Trečiadienis, 6 gruodžio, 2023
Kriptovaliutos ir P2P

Bitcoin pagrindai. V dalis – Sukčiavimas ir bendruomenės galia

Sukčiavimas ir bendruomenės galia. Istorija atskleidė, kad kada ir kur kuriamas naujas turtas, sukčiai ir nesąžiningi veikėjai taip pat neatsilieka. Ypač kriptofinansų rinkoje ir ekonomikoje buvo daug bandymų išvilioti iš žmonių pinigus šiems tyrinėjant naują blockchain ekosistemą ir jos galimybes.

Todėl: Investuokite tik tai, ką galite sau leisti visiškai prarasti.

Kriptovaliutų erdvėje plinta du konkretūs sukčiavimo ir (arba) abejotino elgesio tipai, į kuriuos atkreipkime dėmesį.

ICO – Initial Coin Offering ir sukčiavimas

Pradinis monetų pasiūlymas (arba ICO) labai išpopuliarėjo kai Ethereum platforma tapo populiari tarp kriptovystytojų. Verslūs ir darbštūs žmonės tiria ir analizuoja galimybes pritaikyti blokų grandinės technologijas esamoms (ir būsimoms) mūsų pasaulio problemoms spręsti.

Taigi, daugelis bandė pirmieji pasinaudoti naujomis galimybėmis ir finansuoti savo veiklą naudodamiesi pradiniais monetų pasiūlymais (arba ICO), kurie yra sutelktinio finansavimo būdas naudojant kriptovaliutas. Šios organizacijos parduodavo tam tikrą procentą naujai išleistų (arba netrukus išleidžiamų) kriptovaliutų arba žetonų su nuolaida mainais į fiat valiutą (teisėtą mokėjimo priemonę) ar kitas stabilesnes skaitmenines valiutas, tokias kaip bitcoin.

Tada jums, potencialiam šių žetonų savininkui, buvo žadama ateities vertė arba nauda, ​​kai projektas bus įgyvendintas arba kai jis pasieks rinkos mastą ir pelningumą. Tai labai panašu į žaidimuose žetonų pirkimą, išskyrus tai, kad yra tikimybė, kad realiai projektas nevystomas ir jūs nieko negausite. Visiškai nieko.

Dėl to JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) priėmė aiškius sprendimus dėl ICO. Ir rengia reglamentus bei gaires investuotojams. Kadangi tai nauja sritis ir naujos technologijos, nėra daug apsaugos priemonių ar net apribojimų, kas gali ir kas negali investuoti, todėl daug blogiukų sukūrė netikrus projektus, kad suklaidintų žmones ir išviliotų fiat valiutą (arba bitcoin) mainais į tuščius pažadus.

Bitcoin pagrindai. V dalis - Sukčiavimas ir bendruomenės galia

Pavyzdžiui, SEC uždarė projektą, kuriuo buvo apgaudinėjami investuotojai. Bendrovė PlexCorps per savo ICO surinko 15 milijonų dolerių ir apgaulingai pažadėjo 13 kartų grąžą. Daugelis kitų ICO duoda panašiai klaidingus pažadus. Tai nereiškia, kad neturėtumėte tyrinėti šių įdomių naujų galimybių, nes yra daug teisėtų projektų. Tačiau geriausia į daugumą, jei ne visus, projektų žiūrėti skeptiškai.

Ponzi schemos…

…arba finansinės piramidės taip pat rado savo vietą kriptoekosistemoje. Joms čia įsigalioti padėjo beprotiškas vartotojų entuziazmas dėl kriptovaliutų. SEC pateikė labai aiškias gaires, kurios gali padėti identifikuoti apgaulę.

Jei kuri nors operacija ar paslauga žada mažą riziką, didelę ir pastovią grąžą, niekur neregistruoti ir be licencijų, sudėtingos arba net slaptos „investavimo” strategijos, atitinkamų dokumentų nebuvimas, sunkumai atgauti savo pinigus. Turėtumėte vengti tokių projektų.

Tai drąsus ir naujas pasaulis su daugybe naujų ir įdomių galimybių, tačiau jis gali jus užklupti netikėtai, jei nesate atsargūs ir neatsakingai priimate savo finansinius sprendimus.

Bitcoin be ateities

Bitcoin negalėjo būti išrastas be bendrų ankstesnių technologijos išradėjų ir kūrėjų pastangų, taip pat be atvirojo kodo filosofijos, be mainerių, kurie patvirtina sandorius ir gauna kompensaciją už paslaugą, tinklo. Esmė tokia: motyvuoti, aistringi ir veržlūs žmonės paragavo unikalių savybių, kurias iš esmės turi bitcoin, ir pamatė galimybes išspręsti problemas, kurios kažkada buvo laikomos neįmanomomis (pvz., Bizantijos generolų kompiuterių mokslo problema).

Bitcoin būtų niekas be bendruomenės! Laimei, internete yra daugybė puikių bendruomenių, kurios mielai padeda jums įgyti žinių ir išminties apie bitcoin ir blokų grandinę. Kai kurie, pavyzdžiui, BitcoinTalk forumai, jau turi milijonus registruotų narių, kurie aktyviai investuoja laiką, mokantis kartu.

Štai dar keli papildomi ištekliai ir bendruomenės, turinčios nepaprastai aktyvių (ir naudingų) narių: Bitcoin Reddit (ir BTC subreddit) yra vieta, kur galite rasti įdomaus turinio apie Bitcoin, aptarti naujausias naujienas ir kitus su Bitcoin susijusius klausimus; Bitcoin Stack Exchange yra vieta, kur galite paklausti apie viską, ką visada norėjote žinoti apie Bitcoin, nuo pagrindinės informacijos iki pažangių techninių klausimių (ir gausite atsakymą!).

Ši Facebook grupė yra vieta, kur galite rasti kitų Bitcoin entuziastų. Bitcoin Meetup grupės padės susitikti su entuziastais tiesiogiai. Nepamirškite būti pagarbūs ir visada paslaugūs, nes dabar žinote daug apie bitcoin ir greičiausiai galite padėti kitiems pasimokyti iš jūsų.

Bendruomenė yra kriptorinkos jėga. Būkime tos bendruomenės dalimi.

Pabaiga.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: