Penktadienis, 19 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Bitcoin vs Ether. Į kurią kriptovaliutą investuoti?

Iš pavadinimo aišku, kad Bitcoin vs Ether reiškia visai ne kriptovaliutų tinklų palyginimus. Tai kalba apie tinklų žetonus ir investavimą į juos. Į ką geriau investuoti, į bitcoin ar į Ether? Kuri kriptovaliuta perspektyvesnė? Kurios kainos augimas atneštų didžiausią grąžą? Klausimas nėra paprastas. Bet mes pabandysime surasti atsakymus…

Internete jūs rasite krūvą straipsnių su panašiais pavadinimais. Tokį klausimą keliate ir jūs sau, ir tokį klausimą jau ne kartą kėlė ir prieš mane. Štai visa eilė straipsnių šia tema. Dauguma jų skirti bazinių dalykų, t.y. tinklų palyginimui. Pasiskaitykite, verta žinoti, nes aš neplanuoju čia atkartoti to turinio:

  1. Bitcoin vs. Ethereum: Which Is a Better Buy?
  2. Bitcoin vs. Ethereum: What’s the Difference?
  3. Bitcoin vs Ethereum. Which Cryptocurrency Will Win?
  4. Ethereum vs. Bitcoin: Do or die as Ether price drops to a critical level against BTC
  5. Why I Invested in Bitcoin and Ethereum
  6. Ethereum vs Bitcoin: Which One is Better?

Bitcoin vs Ether rizikos

Mes pakalbėsime apie investavimo į vieną ar kitą kriptovaliutą rizikas. Jau žinome, kad Investicinio instrumento riziką galima apskaičiuoti statistiniais metodais ir tai bus visai tinkamas rizikos įvertinimas. Nes kiekybinis, be jokių lūkesčių ir įsitikinimų. Todėl leidžiantis investuotojui priimti vienokį ar kitokį sprendimą.

Ir paėmę vieno ir kito instrumento kainų svyravimus antrinėje rinkoje, skaičiuojam jų riziką. Bitcoin kainos svyravimai skaičiuojami nuo 2011 metų pradžios, o ether – nuo 2016 m. pradžios. Iki dabar. Ir štai ką matome: bitcoin kainos standartinis nuokrypis yra 1 535%, o ether – 3 368%. O tai beprotiška rizika. Palyginkime su rizikingų technologijų kompanijų akcijų portfelio rizika, kuri yra aukšta ir siekia net 15+%.

Abu instrumentai visai neguodžia, kai kyla, klausimas, kurį čia pasirinkti? Gal prie didesnės rizikos ether pelningumas yra didesnis, kaip čia mums neseniai aiškino vienas ekspertas? Ne. Jei paimtume to pačio periodo kainų pokyčius, tai bitcoin kaina pakilo 9 224%, o ether – 8 342%. Tai matome, kad bitcoin turi geresnį rizikos ir grąžos santykį.

Ir vis dėlto, variantas yra.

Bitcoin ir ether portfelis

Rizikai sumažinti naudojam portfelį. T.y. daug nesvaigstam ir perkam abu instrumentus. Tai labai geras pasirinkimas kriptorinkoje. Tai populiariausios, likvidžiausios ir didžiausią potencialą turinčios kriptovaliutos. Ir turėti abiejų šių kriptovaliutų portfelį, reiškia šiek tiek susimažinti riziką. Pelningumas, be abejo, irgi optimizuojasi.

Tai jei turime tokias kriptovaliutų proporcijas portfelyje:

Bitcoin vs Ether. Į kurią kriptovaliutą investuoti?

tai portfelio rizika ‘sumažėja’ iki 2 051%. Tai daugiau nei bitcoin, bet mažiau nei ether rizika atskirai paėmus. Iš principo, kalbant apie kriptovaliutas, mes suprantame, kad kalbame apie didelę riziką šiuo metu. Tikėkimės, kad ateityje šita rizika ženkliai sumažės ir pasidarys priimtinesnė daugeliui investuotojų.

Portfelio Šarpo rodiklis neatlaiko jokios kritikos. Šiam portfeliui jis yra vos 0.032. Itin žemas rodiklis. Artimas nuliui. Akademiškai šnekant, grąža tenkanti vienam rizikos vienetui lygi beveik nuliui. Todėl ne be reikalo Nouriel Roubini ir jam panašūs taip labai kritikuoja bitcoin ir investavimą į jį. Kaip matome, šiuo atžvilgiu jie yra visiškai teisūs.

Kiekvieno instrumento beta rodiklį ėmėme 0.975. Nes palyginamieji indeksai yra sudaryti iš tų pačių instrumentų kainų, paimtų iš 5 skirtingų kriptobiržų. Todėl beta gali svyruoti nuo 0.95 iki 1. Paėmėm vidurkį.

Keičiant proporcijas, portfelio rizika svyruoja nuo 1 535% iki 3 368%. Todėl proporcijų klausimas portfelyje yra visiškai beprasmis. Tenka kelti kitą klausimą. Jei mes investuojame į abi kriptovaliutas, tai vienu ar kitu laiko momentu labiau apsimoka (didesnę grąžą gautume) suinvestavę į vieną arba kitą kriptovaliutą. Kaip sužinoti, kuriai kriptovaliutai skirti daugiau lėšų pasirinktu momentu?

Ether Bitcoin Ratio

Naudojant Ether Bitcoin Ratio galima nesunkiai sužinoti, kurią valiutą šiuo momentu verta pirkti labiau nei kitą. O gal vieną vertą parduoti, o pirkti kitą? Žodžiu, čia galimi variantai. Tik iš kur tą Ratio gauti? Toli ieškoti nereikia. Tai ETH/BTC poros kotiruočių dinamika. Ir ne šiaip grafikas. O Point & Figure grafikas. Štai taip atrodo mūsų Ether Bitcoin Ratio grafikas (nustatymai: ATR-14; Revesal Amount-3):

Bitcoin vs Ether. Į kurią kriptovaliutą investuoti?
Ether Bitcoin Ratio

Pagrindinė strategija yra štai tokia: kai santykis yra užkilęs, ether kaina, greičiausiai, žemės, ir tada verta pirkti bitcoin, nes jo kaina ether atžvilgiu nuvertėjusi. O kai santykis būna žemiausiame savo diapazono taške, tai ether būna nuvertintas bitcoin atžvilgiu ir verta pradėti jį pirkti.

Pradinės E-B Ratio sąlygos:

Ether ir Bitcoin kainosEther Bitcoin Ratio
Ether kaina kyla greičiau nei bitcoinKyla
Bitcoin kaina kyla greičiau nei etherKrenta
Ether kaina krenta greičiau nei bitcoinKrenta
Bitcoin kaina krenta greičiau nei etherKyla

Portfelio pildymo strategijos

1. E-B Ratio pagalba identifikuojam stipresnį trendą ir pasinaudojam.

Naudojam paprastą algoritmą:

Ether Bitcoin Ratio tendencijaEther ir bitcoin trendasSignalas
E-B Ratio kylaEther ir bitcoin kainos kylaPirkti ether
E-B Ratio kylaEther ir bitcoin kainos krentaParduoti bitcoin
E-B Ratio krentaEther ir bitcoin kainos kylaPirkti bitcoin
E-B Ratio krentaEther ir bitcoin kainos krentaParduoti ether

Čia yra mažas niuansas. Jei mes esam hodleriai, tai apie instrumentų pardavimą kalba neina. Tačiau mes matome, kad instrumentų svyravimai yra dideli. Todėl parduodami vieną ar kitą instrumentą mes gauname galimybę (bet ne garantiją) jį vėl pirkti mažesne kaina ir taip padidinti portfelio pelningumą.

Pavyzdys:

Rašymo momentu E-B Ratio yra kylantis:

Bitcoin vs Ether. Į kurią kriptovaliutą investuoti?

Bitcoin kaina labiau flat’e nei kritime:

Bitcoin vs Ether. Į kurią kriptovaliutą investuoti?

Ether kaina labiau kilime:

Į kurią kriptovaliutą investuoti?

Imam algoritmą ir žiūrime, kad jo signalas yra Pirkti ether. Tokia pati mintis mums kyla ir žiūrint vien tik į kainų grafikus.

2. Prekyba pagal E-B Ratio aukštumas ir žemumas.

Svyruodamas santykis pasiekia savo ekstremumus: aukštumas ir žemumas. Kai jas pasiekia, atsiranda didelė tikimybė, kad jis apsivers. Kol kas E-B Ratio grafike turime vieną maksimumą ir du minimumus. Ir rodiklis dabar arti minimumo. Investavimui ir prekybai naudojam tokį algoritmą:

E-B Ratio EkstremumaiEther ir bitcoin trendasSignalas
E-B Ratio aukštumojeEther ir bitcoin kylaPirkti bitcoin
E-B Ratio aukštumojeEther ir bitcoin krentaParduoti (short) ether
E-B Ratio žemumojeEther ir bitcoin krentaParduoti (short) bitcoin
E-B Ratio žemumojeEther ir bitcoin kylaPirkti ether

Tai gaunasi kaip ir pirmame variante, reikia Pirkti ether.

Išvados

Ether Bitcoin Ratio yra kaip pagalbinė priemonė priimant sprendimus. Tačiau jis gali leisti nuspėti vidutinio ar net ilgalaikio laikotarpio tendencijas. Šiuose pavyzdžiuose parodyta tik kaip optimizuoti, t.y. padidinti bitcoin ir ether portfelio pelningumą, išlaikant tą pačią riziką.

Tai reiškia, kad atlikdami bet kokius veiksmus su kriptovaliutomis mes siekiame, kad jų balansas portfelyje būtų artimas 1:1. Kaip matėme, toks santykis yra optimaliausias. Priešingu atveju, keičiant proporcijas galime labai padidinti riziką, tačiau sumažinti pelningumą ir atvirkščiai. 1:1 santykis mums atrodo pats geriausias šių dviejų kriptovaliutų portfelyje.

Žinoma, kitokie variantai nėra draudžiami. Jūs galite pasirinkti kokį norite santykį. Taip pat galite naudoti Ether Bitcoin Ratio savo strategijoms, jų testavimui ir įgyvendinimui.

Sėkmės!

P.S. Jums pageidaujant, tokį portfelį galima papildyti dar keliomis kriptovaliutomis ir vėl įvertinti rizikas. Siūlykite savo variantus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.