Aukso paklausoje – išsekę pinigų upeliai

Atrodo, kad pinigų ‘spausdinimo’ perspektyvoje turėtų būti atvirkščiai. Tačiau aukso paklausoje jau metus stebimas susidomėjimo sumažėjimas. Nors individualūs investuotojai vis dar perka auksą, ir gana aktyviai, centriniai bankai auksą linkę parduoti. Tai gali būti ir dėl vyriausybių poreikio subalansuoti biudžetus, susidarius pandeminei įtampai.

Remiantis Pasaulio aukso tarybos duomenimis, aukso paklausa 2020 m. ketvirtąjį ketvirtį sumažėjo iki žemiausio lygio nuo 2008 m. finansų krizės. Koronaviruso pandemija su savo toli siekiančiu poveikiu lėmė šį vartotojų paklausos sumažėjimą visoje Europoje. 2020 m. Bendra metinė aukso paklausa sumažėjo iki 3 759.6 t. Pernai ši paklausa siekė apie 4 000 tonų.

Visų metų duomenys rodo, kad aukso rinka, palyginti su 2019 m., susitraukė maždaug 14 proc. Centrinių bankų paklausa ypač smarkiai sumažėjo iki -59 proc. O juvelyrikos sektoriuje sumažėjimas ir toliau lieka dviženklis skaičius – -33 proc. Technologijų sektoriuje, kurį paveikė COVID-19 sukelti sutrikimai, aukso naudojimas 2020 m. sumažėjo 7% iki 301.9 t. Tačiau šis sektorius metus baigė palyginti teigiamai: ketvirtąjį ketvirtį aukso paklausa čia padidėjo, palyginus su 2019 m. 4-u ketvirčiu.

Aukso luitelių ir monetų paklausa per ketvirtąjį ketvirtį išaugo 10 proc., palyginti su praėjusių metų ketvirčiu, todėl metinės mažmeninės investicijos padidėjo apie 3 proc. iki 896.1 t. Nepaisant to, paklausa, palyginti su 10 metų vidurkiu (1 199.5 t), išliko silpna.

Srautai aukso paklausoje

Infographic: Gold demand drops 14 % | Statista You will find more infographics at Statista

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: