas įvertinti atitinkamai.

Nustatykite rinkos potencialą

Bendrovės augimo potencialą nustato sektoriaus dydis, todėl investuotojai turi numanyti, kiek bendrovei dar galima šakoje plėstis, kokios liko galimybės.

Užsirašykite akcijų pirkimo priežastis

Investuotojai turėtų turėti aiškias priežastis, kodėl perka bendrovės akcijas, ir itin aiškius kriterijus vertinant įmonės veiklą. Šie užrašai labai gerai apsaugo nuo kasdieninio rinkos sukeliamo triukšmo. Taip pat tai padeda apsispręsti parduoti akcijas, jei bendrovės veikla neatitinka užrašytų kriterijų.

Nepermokėkite

Pats greičiausias būdas investiciją į fenomenalią įmonę paversti apgailėtinais likučiais yra pirkti akcijas per kainų burbulą ir mokėti tiek, kiek tas verslas nėra ir nebus vertas. Sulauksite pagirių. Laikas – jūsų sąjungininkas. Pasidarykite stebimų bendrovių sąrašą, ir anksčiau ar vėliau, jūs rasite puikią pirkimo galimybę.

Galvokite toli į ateitį

Akcijos nėra loterijos bilietas, kuris gali sukrauti turtus akimirksniu. Akcijos yra priemonės kurti savo gerovę dešimtmečiais. Pirkite akcijas ir tegul bendrovė nuolat didina vertę laikui bėgant.

Diversifikuokite

Kiaušiniai viename krepšyje. Nelaikykite. Turėdami ne mažiau kaip 15 skirtingų akcijų, sumažinate portfelio rizikos lygį ir išsaugote bent savo kapitalo, jei kuri nors bendrovė bankrutuoja sunkmečiu.

Šaltinis: http://www.fool.co.uk/

 

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: