Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Fondai

Baltic Horizon Fund: komercinio NT sektorius stabilizuojasi

Nekilnojamojo turto investicinis fondas Baltic Horizon Fund, šių metų trečiąjį ketvirtį sugeneravęs 2,68 mln. eurų neaudituoto grynojo pinigų srauto iš operacijų ir ligi šiol sukaupęs 6,1 mln. dividendų rezervą, investuotojams ketina išmokėti nuo 2,95 iki 3,85 mln. eurų dividendų, arba po 0,026 eurų vienam investiciniam vienetui. Dividendai bus išmokami ir esamiems, ir naujiems investuotojams, kurie fondo investicinių vienetų bus įsigiję per antrinį viešąjį siūlymą (SPO), vykstantį iki 2020 m. spalio 22 d.

„Nuo pat įkūrimo Baltic Horizon Fund pasižymi pastoviais piniginiais dividendais. Kilus COVID-19 krizei ir susvyravus rinkoms, dalį dividendų investuotojams nusprendėme mokėti kaip įprastai, o dalį – kaupti specialiai sukurtame dividendų rezerve ir išmokėti vėliau, kai tik portfelio rezultatai stabilizuosis. Šiandien matome, kad fondo rezultatai gerėja, fondo grąža ir dividendinis pajamingumas siekia ankstesnį lygį, todėl dabartinė situacija ir galimybės leidžia fondui nuosekliai grįžti prie ankstesnių dividendų normų, kurios buvo vienos didžiausių Baltijos šalyse“, – teigia „Baltic Horizon Fund“ valdytojas Tarmo Karotamas.

Po trečiojo ketvirčio fondas turi sukaupęs 6,1 mln. eurų neišmokėtų dividendų rezervą, iš kurio investuotojams ir paskirstys dividendus. Pirmąjį ketvirtį fondas uždirbo po 0,031 eurų, antrąjį – po 0,023 eurų vienetui. Tačiau investuotojams už  abu ketvirčius buvo išmokėta po 0,015 eurų. Pagal paskutinius keturių ketvirčių dividendų mokėjimus, fondas investuotojams generavo apie 7,5 proc. grąžą.

Baltic Horizon Fund: komercinio NT sektorius stabilizuojasi

***

Per šių metų pastaruosius 9 mėnesius nepaisant COVID-19 pandemijos sukeltų iššūkių pademonstravo teigiamus veiklos rezultatus. Tai rodo, kad kokybiški komercinio NT objektai atlaikė krizę.

„Prie fondo augimo ir sėkmingų valdomų NT objektų veiklos rezultatųženkliai prisidėjo nauji įsigijimai – verslo centras „North Star“ Vilniuje ir prekybos centras „Galerija Centrs“ Rygoje. Nors 2020 m. augimą kiek ir sulėtino mažmeninės prekybos patalpų nuomininkams teikiamos pagalbos priemonės dėl COVID-19 pandemijos“, – pažymi fondo valdytojas T. Karotamas.

Nekilnojamojo turto investicinio fondo Baltic Horizon Fund GAV rugsėjį padidėjo 0,54 proc. ir sudarė 1,2247 eurų už vienetą. Per sausį–rugsėjį fondo konsoliduotos grynosios nuomos pajamos pasiekė 15,2 mln. eurų, 11,8 proc. didesnės nei tuo pat laiku pernai.

Iki spalio 22 d. 16:00 val. Baltic Horizon Fund vykdo antrinį viešą investicinių vienetų siūlymą (SPO), per kurį siekia pritraukti 20 mln. eurų. Tokiame siūlyme pirmąsyk gali dalyvauti ir mažmeniniai investuotojai iš Lietuvos. Vieno naujo investicinio vieneto kaina yra 1,1566 eurų, minimalus leidžiamas įsigyti kiekis – 1000 vienetų.

Jaučiame didelį susidomėjimą fondu ir investavimo galimybėmis tiek iš naujų, tiek esamų investuotojų. Tai rodo, kad investicijos į komercinį NT išlieka patrauklios nepaisant pandemijos padiktuotų iššūkių“, – sako T. Karotamas.

Šaltinis: Baltic Horizon Fund

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.