Pirmadienis, 22 balandžio, 2024
Mokomieji Straipsniai

Baro ekonomika. Ciklas jūsų kišenėje I

Baro ekonomika. Truputis apie verslus ir akcijas. Jei kas nors pakomentuos ką nors protingo, tai parašysiu ir kaip galima uždirbt (arba mažiau pradirbt) iš cikliškumo. Galioja worldwide, px kokia valstybė.

Verslai būna dviejų tipų: paslaugos (services) ir gamyba (manufacturing). Jei kam reikia paaiškint skirtumą tarp šitų tai niekad neturėkit vaikų, please. Kiekvienoje iš šių kategorijų verslai būna dar dviejų tipų:

Cikliški (cyclical) ir saugesni (defensive). Skirtumą tarp šių suprasti labai svarbu:

Cikliškų verslų pajamos labai priklauso nuo ekonominio ciklo. Jei ekonomika auga, tie verslai gauna daugiau pinigų, auga labai sparčiai ir generuoja daugiau babkių investuotojams nei vidurkis, nes akcijos „performina“ geriau nei rinka. Jei ekonomika lėtėja tai būna batai, babkės neauga arba patiria nuostolius. To pasekoje ir jų akcijos krenta labiau nei vidurkis.

„Saugesni“ verslai yra ne taip jautrūs ekonominiam ciklui. Nu, nes žmonėms ar taip, ar taip reiks tų prekių ar paslaugų, px, kad neturi jie pinigų, vis tiek pirks. Kai ekonomika kyla tokių verslų akcijos nėra įdomios, dėl to generuoja vidutines arba mažesnes už vidutines babkes. Tačiau kai ekonomika lėtėja, tokios akcijos nekrenta arba krenta mažiau nei rinka (dažniau krenta mažiau nei nekrenta).

Sektorių ir industrijų pavyzdžiai:

Cikliški – žaliavos, energijos sektorius, prabangos prekės, restoranai, finansų sektorius, fancy IT ir brangūs triusikai.

Defensive – sveikatos apsauga, telekomai, komunalinės paslaugos ir būtinosios prekės – maistas, rūbai, muilas ir t.t.

Šituos dalykus žinoti yra būtina. Jei kas nors nori žinoti, kaip įmanoma pasiruošti ekonominio ciklo pokyčiams, ir ką su šia informacija daryt rinkose, tai antram teksto sakinyje yra parašyta ką daryt, kad parašyčiau.

Nenaudokit šitų žinių baruose, panom px, bandžiau.

Peace

Straipsnio Autorius yra Vaidotas Segenis. Neredaguotas postas paskelbtas čia.

https://www.facebook.com/vaidotassegenis/videos/10214336587790561/

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.