Carl Icahn

Visų laikų investuotojas Carl Icahn

Carl Celian Icahn gimė 1936 m. vasario 16 d. Brukline, Niujorke, žydų šeimoje. Jo tėvas buvo „nenusisekęs operos dainininkas“ ir ateistas, o motina dirbo mokyklos mokytoja.

Baigė Princtono universitetą meno filosofijos bakalauro laipsniu ir 1957 m. įstojo į Niujorko universiteto Medicinos mokyklą, kurią metė po dviejų metų ir išėjo į armiją.

Volstrite pradėjo dirbti 1961 m. kaip akcijų brokeris kompanijoje „Dreyfus & Company“. Po septynerių metų jis nusiperka brokerio vietą NYSE ir įkuria savo bendrovę „Icahn&Co. Inc.”, kuri specializuojasi vertybinių popierių arbitražu ir opcionų prekyboje.

Jau 1978 m. jis turi tokių kompanijų, kaip  RJR Nabisco, TWA, Texaco, Phillips Petroleum, Western Union, Gulf & Western, Viacom, Uniroyal, Dan River, Marshall Field’s, E-II (Culligan and Samsonite), American Can, USX, Marvel Comics, Revlon, Imclone, Federal-Mogul, Fairmont Hotels, Blockbuster, Kerr-McGee, Time Warner, Motorola, Herbalife kontrolinius paketus.Carl Icahn

Taip ji įgijo negailestingo „korporacijų rijiko“ („corporate raider“) reputaciją. Tokia veikla 1970-80 m. Volstrite užsiiminėjo kiekvienas greitesnis spekuliantas, o Carl Icahn buvo laikomas lyderiu šioje srityje.

Carl Icahn kompanija „Icahn Enterprises L.P.“ tiesiogiai ir per dukterines kompanijas valdo daugybę JAV ir pasaulinių akcinių bendrovių.

Žiniasklaidos priemonėse Jūs visada pamatysite informaciją apie naujus Carl Icahn įsigijimus arba pardavimus. Rinkų žaidėjai atidžiai stebi veiksmus ir atitinkamai reaguoja.

Vienas ir naujesnių jo pirkinių yra Apple kompanijos akcijos. Šita naujiena akcijas biržoje pakėlė 5%. Neseniai buvo aprašytos jo derybos su DELL kompanija.

Investuotojai suskuba pirkti kompanijų, kurias Carl Icahn ruošiasi pirkti, tikėdamiesi akcijų kainos kilimo, nes Carl Icahn jau turi vertės akcininkams kūrimo reputaciją („negailestingas kompanijų rijikas“ tapo „greenmailer“). Dėl padidėjusios paklausos akcijos kildavo. Tai Volstrite atsirado terminas „Icahn lift“.

2007 m. jis išdalina valdomo hedge fondo $7 mlrd. dydžio lėšas investuotojams ir paskelbia, kad nuo šiol operuos tik savomis lėšomis.

Savo investavimo filosofiją jis apibūdinai kaip taisyklę (su retomis išimtimis) pirkimą to, ko niekam nereikia (panašu į W.Buffett „Be Fearful When Others Are Greedy and Greedy When Others Are Fearful“).  O investavimo strategija artima contrarian“ investavimo strategijai.

, kai perkamos akcijos su žemais P/E, P/Bv rodikliais. Nusipirkęs kontrolinį paketą, investuotojas darydavo kardinalius pokyčius valdyboje, kompanijos veikloje ir pan., kas leisdavo padidinti kompanijos vertę (o čia jau priešingai negu W.Buffett).

Carl Icahn

Skaičiuojama, kad Carl Icahn portfelį sudaro 19-os kompanijų akcijos. Turimų „DELL“ akcijų vertė jam jau atnešė +2078.27% grąžą.

Kiek mažesnę grąžą, apie +727.59% duoda „Nuance Communications, Inc.“ akcijos. Mažiausią grąžą arba didžiausią nuostolį, apie -90% duoda „Voltari Corp“ akcijos.       

2013 m. kovo duomenimis Carl Icahn priklausančio turto vertė siekė apie $20 mlrd., o rugsėjo – apie $20,3 mlrd.

Be spekuliacijų vertybiniais popieriais Carl Icahn dar turi aistrą žirgams. 1985 m. jis įsteigia žirgų veisimo kompaniją „Foxfield Thoroughbreds“.

Šiandien Carl Icahn yra kompanijos „Icahn Enterprises L.P.“ valdybos pirmininkas. Tai holdinginė kompanija, valdanti įvairiausių ūkio sektorių kompanijas.


Apie Carl Icahn parašytos knygos:

  • „King Icahn: The Biography of a Renegade Capitalist“, Mark Stevens;
  • „The Alpha Masters: Unlocking the Genius of the World’s Top Hedge Funds“, by Maneet Ahuja  (Author) , Myron Scholes (Afterword) , Mohamed El-Erian (Foreword);
  • „Masters of the Universe: Winning Strategies of America’s Greatest Dealmakers“, by Daniel J. Kadlec;
  • „The Outsider’s Edge: The Making of Self-Made Billionaires“, by Brent D. Taylor;
  • „Becoming Rich: The Wealth-Building Secrets of the World’s Master Investors Buffett, Icahn, Soros“, by Mark Tier;
  • „The Vulture Investors, Revised and Updated“, by Hilary Rosenberg.


O čia gera ištrauka iš filmo „Other People’s Money“. Pagrindinio herojaus Lawrence Garfield prototipas yra Carl Icahn:


Kompanijos „Icahn Enterprises L.P.“ akcijos listinguojamos NASDAQ (IEP). Galima per jas investuoti į Carl Icahn verslą.
Carl Icahn portfelis


Carl Icahn Twitteryje:

https://twitter.com/Carl_C_Icahn 

Mes taip pat stebime. Prisijunkite.

 

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: