Antradienis, 19 kovo, 2024
Alternatyvus Investavimas

Deimanto briaunavimas

Briaunavimas – dar vienas „C”. Kaip be būtų keista, briaunavimas yra gal net svarbiausia deimanto charakteristika, nes nuo to priklauso deimanto blizgėjimas. Gerai briaunuotas deimantas gali atrodyti didesnis už tai ką gali duoti jo karatai.

Briaunavimas ne tas pats, kas brilianto forma. Tai susiję su deimanto simetrija ir būdu, kokiu jis bus apipjaustytas ir poliruotas. Šlifavimasyra svarbiausias brilianto grožio ir spindėjimo faktorius. Gerai apdirbtas akmuo atspindi šviesą lygiu paveikslu ir grąžina daugiau šviesos į išorę. Blogai briaunotas akmuo praranda šviesos atspindžius ir nėra tokie blizgantys.

Deimanto šviesos pralaidumas atrodo taip:

Todėl prieš kalbant toliau apie šlifavimą, reikia pakalbėti apie brilianto autonomiją. Ji yra universali ir nepriklauso nuo to, kokią formą deimantas įgija.

Autonomija

Deimanto briaunavimas
Brilianto autonomija

Pagrindiniai brilianto autonomijos komponentai yra:

Stalas (Table) – tai didžiausia plokščia brilianto briauna, visada esanti viršuje;

Visą deimanto gylį (depth) sudaro: karūna (crown), dirželis (girdle) ir paviljonas arba korpusas (pavillion).

Geras briliantas turi 57 arba 58 briaunas. 58 briaunų brilianto apačia (culet) yra labai siaura. Šioje vietoje susitinka visos akmens briaunos ir sudaro bazę.

Briaunavimo tipai

1. Idealus briaunavimas (ideal cut). 

Taip nušlifuotas deimantas atspindi visą į jį patenkančią šviesą. Jie ir atrodo dėl to idealiai. Deja, bet tokių briliantų rinkoje yra labai nedaug, vos 3% visų parduodamų.

2. Labai geras briaunavimas (very good cut).

Tokie briliantai atspindi jau mažiau šviesos. Dėl to sumažėja jų kaina. Rinkoje jų yra apie 15% visų parduodamų.

3. Geras briaunavimas (good cut).

Atspindi dar mažiau šviesos. Yra daug pigesni. Tokių deimantų rinkoje parduodama apie 25% visų parduodamų.

4. Vidutinis briaunavimas (fair cut). 

Vidutinio briaunavimo briliantai dar laikomi kokybiškais ir yra gera prekė. Jų rinkoje parduodama daugiausiai, apie 35%. Tik šviesos jie atspindi dar mažiau.

5. Blogas šlifavimas (poor cut). 

Net 25% rinkoje esančių deimantų sudaro blogo šlifavimo briliantai. Jie itin blogai atspindi šviesą, nespindi. Tokiais briliantai prekiauja tie, kuriems nedaug rūpi reputacija. Briaunavimo schemoje pavaizduota raudona spalva rodo brilianto praleistą šviesą ir jos judėjimą viduje.

Deimanto briaunavimas
Šaltinis: www.pricescope.com

Deimantų formos

Deimanto briaunavimas

Apvalus briliantas, kurį sudaro 57 arba 58 briaunos. Populiariausia deimanto forma. Mylimas už išskirtinį žaižaravimą ir švytėjimą.

Deimanto briaunavimas

Princesė (Princess). Antra pagal populiarumą forma. Panašaus, kaip ir apvalus, žaižaravimo ir švytėjimo. Kiek pigesni už apvalius. 50 ir 58 briaunos.

Deimanto briaunavimas

Ovalo forma pasitaiko rečiau. Bet švytėjimu nenusileidžia apvaliam. Tokia forma pasirenka nedideliems iki 0.50 karato, H spalvos ir SI1 bei SI2 švarumo deimantams. 53-62 briaunos.

Deimanto

Markizė (Marquise) spindesiu nenusileidžia apvaliam. 56 briaunos. Dėl formos atrodo ilgesnis nei kiti tokio pat dydžio. Dažniausiai naudojamas sužadėtuvių žieduose.

Deimanto

Kriaušė (Pear). Dar vadinama lašo forma. Naudojama dažniausiai moteriškuose papuošaluose. Viena iš charakteristikų yra ilgio ir pločio santykis. Dažniausiai naudojami 1.55 ir 1.75 L/W santykiai.

Deimanto

Smaragdas (Emerald) yra viena seniausiai naudojama šlifavimo laiptuota forma. Todėl dar vadinama antikine. Tai brangūs deimantai. Klasikiniai L/W santykiai yra 1.30-1.60. Labiausiai mėgstamas 1.50 santykis.

Deimanto

Stačiakampis (Radiant) turi apvalaus, emeraldo ir princesės formos deimantų savybes. Pasižymi išskirtiniu blizgesiu ir ilgaamžiškumu. Dizainas sukurtas 1977 m. 70 briaunų. Nukirsti kampai leidžia naudoti didelius deimantus. Klasikinis L/W – 1.20-1.30. Kvadrato formos L/W – 1.0-1.03.

Deimanto

Pagalvėlė (Cushion) yra paprasčiausios pagalvės formos, todėl į jį patenka daug šviesos ir leidžia ypatingai žaižaruoti ir švytėti. Naudojami sužadėtuvių žieduose. Pigesni už apvalius.

Deimanto

Širdelė (Heart) yra romantinė ir reta deimanto forma. Geriausiai ši forma atsiskleidžia deimantuose nuo 0.50-1.0 karato. 56-58 briaunos. Idealus L/W – 1.

Pirmą kartą tokios formos deimantas paminėtas 1562 m., kai Škotijos karalienė Mary kaip draugystės ženklą įteikė žiedą Anglijos karalienei Elizabeth.

Deimanto

Aštuonkampis (Asscher) yra panašus į smaragdo formos deimantą dėl briaunavimo laipteliais, gana reti. Būna Standartinio ir Karališkojo briaunavimo tipai. Išpopuliarėjo apie 1920 m. Art Deco eroje. Standartinis L/W – 1.30 ir 1.50.

Deimanto

Radiantas (Radiant). Pavadinimas kilo nuo jo ypatingo švytėjimo ir blizgumo. Sukurtas 1977 m. siekiant sujungti geriausius apvalaus ir smaragdo elementus. 70 briaunų. Geriausias L/W – nuo 1.0 iki 1.3.

Deimanto

Bagetė (Baguette) yra plonas, pailgas, stačiakampio formos deimantas. Bagetės gali būti beveik kvadrato formos, bet dažniausiai ilgi ir ploni, dažnai maždaug 5:1 ilgio ir pločio. iš kitų išsiskiria itin mažu briaunų skaičiumi. Tik 14. Dažniausiai naudojami papuošalų su kitų formų deimantų apipavidalinimui.

Deimanto

Trapecinė Bagetė. Naudojama žieduose, suteikiant jiems dar daugiau spindėjimo ir žvilgesio.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.