Bill Miller

Apie Bill Miller

Bill Miller gimė 1950 m. Laurinburg, Šiaurės karolina, JAV.

Darbovietės. J.E. Baker Company, Legg Mason Capital Management, Santa Fe Institute.

Bill Miller yra fondo Legg Mason Value Trust (LMVTX) valdytojas. Išgarsėjo tuo, kad 1991 m. ir 2005 m. tarpe jo fondo bendra grąža lenkė S&P 500 indeksą. Visus 15 metų iš eilės.

 
 

Fondas veiklą pradėjo 1990 m. su $750 mln. kapitalu ir pasiekė $20 mlrd 2006 metais.

1972 m. jis baigė Washington & LeeUniversity ekonomisto specialybę. Pradėjo dirbti J. E. Baker finansininku (treasurer).

1981 m. pradėjo dirbti Legg Mason ir iki 2007 m. dirbo Legg Mason Capital Management Valdybos pirmininku ir vyriausiuoju investicijų valdytoju.

Lygiagrečiai buvo kompanijos Santa Fe Institute Valdybos pirmininku.

Šiuo metu valdo savo investicinę kompaniją Miller Value Partners LLC, kurios aktyvų vertė yra apie $2.3 mlrd.

Investavimo stilius

Bill Miller save apibūdina kaip vertės investuotoją (value investor), tačiau jo vertės apibrėžimas nevisiškai sutapo su tradicinių vertės investuotojų matymu.

Jis teigė, kad bet kuri akcija gali būti vertės akcijas (value stock), jei šios kaina biržoje mažesnė už tikrąją kainą (at a discount to its intrinsic value).

Bill Miller apibūdina su sėkmės faktorius: išsami akcijos analizė ir portfelio sudarymas.

Investuotojas laiške akcininkams rašė, kad vertės investavimas (value investing) yra geriausios vertės ieškojimas, o ne įsivaizdavimas, kad kažkas atrodo pervertintas ar nuvertintas. Kartais augimas atrodo pigus, o vertė brangi. Klausimas ne augime ar vertėje, o kur yra geriausia vertė.

Mūsų portfelį sudaro akcijos su skirtingais fundamentalių faktorių įvertinimais. Čia yra akcijų su aukštu P/E, taip pat, kaip su žemu P/E; su aukštu P/BV, taip pat, kai ir su žemu P/BV. Kai tuo tarpu kiti investuotojai linkę nediversifikuoti šių faktorių.

Mes akcijas laikome aukštus ir žemus P/E ar P/BV dėl vienos ir tos priežasties – mes manome, kad tos akcijos neįvertintos.

Nuo kitų investuotojų mus skiria tai, kad mes esame pasiruošę analizuoti brangiai atrodančias akcijas, kad įsitikinti, brangios jos ar ne. Kai kurių tikroji vertė dar nebūna pasiekta.

Bill Miller posakiai

  • Aš visada primenu mūsų analitikams, kad 100% informacijos apie kompaniją yra praeitis, ir 100% akcijos vertės priklauso nuo ateities.
  • Profesoriai mums sako, kad rinka atspindi visą į ją patenkančią informaciją. Bet kaip ir Kreivų veidrodžių kambaryje, rinka ne visada tiksliai atspindi. Paprastai ji būna per daug pesimistiška, kai blogai, ir per daug optimistiška, kai gerai.
  • Mes visada stengiamės pasinaudoti kitų klaidomis: investuotojai būna arba trumpalaikės orientacijos, arba per daug dramatiškai reaguoja, arba pervertina įvykių poveikį rinkai, arba…dar daug kitų dalykų.
  • Investuotojams geriausia visada galvoti ilgalaikio horizonto perspektyvoje.
  • Apibrėžtumas priklauso matematikai, bet ne rinkoms; ir kiekvienas, kuris laukia aiškumo, tikrumo, neapibrėžtumo sumažėjimo, sumoka didžiulę kainą už šią savo paties sukurtą chimerą.
  • Laimi mažiausi vidutiniai kaštai.
  • Mes esame vertės investuotojai, nes mes laikomės logikos pirkti dalį versle, kai kiti jį pardavinėja, ir mes suprantame, kad žemesnės kainos šiandien reiškia didesnę grąžą rytoj ir atvirkščiai.
  • Natūralu, kad finansų rinkose vyrauja stiprūs kainų svyravimai, dideli įvykių pokyčiai, didelis emocinis poveikis investuotojams. Sėkmingas investavimas apima disciplinuotą ir kantrų ilgalaikės strategijos vykdymą, ypač kai tai emociškai sunku.

Straipsniai

Geras straipsnis ir video apie dabartinę situaciją: http://www.cnbc.com/id/102410612#.

How to make money in a changing market: Bill Miller: http://www.cnbc.com/id/101523545

Knygos

„The Man Who Beats The S&P: Investing With Bill Miller“ by Janet Lowe (2002). http://www.amazon.com/The-Man-Who-Beats-Investing/dp/0471054909


Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: