Antradienis, 23 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Bitcoin Ateities sandoriai. Kaip veikia ir įtakoja BTC kainą?

Bitcoin Ateities sandoriai. Bitcoin Ateities sandoriai čia ne vienam dar yra mįslė: kas čia per daiktas ir su kuo jis valgomas. Pabandysime populiariai panagrinėti šį reiškinį ir pateikti ‘išklotinę’.

Kriptorinkoje bitcoin ateities sandorių CBOE biržoje gruodžio 10 d. ir CME Group biržoje gruodžio 18 d. visi laukė su entuziazmu.

Buvo tikimasi, kad bitcoin kaina pakils aukščiau mėnulio. Tiesa, tuo metu rinkoje vyravo ir priešinga nuomonė, kad nebūtinai ateities sandoriai baziniam instrumentui padarys teigiamą poveikį.

Šiandien jau galim pasižiūrėti faktams į akis. CME fjūčeriai nuo pat pradžios krito apie -28%.

Bitcoin Ateities sandoriai. Kaip veikia ir įtakoja BTC kainą?
CME bitcoin ateities sandoriai

CBOE bitcoin ateities sandorių kaina nuo pradžios pakito -0.93%.

Bitcoin Ateities sandoriai. Kaip veikia ir įtakoja BTC kainą?
CBOE ateities sandoriai

Ateities sandoriai

Ateities sandoriai arba fjūčeriai yra savotiškas apsidraudimo rinkoje kontraktas perkant arba parduodant bet kokį aktyvą ateityje fiksuota kaina.

Sakysim, jūs esat juvelyras ir žinote, kad metų pabaigoje padidėja auksinių papuošalų paklausa. Tai jums auksą reikia pirkti jau vasarą. Bet dabar dar tik metų pradžia.

Bet jūs atsakingai planuojate finansus ir manote, kad iki to laiko aukso kaina gali gerokai išaugti. Bet šiandien jūs galite nusipirkti birželio mėnesio aukso kontraktą už mažesnę kainą.

Tai jei aukso kaina tikrai pabrangs, jūs auksą gausite už tą kainą, kurią jau sutarėte, pirkdami ateities sandorį. Jei aukso kaina nukrito, jūs galite kontraktą parduoti ir pirkti aukso pigiau. Truputį prarasite, bet tai ir yra apsidraudimo kaina.

Be abejo, ateities sandoriai yra spekuliantų mėgstamas instrumentas, nes jie perkami su marža. Todėl ši rinka siūlo gerą grąžą. Bet ir didelius nuostolius tuo pačiu…

Bitcoin ateities sandoriai

Tai reguliuojama rinka. Taisyklės čia aiškios ir visiems iš anksto žinomos. Vienas CME bitcoin kontraktas susideda iš  5 bitcoin’ų.

Minimalus pokytis (tick) yra 5 USD. Vadinasi, vieno kontrakto vertė pakis 25 USD, kai kaina pakis per vieną tick’ą.

Vienam pirkėjui yra 1000 konktraktų limitas. Tam, kad nebūtų manipuliuojama rinka. Taip pat yra reguliuojamas maksimalus paros kainos pokytis. Bitcoin fjūčerių kaina negali kisti 20%, kitaip prekyba automatiškai stabdoma.

Kam apskritai reikėjo bitcoin ateities sandorių?

Čia atsakymas labai paprastas. Viskam, ką galima kiekybiškai išmatuoti, galima sukurti ateities sandorius. Jei yra sandoriai oro prognozei, tai kodėl gi nepadaryti bitcoin?

O labai didelis pinigai yra protingi ir atsargūs pinigai.

Wall Street paprasčiausiai pasinaudojo meinstrymu ir nori pasiimti savo dalį jame. Ir viskas. Važiuoja.

Iš kitos pusės, ne tik godumas. Kriptovaliutų rinka yra nereguliuojama. Daug fondų negali investuoti į bitcoin dėl reguliavimo. O kripto biržos ir taip nesugeba priimti visų pinigų – stringa sistema.

O fondai ir kiti instituciniai investuotojai – tai labai dideli pinigai. O labai didelis pinigai yra protingi ir atsargūs pinigai.

Jie neis į krakenus pirkti botcoinų. Jie geriau palauks, kol reguliuojamoje rinkoje atsiras reguliuojamas instrumentas, susiję su kriptorinka. Sulaukė.

Be to, ateities kontraktų rinkoje gali suktis daug daugiau pinigų, nei yra pačio bitcoin kapitalizacija. Juk ne pačius bitcoin perkat, o ateities sandorius. Jų skaičius rinkoje gali būti labai labai labai didelis. Niekas to nedraudžia.

Ir?..

Minčių gali būti visokių. Tame tarpe ir tai, kad buvo neblogai sumanipuliuota. BTCUSD pozicijoje maksimumas pasiektas kaip tik diena prieš CME bitcoin fjūčerių paleidimą.

Bitcoin Ateities sandoriai. Kaip veikia ir įtakoja BTC kainą?
BTCUSD 1D periodas

Kas gali paneigti, kad kainai pakilti kripto biržose padėjo, paskui CME biržoje kontraktus pashortino tie patys veikėjai?

Pirma sukeliamas pirkimo bumas, „fizikai” (smulkūs pirkėjai) skuba spėti į traukinį, tik jų pinigai kelia jau kainą, tada, kai kainai nėra kam kelti, o biržos uždarytos, galima daryti kontraktų shortus, su daug mažesne suma, nei buvo keliama kaina realiai.

O biotcoin’ai jau parduoti ‘fizikams’ su pelnu. Biržoje kaina nekyla, prasideda korekcija, ateities sandoriai pradeda nešti solidų pelną. Taip galima daryti ne vieną ciklą.

Bet čia tik tokia teorinė prielaida, nebūtinai ji teisinga. Tik pirma tokia mintis peršasi, kai matai CME fjūčerių kainos dinamiką.

Bet kokiu atveju galime teigti, kad bitcoin rinka po ateities sandorių atėjimo bando reguliuotis ir ‘civilizuotis’. Jau nematome beprotiškų kilimų per trumpą laiką.

Sulaukėme seniai lauktos korekcijos. Griūties nebuvo, bet sveikas kainos sumažėjimas buvo. Gali būti, kad ir ateityje sparčių kainos pokyčių nematysime.

Pabaigai

Turime vieną aiškų faktą. Su bitcoin ateities sandorių atėjimu, kriptorinkoje pastebimas ‘normalizavimasis’. Kas, mūsų manymu, yra rinkai labai sveika.

Tai reiškia, kad bitcoin rinka sauskelnes jau seniai išaugo ir dabar matuojasi naują rūbą. Tai bus smokingas ir ubago terba – parodys laikas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.