Buliai ir Meškos, kas tai?

Dažnai sutinkame pasakymą, kad rinka yra bulių arba meškų, bet kodėl naudojami būtent šie gyvūnai apibūdinti rinką? Apibūdinimas kilo iš to, kaip šie gyvūnai puola savo oponentus.

Bulius puola savo ragais smeigdamas oponentą iš apačios viršun, o meška savo letenomis bloškia savo varžovą iš viršaus žemyn. Šie veiksmai yra rinkos judėjimo metaforas. Jeigu rinka kyla aukštyn, tai bulių rinka, jei krenta žemyn, tai – meškų.

 

Bulių rinkos apibrėžimas

Bulių rinka yra finansų rinka, kurioje kainos auga arba tikimasi, kad jos augs. Terminas “bulių rinka” yra dažniausiai naudojamas akcijų rinkoje, tačiau gali būti taikomos ir obligacijoms, valiutai ir kitoms prekėms parduodamoms rinkose.

Bulių rinkose, yra būdingas optimizmas, investuotojai tiki, kad rezultatai ir toliau gerės. Sunku prognozuoti, kada rinkos tendencijos pasikeis, todėl psichologinis poveikis ir spekuliacijos kartais gali suvaidinti didelį vaidmenį rinkose.

Bulių rinka yra susijusi su augančiu investuotojų pasitikėjimu ir išaugusiu investicijų skaičiumi, tikintis jog ateityje kainos padidės (kapitalas išaugs). Akcijų rinkoje tokia tendencija dažnai pasireiškia prieš bendrai ekonomikai pradedant rodyti atsigavimo ženklus.

Bulių rinka

Investuotojas – bulius

Tai toks investuotojas, kuris mano, kad rinka yra saugi ir akcijų kainos kils. Investuotojai, kurie laikosi bulių požiūrio, perka vertybinius popierius su prielaida, kad vėliau jie gali būti parduodami už didesnę kainą.

Meškų rinkos apibrėžimas

Meškų rinka, tai rinkos būklė, kai vertybinių popierių kainos krenta ir plačiai paplitęs pesimizmas sukelia neigiamas nuotaikas. Kai investuotojai, nenorėdami prarasti savo pinigų, pardavinėja savo akcijas, pesimizmas tik stiprėja.

Pateiksiu Jums pavyzdį: jeigu per dviejų mėnesių laikotarpį didžiuosiuose rinkos indeksuose, kaip Dow Jones Industrial Average (DJIA) ar Standard & Poor 500 (S&P500), bendras nuosmukis pasiekė 20% ar daugiau, tai yra laikoma atvykimu į meškų rinką.

Meškų rinkos nuosmukio nereikia maišyti su trumpalaikiais kainos kritimais, kurie trunka trumpiau nei du mėnesius.

Trumpalaikiai kainos kritimai yra pats geriausias metas investuotojui pradėti pirkti akcijas, o meškų rinkos metu to padaryti nerekomenduojama, nes tuo metu būna ilgalaikis smukimas ir sunki ekonominė padėtis.

Tuo metu bendrovės ir bendroji ekonomika bando atsigauti, o tai yra pavojingas laikas investuotojui ieškančiam pelno, nebent Jūs ieškote trumpalaikių investicijų.

Meškų rinka

Investuotojas – meška

Tai toks investuotojas, kuris mano, kad rinka yra nesaugi ir akcijų kainos kris žemyn. Investuotojai meškos bando pasipelnyti iš kainų kritimo.

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: