Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Bitcoin pagrindai. IV dalis – Kompiuterių mokslas

Bitcoin yra ne tik kriptovaliuta tau ir visiems, bet ir kompiuterių mokslas bei naujos finansinės sistemos. Yra daug diskusijų dėl bitcoin ir blokų grandinės technologijos naudingumo, tačiau niekas neprieštaraus, kad bitcoin yra visiškas proveržis kompiuterių mokslo srityje, ypač kriptografijos ir kriptografijos mokslų bei valiutos srityse.

Jei dar tiksliau, skaičiavimo mokslo srityje buvo ilgai trunkantis galvosūkis, vadinamas Bizantijos generolų problema. Pradiniame dokumente pagrindinė problema yra tokia:

Įsivaizduojame, kad kelios Bizantijos armijos divizijos stovyklauja už priešo miesto ribų, kiekvienai divizijai vadovauja savo generolas. Generolai gali bendrauti vieni su kitais tik per pasiuntinį. Pastebėję priešą, jie turi nuspręsti dėl bendro veiksmų plano. Tačiau kai kurie generolai gali būti išdavikai, bandantys neleisti ištikimiems generolams susitarti.

Galiausiai kyla klausimas dėl nesusijusių šalių pasitikėjimo tinkle, kuriuo negalima visiškai pasitikėti. Ši problema egzistuoja šiandieninėje ekonomikoje ir infrastruktūroje. Ši problema egzistuoja visame kame, ką darome internete. Iki šiol. Matote, bitcoin yra pirmasis pragmatiškas šios informatikos problemos sprendimas, kuris iki šiol buvo neišsprendžiamas.

Žodžiu, bitcoin technologija leidžia pasitikėti tuo, kuo pasitikėti iš principo negalima. Tiesiog akimirką pagalvokite apie šią superinę inovaciją…

Naudodami blokų grandinės monetas (žetonus) galime sudaryti sandorius vieni su kitais, nebūtinai pasitikėdami kita šalimi. Kodėl? Nes pagrindinė technologija ir protokolas (t. y. matematinis algoritmas) yra tai, kuo mes pasitikime. Kitaip tariant, kiekvienas tinklo dalyvis (pvz., maineriai, pirkėjai, bitcoin pardavėjai) pasitiki matematiniais principais, o ne vienas kitu. Dėl šio bendro pasitikėjimo programos logika bitcoin yra toks novatoriškas. Vadinasi, galime saugiai ir užtikrintai siųsti informaciją, garantuoti pristatymą ir galimybę po perdavimo atlikti auditą su visuotine atskaitomybe.

Finansų sistema

Tai akivaizdu tuo, kad pats bitvoin yra valiutos vienetas ir tinklas tuo pačiu metu. Tačiau pagrindinė savybė, kurią turime atsiminti, yra ta, kad tai yra visiškai decentralizuota finansų sistema, kurioje jūs, kaip asmuo, galite tapti savo banku, leisdami sau valiutą ‘kasdami’, išlaikydami visišką savarankiškumą ir atstovavimą sau.

Sandorius su žmonėmis galite sudaryti bet kur pasaulyje be trinties ir be baimės. Atsparumas sukčiavimui ir klastojimui. Niekada negalėtumėte būti taip pasitikintys jokia kita valiutos forma, kaip su bitcoin, nors nėra tarpininkų tarp vieno ir kito dalyvio.

Bitcoin yra tarsi vienas tvirtas rankos paspaudimas, Bet kuri kita valiutos forma reikalauja kelių „rankos paspaudimų“ (pavyzdžiui, per mokėjimų tvarkytojus, bankus, pan.), kad gauti pinigus, o tai taip pat padidina išlaidas. Kai siunčiate bitcoin, žinote, kad jis pateks ten, kur norite.

Tai tik pradžia. Jau dabar matome, kad vietinės organizacijos, vyriausybės ir finansinės bei technologinės sistemos transformuojasi bitcoin ir blokų grandinės protokolo atžvilgiu. Pavyzdžiui, ar galite įsivaizduoti saugesnį, patikimesnį ir tikslesnį balsavimo viešuosiuose rinkimuose būdą?

AltCoin atsiradimas yra teigiama ne tik atvirojo kodo filosofijos, bet ir decentralizuotų technologijų plitimo pasekmė.

Blockchain technologija gali išspręsti daugelį klausimų, susijusių su rinkėjų registracija ir tapatybės patvirtinimu, reikalingų sąžiningam ir subalansuotam valstybės pareigūnų rinkimo balsavimui. Democracy Earth ir Follow My Vote, yra dvi bendrovės, kuriančios šiuos įrankius. Ir tai tik ledkalnio viršūnė. Taigi, paleiskite savo vaizduotę, ką visos šios naujovės reiškia jums, mums kartu ir mūsų pasauliui.

Altcoin gimimas

Neįmanoma kalbėti apie bitcoin, nekalbant apie daugybę kitų technologijų, kurias jis pagimdė. Tai, žinoma, nenuostabu, nes pats protokolas buvo ir yra atvirojo kodo projektas, ir kiekvienas bet kuriuo metu turi visišką licenciją sukurti savo „alternatyvią monetą“ iš originalaus bitcoin projekto.

Bitcoin pagrindai. IV dalis - Kompiuterių mokslas

Tiesą sakant, galite tiesiogine prasme (ir teisėtai) nukopijuoti pagrindinę bitcoin technologiją, nepakeisti nė vienos kodo eilutės ir išleisti ją bet kokiu pasirinktu pavadinimu. Po velnių, žmonės net investuotų į tai ir galbūt net naudotųsi. Daugelis tai išbandė bandė ir dar bandys toliau. Šių alternatyvių monetų (arba AltCoins) atsiradimas yra teigiama ne tik atvirojo kodo filosofijos, bet ir decentralizuotų technologijų plitimo pasekmė.

Kuo tai skiriasi?

Tai priklauso nuo altcoino. Daugeliui šių altcoinų būdingos panašios pradinio bitcoino savybės, pvz., paskirstytas ir decentralizuotas registras (t. y. įrašų tvarkymas), tarpusavio sandoriai, mainingo sistemos ir procesai, skatinantys įsisavinimą. Bet panašumai pasibaigia, nes daugelis altkoinų prideda funkcijų, kurios, jų pačių kūrėjų nuomone, sustiprina pirminę visiškai paskirstytos ir virtualios valiutos viziją.

Kai kurios iš šių naujovių apima skirtingą operacijų greitį, privatumo kontrolę, skirtingus sutarimo ir matematinius problemų sprendimo reikalavimus, taikomus kasybai (pvz., PoW ar PoS, DNS ir šifravimo rezoliucija (-os)) ir kt.

Kai kurie altcoinai tapo kultūriniu požiūriu svarbūs ir itin populiarūs, pakilo reitinguose, kad įgytų didžiulę rinkos dalį ir rinkos kapitalizaciją. Daugumą jų galima įsigyti tose pačiose valiutos keityklose, kuriose galite įsigyti bitcoinų. Nors daugelis metė iššūkį bitcoinui dėl dominavimo, šiuo metu sunku įsivaizduoti, kad bet koks altcoinas taptų didesnis.

Tačiau tai nėra neįmanoma, ir visiškai tikėtina, kad naujesnė novatoriška blokų grandinės moneta gali pasirodyti esanti naudingesnė (taigi, turėti daugiau suprantamos ir suvokiamos vertės) nei bitcoinas.

Populiaresni altcoinai

Populiarumo idėja daugeliu atžvilgių prieštarauja pagrindiniams bitcoino ir decentralizacijos principams, nes joje daroma prielaida, kad lenktynėse „laimėtojas“. Tačiau realybė yra tokia, kad pati „populiariausia“ moneta, įskaitant bitcoiną, yra ta, kuri, jūsų manymu, yra pragmatiškiausia ir naudingiausia jūsų pačių poreikiams, kai atliekate sandorius ir keičiatės su kitais skaitmeninėje erdvėje. O ne ta, apie kurią kalba visokie kiyosakiai ir novogratzai…

Kol kas labiausiai paplitęs būdas nustatyti kriptovaliutos populiarumą yra jos rinkos kapitalizacija. Bet tik tų monetų, kurios yra apyvartoje, žinomas kiekis ir kaina rinkoje.

Su CoinMarketCap ir Nomics tinklapiuose kaip tik galima stebėti populiariausių monetų dešimtuko dinamiką. Jis linkęs dažnai keistis. Taip pat čia daug naudingos informacijos apie situaciją rinkoje ir pačius projektus. Investuoti į kriptovaliutas patariama kaip tik nuo čia.

Daugelis šių projektų iš prigimties ir iš esmės yra rizikingi, todėl elkitės su pesimistiškiausiu išankstiniu nusistatymu ir atsargiai. Turėtumėte ištirti projekto komandą, kaip ji ketina panaudoti lėšas, kas dar remia projektą, jų pagrindinį dokumentą (Whitepaper) ir t.t.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.