Bitcoin kaina kosminėse aukštumose. Ar ilgam?

Bitcoin kaina aukštumose

Bitcoin jau pamiršo kas yra korekcija ir žaliomis žvakėmis jau antra mėnuo iš eilės „skyrocket’ina“ į viršų. Nuo šių metų kovo mėn. pabaigos JAV dolerio atžvilgiu kriptovaliuta pakilo jau 82.74%, o per metus – 286.50%.

Kadangi ši rinka yra labai artima tobulos konkurencijos rinkai, tai bitcoin kaina susakoma pasiūlo-paklausos balansu. Čia žaidžia vartotojų lūkesčiai, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nusveria svarstyklių lėkšteles į vieną arba kitą pusę.

Priežasčių kilti tikrai yra. Visų pirma tikimasi, kad bus patenkinta brolių Winklevoss apeliacija dėl bitcoin’o ETF’o užregistravimo. Bet greičiausiai, šie lūkesčiai negalėtų kelti kainos tokiu greičiu.

Kitas faktorius ir pokytis valdžios požiūryje. Vis daugiau šalių finansų institucijos pradeda teisinio reguliavimo galimybių analizę, tame tarpe ir Lietuvoje, o Kinijoje, panašu, problemos šiam kartui irgi išsisprendė.

Tai be abejo, reikštų kriptovaliutos „legalizavimą“ ir pavertimą pinigais. Juk dabar bitcoin labiau primena žaliavą, kuria galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Juk ir buvo kurta kaip kažkas bendro tarp pinigų ir aukso.

Yra analitikų, linkusių manyti, kad bitcoin tampa „saugiu uostu“ kapitalui laikyti, kokiu vis dar laikomas auksas. Dabar mėgstama sakyti, kad kažkokie „mistiniai“ skaičiukai kažkokiam serveryje yra brangesni už realų auksą. Daug brangesni.

Žinoma, bene paprasčiausias kainos kilimo paaiškinimas yra reikšmingas pasiūlos sumažėjimas. Mes jau žinome, kad laikui bėgant, naujų bitcoin mažėja, tas apibrėžta manifeste. Kaina dėl to kilti negali – tas įvertinta jau.

Pasiūla kristi gali ir dėl didelio kiekio bitcoinų dingimo iš rinkos. O taip gali būti dėl piniginės praradimo. Tiesa, patys bitcoinai niekur nedingsta, bet jais pasinaudoti negalima, t.y. jie rinkoje nedalyvauja.

Tad kas gali paneigti tokį scenarijų…

Galiausiai, bitcoin dar yra eksperimento stadijoje. Ir kainą veikti gali daugybė kitų priežasčių, anksčiau neveikusios (veikusios neženkliai) finansų ir kapitalo rinkose.

Ką daryti dabar?

Rizika yra didelė ir ji niekur nedingusi. Kas turi bitcoinų, tas džiaugiasi. Pirkti dabar galima, bet rizika dar padidėja, o pelningumas sumažėja.

Situacija panaši į burbulą. Todėl stopus verta pritraukti bei nepamiršti jų kelti drauge su kaina.

4H grafike matome, kad antradienį susiformavo pasipriešinimas ties $1760.40. Jis dar nepramuštas. Čia susiformavo pildymosi signalas @1760.41.

Pirmas palaikymas susiformavęs ties 1661.07. Stopą galima išstatyti @1661.06. Čia tiems, kurie labiausiai bijo. Jį galima laikyti ir šiek tiek žemiau.

Tokiu būdu mes apsisaugom nuo galimų didelių kainų svyravimų, ypač kritimo.

Bitcoin kaina kosminėse aukštumose. Ar ilgam?

Komentaruose rašykite savo nuomonę, kodėl kilo bitcoin kaina bei kaip jūs apsisaugote dabar.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: