Ketvirtadienis, 28 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Cardano

Kas yra CARDANO? Tai kripto platforma, kuri gali būti naudojama siųsti ir gauti skaitmenizuotas lėšas. Nes manoma, kad skaitmeniai pinigai ateityje taps pagrindine atsiskaitymo priemone. Platformos valiuta yra Ada.

Per šią technologinę platformą lėšas siųsti-gauti, atlikti kitas finansines funkcijas kasdien ir greitai gali bet kas: individualūs žmonės, verslas, vyriausybės visame pasaulyje.

Platforma yra daugiasluoksnė, kas leidžia būti jai labai lanksčiai ir soft fork pagalba taisyti ir ją tobulinti. Platformoje numatyti smart kontraktai ir dapps kūrimas. Projekto vystytojai giriasi, kad jų tarptautinėje kompanijoje yra daug mokslininkų ir inžinierių, kad jis kuria remdamiesi moksline filosofija. (scientific philosophy).

Taip pat teigiama, kad šioje platformoje bus suderinti ir vartotojų poreikiai, ir rinkų reguliavimo tarnybų reikalavimai. Kas dar vis yra naujovė blockchain projektuose.

CARDANO unikalumas

Projektas laikomas trečios kartos valiuta ir finansinių programėlių (apps) platforma. Tai kas yra pirma ir antra? Pirmu blockchain projektu laikomas bitcoin. Antru laikomas Ethereum projektas. Jis skiriasi tuo, kad jame buvo paleisti smart contract. Abi blockchain generacijos, nors ir žiauriai ištobulėjo lig šiol, pergyveno ne vieną hard forck’ą, bet vis dar turi problemų.

Transakcijų tinkluose tiek daug, kad tinklai dar nepajėgūs jas laiku sutvarkyti, dideli energijos poreikiai. Ir kaip žinome, daugelis blockchain projektų buvo daromi pagrinde Ethereum pagrindu, rečiau – bitcoin. Cardano gi buvo daromas „nuo nulio”. Tai visiškai unikalus projektas. Jis kuriamas jau mokinantis iš ankstesnių klaidų, kur visos kripto ekosistemos problemos – mastelis, sąveika, tvarumas – sprendžiamos proceso eigoje.

Labai graži Cardano platformos vizualizacija:

Priešingai nei bitcoin tinklas, naudojantis daugiau energijos už pačią Šveicariją, Cardano tinklas siekia energijos suvartojimą gerokai sumažinti.

Cardano tikisi, kad tai bus pasiekta naudojant novatorišką „Pro-of-Stake“ („PoS“) konsensuso mechanizmą, vadinamą Ouroboros. „Ouroboros“ kiekvienas gali dalyvauti konsensuso mechanizme: (1) savo monetų įkėlimą į savo mazgus, laikydamas savo kompiuterį internete arba (2) perduodamas savo teises į tinklą, t.y. jie neprivalo nuolat būti internete.

Moneta/Žetonas

Visiškas decentralizavimas yra būtinybė, kad sistema būtų patikima ir saugi. Tai reiškia, kad:

  1. Žetonų paskirstymas ir paplitimas turi būti labai platus, kad niekas neturėtų daugumos;
  2. Joks individas ar suinteresuotos grupės negali turėti galimybės dalyvauti konsensuso mechanizme kaip mažoras;
  3. Joks individas ar suinteresuotos grupės negali turėti absoliučios teisės spręsti tinklo ateitį.

Šiuo metu kriptovaliutą ADA galima įsigyti apie 90 kriptobiržų.

Roadmap

Unikalus tinklo kūrimo planas. Jis suskirstytas į 5 eras iki 2020 metų. Kiekviena era turi originalų, filosofišką pavadinimą:

Cardano
Cardano vystymo eros

Kiekvieną savaitę yra išleidžiamos savaitinės techninės apžvalgos kas jau padaryta. Reikia pastebėti, kad tai gana išsamios apžvalgos.

Techninė analizė

Išvados

Projektas įdomus kaip rimta blockchain platforma šalia bitcoin ir ethereum platformų. Cardano dirba drauge su tokiais projektais kaip IOHK ir Emurgo, kurie kuria papildomą vertę Cardano. Žetonas turi aukštą reitingą ir gana neblogą, virš milijardo kapitalizaciją. Tai rodo, kad projektas rinkoje žinovų yra vertinamas ir turi perspektyvą.

Mes nepasakysime, ar verta investuoti į ADA, nes tai nėra kriptovaliuta. Tai žetonas, reikalingas grynai tinklo viduje ir tinklui valdyti. Jei jūs tolimas nuo technologijų, ADA jums gali būti neaktuali.