Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024
Alternatyvus Investavimas

Investavimas į meną. Brangiausi dailės kūriniai

Brangiausi dailės kūriniai

Investuodami į meną turime žinoti, kokie pasaulio menininkai yra vertinami labiausiai, kokie jų kūriniai pardavinėjami brangiausiai. Kaip akcijose mes žinome, kad geriausiomis akcijomis vadinamos Blue chips akcijos. Tai vertės ir augimo akcijos. O pačios geriausios tokios akcijos sudaro Dow Jones 30 indeksą.

Geriausius meno kūrinius galima pamatyti Sotheby’s ir  Christie’s aukcionuose. O pačiais brangiausiais kūriniais dabar laikomi, kurie aukcionuose parduodami aukštesne už 80 000 000 Amerikos dolerių kaina.

Amedeo Modigliani

2015 m. lapkričio 9 d. Christie‘s aukcione už  Amedeo Modigliani (1884-1920) paveikslą Nu Couche (Apsinuoginusi gulinti moteris) sumokėta $170,405 mln. Pradinė kaina buvo $75 mln. Paveikslą įsigijo kinų milijardierius Liu Yiqian.

Paveikslas yra 59.9 x 92 cm dydžio, drobė ir aliejus. Nutapytas 1917-1918 metais. Viršutiniame dešiniame kampe parašas:  ‘modigliani’.

Investavimas Brangiausi dailės kūriniai
Nu couché

A. Modigliani darbus – paveikslus ir skulptūras – kolekcionieriai ir investuotojai labai vertina ir medžioja.


Edvard Munch

Vienas brangiausių kūrinių laikomas  Edvardo Muncho „The Scream“ („Šauksmas“). 2012 m. gegužę už 119 922 500 Amerikos dolerių parduotas Niujorko Sotheby’s aukcione. Paveikslą po sunkios kovos nupirko finansistas Leon Black. Jo tapatybė buvo atskleista tik po aukciono.

Šis piešinys yra norvegų ekspresionisto Edvardo Muncho vizitinė kortelė. Pastele ant lentos nutapytas 1895 m. Tačiau tematika aktuali ir šiandien.

Rankomis suspausta pliko žmogaus klykianti galva, ant tilto virš upės ir raudono dangaus fone  simbolizuoja šių dienų žmogų, negalintį išbristi iš stresinės rutinos.

Dailininkas yra nutapęs kelias „Šauksmo“ replikas. Tiesa, skirtingas atspalviais, detalėmis, tačiau vis tiek tai tas pats kūrinys.

Investavimas. Brangiausi dailės kūriniai
The Scream

Daugiau apie dailininką galima sužinoti svetainėje .


Pablo Picasso

Dar vienas brangiausias tapybos kūrinys, parduotas 2010 m. gegužę Christie’s aukcione, yra Pablo Picasso „Nude, Green Leaves, and Bust“ („Nuoga, Žali lapai ir Biustas“).

Rusų milijardierius Romanas Abramovičius už jį sumokėjo 106 482 500 Amerikos dolerių.

Investavimas. Brangiausi dailės kūriniai
Nude, Green Leaves, and Bust

Paveikslas siejamas su P.Picasso meiluže Marie-Thérèse Walter, su kuria susipažino 1927 m. sausį.  1931-32 m. dailininkas pradėjo visą seriją skulptūros ir tapybos darbų, kuriuose pozuoja Marie-Thérèse Walter. Paveikslas nutapytas 1932 m. kovo 8 d.

Tarp biusto ir žalių lapų matosi paties Picasso profilio siluetas. Tai

Investavimas į meną. Brangiausi dailės kūriniai
Marie-Thérèse Walter

simbolizuoja neteisėtų santykių su mūza slaptumą.

Virš gulinčios moters figūros matomas biustas ant tradicinio pjedestalo. Tai Marie-Thérèse Walter biustas, nulipdytas prieš metus.

Manoma, kad taip dailininkas pademostravo savo virtuoziškus sugebėjimus. Pats biustas tapytas ne teptuku, o tapymo mentele. T

aip biustui suteikiamas trimatis vaizdas, kuris kontrastuoja su švelniu Marie-Therese kūnu.

Žali lapai yra filodendras. Dažnas namų augalas, reiškiantis „meilės medį“. P.Picasso studijos vonios kambaryje augino filodendrą, kuris išaugo stebėtinai greitai ir, kaip pasakė pats dailininkas, „užėmė visą jo gyvenimą.“ Neabejotina, kad paveiksle augalas vaizduoja begalinę dailininko meilę mūzai.

Dvi šešėlių juostos, gaubiančios nuogą  Marie-Therese kūną paslaptingai atrodo net meno ekspertams.

Kai kurie mano, kad jos simbolizuoja Picasso erotinį nuolankumą meilužei. Kiti teigia, kad juoda juosta aplink kaklą yra aliuzija į kitą dailininko paveikslą, kuriame vaizduojama mergina su juodu koljė.

Paveikslo apačioje lėkštėje pavaizduoti obuoliai, bibliniai „uždrausti vaisiai“ – seksualinio gundymo simboliai.

Daugiau apie dailininką galima sužinoti svetainėje https://www.pablopicasso.org.


Francis Bacon

Sotheby’s aukcione 2008 m. gegužę už 86 281 000 Amerikos dolerių parduotas Francis Bacono paveiklas „Triptych, 1976“ („Triptikas, 1976“).

Investavimas į meną. Brangiausi dailės kūriniai
Triptych, 1976

Manoma, kad tai geriausias F. Bacono piešinys privačioje kolekcijoje. 1976 metais nutapytas trijų dalių paveikslas priskiriamas dailininko karjeros pikui, produktyviausiam jos laikotarpiui.

Dailininkas paveiksle vaizduoja savo paties asmeninę dramą, naudodamas aliuziją į senovės Graikijos mitus. Centrinėje dalyje pavaizduotas prikaltas Prometėjas kamuojamas erelio.

Keisti portretai šonuose yra tarsi liudininkai, nebyliai fiksuojantys įvykius kino kameros tikslumu.

Daugiau apie dailininką galima sužinoti svetainėje https://www.francis-bacon.com.


Paul Cézanne

Brangiausiu, ne aukcione parduotu, kūriniu laikomas Paul Cézanne „Kortų lošėjai“ („The Card Players“). Iš viso yra sukurti penki „Kortų lošėjų“ paveikslai.

Jie saugomi žinomiausiuose pasaulio muziejuose. Penktą paveikslą už 254 000 000 Amerikos dolerių pirko Kataras.

Investavimas į meną. Brangiausi dailės kūriniai
The Card Players

Kiti keturi paveikslai:

Paveikslai, nutapyti 1890-1896 metais, vaizduoja valstiečius, lošiančius kortomis. Kompozicijos būna sudarytos iš dviejų arba trijų valstiečių, stebinčių savo kortas rankose arba visą žaidimas.

Priskiriami ankstyvajam P. Cézanne impresionizmo laikotarpiui. Paprasta, genialu, labai brangu.

Daugiau apie dailininką galima sužinoti svetainėje http://www.paul-cezanne.org/.


Jackson Pollock

Dar vienas brangiausias ne aukcione parduotas piešinys yra Amerikos ekspresionisto Jackson Pollock „No. 5, 1948“. Už paveikslą sumokėta 159 400 000 Amerikos dolerių.

Dailininkas paprastai nenaudodavo teptukų. Paveikslus tapydavo ant grindų, naudodavo pagaliukus, menteles, kempines, dažus lašindavo.

Drobė jam būdavo tarsi veiksmų arena, kur jis darydavo ką tik panorėjęs. Tai ne vaizdavimo menas, tai „veiksmo“ menas, kur patas tapymo procesas yra svarbiausias.

Jackson Pollocko paveikslai nevaizduoja nieko, todėl jie pavadinti numeriais ir metais, kada nutapyti.

Investavimas į meną. Brangiausi dailės kūriniai
No. 5, 1948

Savo technika dailininkas tapo „revoliucionieriumi“ ir buvo pripažintas žymiausiu gyvu dailininku.

Daugiau apie dailininką galima sužinoti svetainėje https://www.jackson-pollock.com/.

Čia Jūs galite patys pabūti polokais https://jacksonpollock.org/.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.