Bitcoin vis labiau stiprina savo pozicijas kaip valiuta

Bitcoin vis labiau valiuta

Šveicarai visada siekė būti ir realiai yra pasaulinis finansų centras. Nenori ji nusileisti ir fintech srityje. Ir būtent Švecarijoje, Chiasso miestelis nusprendė priimti mokesčius  bitcoin’ais.

Miesto valdžia, pasitarusi si regione veikiančiais kripto ir blockchain specialistais, nusprendė nuo kitų metų pradžios priimti mokesčius bitcoin’ais iki 250 frankų ($265).

Straipsnio rašymo metu 1 BTC kainavo 4,024 CHF. Ir tai jau per žingsnį arčiau, kad bitcoin būtų pripažintas pilnateise valiuta.

Reikia pripažinti, kad tai ne pirmas Šveicarijos miestas, uždegantis žalią šviesą kripto valiutoms. Cugo miesto savivaldybė jau nuo pernai įvairius municipalinius mokesčius priiminėjo ir bitcoinais iki 200CHF.

Ne be reikalo Chiasso vadinamas CryptoPoliu, o Cugas – Crypto Valley.

Rusija peržiūri savo poziciją

Anksčiau bandžiusi drausti kripto valiutų apyvartą šalyje, dabar Rusija peržiūri griežtą poziciją ir ruošiasi ją keisti. Be abejo, kripto neuždrausi jokiais draudimais, todėl geriau leisti su priežiūra.

Apie tai praėjusią savaitę ir kalbėjo Rusijos finansų ministras A.Sulivanov. „Valstybė pripažįsta, kad kripto valiutos yra realybė. Nėra prasmės jų drausti, o yra poreikis jas reguliuoti“, – teigė ministras.

Žinoma, tiks siekiant apsaugoti vartotojus ir verslininkus…

Iki metų pabaigos turi būti paruoštas kripto valiutų apyvartos reglamentas. Visų pirma jame bus registruojamos įmonės, išreiškusios norą pirkti kripto.

Nors kripto rinkų kapitalizacija yra labai didelė, populiariausios valiutos bitcoin likvidumas dar nėra įrodytas.

JAV vis dar stabdo…

JAV vertybinių popierių priežiūros komisija (SEC) vis dar neregistruoja ETF’ų, paremtų bitcoin’ais ar kita kripto valiuta, nežiūrint augančios paklausos.

Komisija vis dar laukia kol rinka panašiems produktas bus pasiruošusi labiau. Tai reiškia, kad taisykles komisija peržiūri nuolat, atitinkamai realijoms.

Todėl galima tikėtis, kad anksčiau ar vėliau, tokie ETF’ai bus ‘kepami’ masiškai kaip kad pačios krito šiuo metu.

SEC neskuba priimti sprendimo dėl vis dar per didelių rizikų.

Nors kripto rinkų kapitalizacija yra labai didelė, populiariausios valiutos bitcoin likvidumas dar nėra įrodytas. Kripto naudojimas pagal paskirtį yra itin ribotas. Šiuo metu, žinoma, bet tai tik laiko klausimas.

Ir dar vienas svarbus niuansas: vyriausybės jau nėra pasyvus stebėtojas. Prieš savaitę Kinija uždraudė ICO. BTC dėl to krito. Stipriai, kad vie dėl to ETF’ų kūrimas jo pagrindu būtų stabdomas.

Ir jei vyriausybės imsis kripto reguliacijos, tai SEC nėra ko skubėti su taisyklėmis. O gal reikės jas keisti pagal naujus įstatymus?..

Taip pat SEC nori, kad ICO būtų prilygintas IPO.

Žodžiu, procesas vyksta ir jis tikrai kur nors nuves. Reik manyt, į priekį… Panašu, kad bitcoin vis labiau tampa valiuta

Pagal swissinfo.ch ir kitą info.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: