Ketvirtadienis, 28 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Vienas didelis burbulas ir daug klausimų: bandom rasti atsakymus

Didelis burbulas – dar didesnio pranašas. Visame pasaulyje stebintys kapitalo rinkas mato, kad pučiasi didelis burbulas. Bitcoin kaina per praėjusią savaitę JAV dolerio atžvilgiu buvo pakilusi 36.80%. O nuo žemiausio taško po korekcijos, kuri įvyko po pirmo bumo 2013 m. BTC kaina doleriais jau padidėjo 1202%. Čia skaičiuojant nuo 2015 m. sausio mėn.

Klausimas kyla savaime: Kodėl?

Visų pirma mes matome spekuliacinę rinką, staiga pritraukusią didelius kiekius pinigų. Ir kaip kiekvienoje spekuliacinėje rinkoje kyla kitas klausimas: tik laiko klausimas, kada rinka apsivers? Tačiau bitcoin pozicijoje gali būti ir taip, kad spekuliacinis faktorius nėra svarbiausias, nors jo atmesti ir negalima.

Praėjusį savaitgalį Digital Currency Group susitarė dėl tolimesnių žingsnių, siekiant išspręsti problemas, susijusias su sistemų veiklos rezultatų gerinimu. Tai reiškia, kad ne tik bitcoin, bet ir kitų kripto valiutų „išgavimas” ir transakcijų sistemos  bus tobulinamos. Aišku, tai priduoda nemažai patrauklumo investuotojams ir spekuliantams. Iš čia ir kitų kripto kainų kilimas.

Taip pat manoma, kad nelegalus Kinijos kapitalas surado landas priežiūrai apeiti ir vienu ypu plūstelėjo į rinką. Jei tai tiesa, valdžia greit gali sužiūrėti ir užkirsti. O tada jau laukia bitcoin kainos griūtis. Į tuos, kurie sako, kad bus kaip buvo 2013 metais, galite mesti akmenį, nes kiekvienoje kylančioje rinkoje pasiekiamos vis naujos aukštumos, kaip ir kiekvienoje krentančioje rinkoje pasiekiamos vis naujos žemumos.

Ir dar. Bitcoin kainą kėlė lūkesčiai, kad Honkongo keitykloje Bitfinex bus galima greitai atlikti operacijas su JAV doleriais. Japonija legalizavo bitcoiną. Ir jenos rinka yra antra pagal likvidumą po juanio. O Rusija, priešiškai žiūrėjusi į kriptovaliutas, galvoja jas pripažinti 2018 metais. Mažai gerų naujienų kainai kilti? Jei manote priešingai, tai jūs nepataisomas pesimistas!

Nieko nuostabaus, kad po tokio kilimo praėjusios savaitės pabaigoje kaina pasikoregavo. Normalus procesas kapitalo rinkose. Dieniniame grafike kaina yra vis dar Aligatoriaus. Todėl jaudintis nėra ko. O korekcija, didesnė ar mažesnė, yra sveikos rinkos požymis. Mes tikime, kad kriptovaliutų rinka turi arba įgauna sveikos rinkos požymių. Galimi scenarijai artimiausiu metu kol kas „saugūs” investuotojams.

Vienas didelis burbulas ir daug klausimų: bandom rasti atsakymus
BTCUSD

Tuo tarpu JAV doleris

O tuo tarpu JAV doleris silpnas valiutų krepšelio atžvilgiu. Tas irgi galėjo prisidėti prie kripto valiutų kilimo. Dolerio indeksas korekcijoje nuo metų pradžios, kaip mes ir numatėm.

Vienas didelis burbulas ir daug klausimų: bandom rasti atsakymus
Dolerio indeksas

FED FOMC susirinkimo protokolas nieko naujo kaip ir neparodė. Nariai kalba, kad būtų tikslinga palaukti, kol rodikliai parodys, jog šalies ekonomikos susilpnėjimas yra laikinas ir tik tada kelti palūkanas. Rinkos į protokolą beveik nesureagavo. Gal net priešingai  CME FedWatch Tool rodo, kad rinkų dalyviai tikisi palūkanų pakėlimo birželio 14 d. susirinkime. Tikimybė 83.1%. Pakilo.

Kita problema yra išsipūtęs FED balansas. Per „kiekybinį palengvinimą” FED balanse prisikaupė obligacijų už trilijonus dolerių. Dabar ‘oro darytojus” kamuoja galvos skausmas, kaip sumažinti balansą nepadidinus palūkanų rinkoje. Tai neprideda stiprybės doleriui. EURUSD poros pozicijoje pasipriešinimas tapo palaikymu.

daug klausimų: bandom rasti atsakymus
EURUSD

Nafta

Dar viena įdomi žinia paėjusią savaitę. Nors niekas didelių pokyčių ir nelaukė. Gegužės 25 d. OPEC ir ne OPEC šalys susitarė pratęsti ankstesnį susitarimą dėl naftos gavybos apkarpymo. Kadangi pirmas susitarimas davė teigiamą rezultatą, dalis rinkos dalyvių tikėjosi, kad susitarimas ne tik bus pratęstas, bet dar ir praplėstas. Deja, pakeitimų nebuvo. Ir Brent naftos kaina krito beveik 5% per dieną. Susitarimas galios dar 9 mėnesius.

OPEC’ui skausminga suprasti, kad kartelis nedaro įtakos naftos rinkai. Šitą rolę dabar perėmė JAV. Nuo spalio pabaigos JAV gavybos įmonės naftos išgavimą padidino daugia nei 800 000 barelių per dieną. Kiekvienas naujas gręžinys naftą pradeda išgauti vidutiniškai per 17 savaičių.

Per 4 mėn. JAV pradėti 174 nauji naftos gręžiniai. Skaičiuojama, kad jie naftos gavybą padidins 600 000 barelių per dieną jau III-jame ketvirtyje.

daug klausimų: bandom rasti atsakymus
Brent nafta

Varis

Vario fjūčerių kaina yra tradicinis pasaulinės ekonomikos sveikatos indikatorius. Teigiama, kad kylančioje ekonomikoje auga vario paklausa, didėja investuotojų tolerancija rizikai. Vario kaina pasaulinėje rinkoje kotiruojama JAV doleriais. Todėl labai artimai koreliuoja su EURUSD pora. Ir pasitaiko, kad vario kaina juda šiek tiek anksčiau už EURUSD,

Šiandien vario kaina žaliavų biržoje korekcijoje nuo vasario vidurio, Vario kainos kilimas prasidėjo kiek anksčiau nei EUR vs. USD. Remiantis šia logika, artimiausiu metu sulauksime EURUSD korekcijos.

daug klausimų: bandom rasti atsakymus
Varis

Dar prisiminkime niekaip neišsprendžiamą ir mėlyna liepsna degančią Graikijos skolų problemą – euro kursas beveik užprogramuotas judėti žemyn.

Akcijos

NASDAQ100 indeksas naujose istorinėse aukštumose. Per savaitę pakilo 2.4%. Augimas „legalus” – osciliatorius palaiko tokį indekso kilimą.

daug klausimų: bandom rasti atsakymus
NASDAQ100

Beveik tą patį galima pasakyti ir apie S&P 500 indeksą. Tik čia AO osciliatorius kilimo nepalaiko.

daug klausimų: bandom rasti atsakymus
S&P 500

Dow Jones Transportation Average indeksas po nedidelės korekcijos yra flate. Tačiau didelė tolimesnės korekcijos tikimybė.

daug klausimų: bandom rasti atsakymus
Dow Jones Transportation Average indeksas

SSE Composite indeksas užsidėjo pasipriešinimą ties 3301.07. Korekciją sąlygojo Moody’s reitingo sumažinimas nuo Aa3 iki A1,

daug klausimų: bandom rasti atsakymus
SSE Composite indeksas

Šią savaitę

Pirmadienį, gegužės 29 d, nedirbs Kinijos, Londono, Amerikos biržos. Turim ramia dieną. Nors kalbės Mario Draghi

Antradienį, gegužės 30 d. Kinijos biržos dar vis nedirbs. Bus duomenys iš Japonijos, Prancūzijos BVP, Vokietijos infliacija.

Trečiadienį gegužės 31 d. Japonijos ir Prancūzijos infliacija. Euro zonos infliacija ir nedarbo lygis. JAV Smėlio knyga. Tą dieną prieš 90 metų konvejerį paliko paskutinis Ford T modelis.

Ketvirtadienį, birželio 1 d. Australijos, Japonijos, Kinijos, Indijos, Lenkijos, Vengrijos, Ispanijos, Šveicarijos, Čekijos, Italijos, JK PMI rodiklis. Australijos, Šveicarijos ir Italijos BVP. JAV darbo rinkos rodikliai, statybų leidimai.

Penktadienį, birželio 2 d. ES infliacija, Čekijos BVP. Labiau investuotojus domins JAV darbo rinkos duomenys. Darbo užmokesčio dinamika. Šie rodikliai aktualūs FED FOMC priimant sprendimus. JAV prekybos balansas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.