Naujas INVL besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondas

INVL besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondas

INVL Asset Management steigia naują INVL besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondą, investuosiantį į besivystančių šalių obligacijas.

Nuo liepos 1 dienos pradėsiantis veikti INVL besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondas bus pirmasis tarp fondų, kuris siūlys investuoti į obligacijas pasaulio mastu.

Naujasis fondas lėšas nukreips ne tik į Europos, bet ir į Azijos, Afrikos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių bei įmonių skolos VP.

Siekiant paskatinti šalies gyventojus aktyviau investuoti, naujajame fonde nebus minimalios investavimo sumos, taip pat iki 2018 metų fonde nebus taikomi įprasti mokesčiai.

Ledimas gautas

Leidimą steigti naująjį fondą šių metų birželio 27 dieną suteikė Lietuvos bankas. Iš viso nuo liepos 1 dienos INVL Asset Management valdys penkis investicinius fondus.

„Kurdami naująjį fondą pirmiausia vertinome rinkos poreikius – dabartiniame žemų indėlių palūkanų kontekste trūksta investicinių produktų, galinčių pasiūlyti didesnę grąžą.

Atsižvelgdami į besivystančių pasaulio rinkų obligacijų situaciją manome, kad, prisiimdami protingą riziką, galime suformuoti portfelį, kurio vidutinis metinis pajamingumas iki obligacijų išpirkimo viršytų 5 procentus.

Tikime, kad šis fondas gali sudominti ir neturinčius didelės investavimo patirties“, – sakė INVL Asset Management Investicijų valdymo departamento direktorius Tomas Krakauskas.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js


//

Fondo tikslai

Jo teigimu, pagrindinis fondo tikslas bus siekti maksimaliai aukšto rizikos ir grąžos santykio bei užtikrinti, kad, rinkoms krentant, fondo vieneto vertės pokytis būtų mažesnis nei lyginamojo indekso.

„INVL besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondo“ valdytojai, remdamiesi fundamentalia analize, investuos viso pasaulio besivystančiose rinkose, neapsiribodami konkrečiais sektoriais ar regionais.

Investicijos bus nukreipiamos į šiose rinkose veikiančių įmonių ir valstybių obligacijas, kurios bus atrenkamos pagal žemus skolos rodiklius.

Daugiausia besivystančiose rinkose obligacijų išleidžia Meksika, Indonezija, Turkija, Kinija, Brazilija, Filipinai.

Rizika – nepamiršti

„Istorinė besivystančių pasaulio rinkų obligacijų grąža yra aukšta – jų vidutinė metinė grąža per pastaruosius penkerius metus siekė 5,7 proc.

Tiesa, praeities rezultatai negarantuoja to paties ateityje ir atskirais periodais šių vertybinių popierių svyravimai gali būti reikšming.

Tačiau po didžiausio 12% kritimo 2013 m., per metus jų vertė grįžo į buvusį lygį ir pasiekė naujas aukštumas“, – sakė T. Krakauskas.

Pasak jo investuotojams, kurie ketina investuoti į besivystančių rinkų obligacijas, reikia nepamiršti, kad svyravimai šioje turto klasėje kartais būna reikšmingi.

Ir investavimo periodas turėtų būti ne mažiau dvejų metų.

Fondas sieks užtikrinti tolygią investicijų grąžą. Mažiausiai 80% lėšų investuos į perspektyviausius besivystančių šalių vyriausybių, savivaldybių ir įmonių skolos vertybinius popierius.

Derins rizikingesnes (įmonių obligacijos) ir saugesnes (vyriausybių, savivaldybių obligacijos) investicijas.

Kiti obligacijų fondai

INVL Asset Management yra vienintelė bendrovė Lietuvoje, valdanti obligacijų investicinius fondus. Bendrovės  investicinių fondų valdomas turtas birželio 27 dieną siekė 41,2 mln. eurų.

Lietuvos banko 2015 m. duomenimis, INVL Asset Management Lietuvoje užimma net 47 proc. rinkos.

Beveik kas antras šios rinkos dalyvis buvo pasirinkęs bendrovės valdomus investicinius fondus.

Bendrovė taip pat valdo aštuonis antros ir trečios pakopos pensijų fondus, teikia investicinių portfelių valdymo paslaugą.

INVL Asset Management priklauso vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse Invalda INVL.

Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo bei kitas finansines priemones.

Joms daugiau kaip 150 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo 340 mln. eurų vertės turto.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: