BREXIT bus!

Kol Down Street, JK Parlamentas bei Briuselis įsisuko į meilės trikampį „Išeidamas išeik!“, britų verslininkai atsakingai ruošiasi bet kokiam įmanomam scenarijui.

O koks scenarijus bus, jau ne tiek svarbu. Net ir Bremain atveju JK piliečių perkamoji galia ar noras išlaidauti gali sumažėti, Tuo labiau, kad dabar šalyje reikšmingai sumažėjęs nedarbas ir išaugę atlyginimai.

Klasika sako, kad tai sukels infliaciją, dėl ko daiktų bus nupirkta mažiau. Todėl JK fabrikai užsiperka mažiau žaliavų savo produkcijai, kad nelaikyti jų sandėliuose ir kad „negaminti į sandėlį“.

Tokius duomenis mums pateikia Britų pramonininkų konfederacija (The Confederation for British Industry’s). Ji kas mėnesį skaičiuoja  pramonės užsakymų balansą.

Sausį jis nukrito iki -1, nuo +8 praėjusį mėnesį, nors rinka tikėjosi, kad balansas bus +5. Sumažėjimą lemia eksporto užsakymų prognozė, o viskas remiasi į nuogąstavimus dėl pasaulinės ekonomikos lėtėjimo ir, be abejo, paties Brexit padarinių baimės. Be to pagamintos produkcijos atsargos per mėnesį pakilo nuo -2 iki +2.


source: tradingeconomics.com

Pramonininkų konfederacija atlieka 500 kompanijų 38-se sektoriuose tyrimą, kuris įvertina vidaus ir eksportuojančių įmonių užsakymus, atsargas, kainas, investicines intencijas ir gamybos prognozes.

Tyrimas atliekamas apklausos būdu, rezultatas pateikiamas, kaip svertinis procentinis balansas.

Ir kaip matome, 2018 m. pabaigoje balansas labai priartėjo prie 1988 m. gegužę buvusio maksimumo +21. Ir nuo to laiko koreguojasi. Istoriškai ir turime, kad rodiklis svyruoja +20 – -60 reikšmių diapazone.

Todėl didelė tikimybė, kad balansas toliau judės žemyn ir tai atsilieps BVP augimo tempams.

Todėl nenuostabu, kad investuotojai Londone mato tą patį ir vertina atitinkamai. FTSE 100 indeksas korekciją pradėjo panašiu laiku su užsakymų balanso mažėjimu. Tik akivaizdu, akcijų rinkoje veikia kur kas daugiau faktorių.

BREXIT bus!
FTSE 100 indekso savaitinis grafikas

Nors JK VVP pajamingumų kreivė dar toli gražu nuo situacijos, vadinamos reversu. Ji dar rodo pilną investuotojų pasitikėjimą šalies ekonomika.

 

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: