Bitcoin ateities sandoriai

Bitcoin fjūčeriai

CME Group, kuri yra didžiausia ateities sandorių birža pasaulyje, 2017 m. spalio 31 d. paskelbė, kad priima populiariausią kriptovaliutą bitcoin į savo produktų portfelį.

Iš principo tai visiškai naujas bitcoin įvertinimas ir užsitikrinimas finansų rinkoje. Nors dėl to bitcoin dar nepatampa finansų rinkos instrumentu.

Bitcoin labiau pripažįstama kaip „žaliava“ ar kitoks turtas. Kaip jau ne kartą minėjome, bet kuri kriptovaliuta buhalteriškai yra Ilgalaikis materialus turtas.

2017 m. gruodžio 1 d. birža gavo leidimą prekiauti bitcoin ateities sandoriais. Leidimą davė Žaliavų ateities sandorių prekybos komisija (Commodity Futures Trading Commission). Tad fjūčeriai šviesą turėtų išvysti jau gruodžio 18 d.

Kontrakto specifikacijos

Kontrakto vienetai5 bitcoin
Minimalus kainos pokytisBiržoje: $5.00/bitcoin = $25.00/kontraktas   Kalendorinis Spread’as: $1.00/bitcoin = $5.00/kontraktas
Prekybos valandosCME Globex ir CME ClearPort: 5:00 p.m. – 4:00 p.m. CT nuo sekmadienio iki penktadienio
KodasBTC
Listingavimo ciklasArtimiausi 2 mėnesiai kovo mėnesio ketvirčio cikle (Kovas, Birželis, Rugsėjis, Gruodis), plius artimiausi 2 ‘serijiniai’ mėnesiai ne iš kovo mėnesio ketvirčio ciklo.
Prekybos nutraukimasPaskutinis kontrakto mėnesio darbo penktadienis.

CME Bitcoin fjūčerių bazė yra CME CF Bitcoin Reference Rate (BRR), kuris surenkamas iš bitcoin biržų spot kainų nuo 3:00 p.m. iki 4:00 p.m. Londono laiku.

Šiais ateities kontraktais prekiaujama CME ir Cboe biržose. CME Globex, CME ClearPort ir CME Direct prekybos platformose.

Didžiausias galimas kontraktų skaičius yra 100 kontraktų. Kol kas nenumatoma, kad pradžioje bus ir fjūčerių opcionai.

Maržos reikalavimai skaičiuojami kiekvieną dieną. Ne mažiau 35%.

Hard fork’ų atveju su fjūčerių savininkais bus atitinkamai atsiskaitoma grynaisiais.

Prekiauti bitcoin fjūčeriais galima per brokerius, kurie yra CME Clearing Member Firm nariai.

Daugiau informacijos yra čia.

Kaip veikia bitcoin ateities sandoriai?

Bitcoin ateities sandoriai tinka išnaudoti investuojant pagal alfa ir beta strategijas. Tai pasiekiama dėl to, kad investuotojui nereikia mokėti visos sumos.

Sakysim, bitcoin rinkoje kainuoja $8 000. Tai vieno kontrakto vertė yra 8 000*5=$40 000. Tačiau žinome, kad kontraktą jis gali pirkti su marža, t.y. sumokėti tik apie $17 200.

Jei mes turime $20 000 fonduką, tai atsilaisvinusius $2 280 galime investuoti į akcijas ir obligacijas, kurie duoda atitinkamai dividendus ir palūkanas. Čia alfa strategija.

Dabar manykime, kad bitcoin indeksas BRR nukrito 5%. Investuotojas patyrė -$2000 nuostolių. Tuo tarpu kapitalo rinkose su dividendais ir palūkanomis gavome 2% grąžą (neįskaitant kapitalo prieaugio, nes laikome, kad akcijų ir obligacijų nepardavėme). Mūsų pelnas siekia $56.

Iš viso payrėme -$1 944 nuostolių arba -3.86%.

Ir gaunasi, kad investuodami į bitcoin rinką bei pritaikydami alfa ir beta strategijas mes palyginamąjį indeksą (benchmark) aplenkėme 1.14 procentinių punktų. O tai jau neblogas rezultatas.

Techninė analizė

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

One thought on “Bitcoin ateities sandoriai

Comments are closed.

%d bloggers like this: