Cinkas – jūsų investicinio portfelio antikorozinė priemonė

Cinko naudojimas

Cinkas pasižymi savo antikorozinėmis savybėmis ir dėl to yra plačiai naudojamas automobilių, elektros komponentų, gumos gaminių pramonėje. Tuo pačiu cinkas gerai apsaugo ir investicinį portfelį nuo „korozijos“ dėl mažo koreliavimo su pramoniniais metalais, tokiais kaip geležis ar plienas. Šis metalas yra pagrindinė žalvario sudėtinė dalyje. Dar jis naudojamas bronzos, alpako ir kitų metalų lydiniuose.

Apie pusė šio metalo sunaudojama geležies ir plieno galvanizavimui. Didžiausią paklausą sukuria Kinija, bet augimo potencialą turi JAV, Europos, Japonijos ir Indijos paklausa. Apie šeštadalis cinko sunaudojamas lydiniams, o dėl savo blizgesio naudojamas kaip tauriųjų metalų pakaitalas. Cinką mes sutinkame durų rankenose, spynose, užtrauktukuose, muzikos instrumentuose.

Cinkas - jūsų investicinio portfelio antikorozinė priemonė

Koreliacija su plienu:

Cinkas - jūsų investicinio portfelio antikorozinė priemonė

Koreliacija su geležimi:

Cinkas - jūsų investicinio portfelio antikorozinė priemonė

Cinko ir geležies koreliacijos nebuvimas paaiškinamas skirtingais gavybos tempais bei dėl to susidarančiu skirtingu pasiūlos-paklausos balansu. Taip pat geležies kaina labiau jautri pasaulinės ekonomikos konjunktūrai:

Cinkas - jūsų investicinio portfelio antikorozinė priemonė

Bet cinkas gerai koreliuoja su aliuminiu ir variu:

Cinkas - jūsų investicinio portfelio antikorozinė priemonė
Cinkas - jūsų investicinio portfelio antikorozinė priemonė

Taip pat cinkas mažai koreliuoja su tauriųjų metalų kainomis.

Cinko ateities sandoriai

Žymėjimas – ZNC/ZS/ZA

Kontrakto dydis – 25 metrinė tonos.
Minimalus kainos pokytis – $0.50 per metrinę toną.
Kontraktų eilė – 12 mėnesių iš eilės.
Fizinis pristatymas.
Praba – 99.995%.
Mainteince- $3 000.

Tai jei nusprendėte investuoti per fjūčerius, tai jums reikės mažiausiai $3 000 depozito. Bet už tai galite nusipirkti vieną kontraktą, vertą $77 462.5(=25*$3 098.5). Ir jei kaina pakyla vos 5%, tai pelnas sieks apie $3 873 arba 29%.

Techninė analizė

Cinko ETF

ETF’e iPath Dow Jones UBS Industrial Metals ETN (JJM) cinko yra apie 15%, o ETF’e PowerShares DB Base Metals Fund (DBB) cinko yra apie trečdalis. JAV rinkose nėra grynų cinko ETP.

Londono akcijų biržoje yra ETFS Commdity Securities Limited ETFS ZINC. Šis fondas atkartoja Bloomberg Zinc Total Return (anksčiau DJ-UBS) Index. Nominuotas JAV doleriais.

Cinko - jūsų investicinio portfelio antikorozinė priemonė

Dar yra LZIC ETFS COMMODITY SECURITIES LIMITED ETFS 2X DAILY LONG ZINC, SZIC ETFS COMMODITY SECURITIES LIMITED ETFS 1X DAILY SHORT ZINC, UBS AG UBS ETC (CMCI ZINC) USD.

Cinko akcijos

The Motley Fool rekomenduoja šias su cinku susijusias akcijas:

Teck Resources (TECK) – Trečia pasaulyje zinko gamintoja, bet turi didžiausias ir geriausias cinko kasyklas. 2015 metų duomenimis cinko pajamos sudarė 31% kompanijos Bendrojo pelno.

Hecla Mining (HL) – Trečia Amerikoje pagal cinko gavybą. Labiau specializuojasi vario gavyboje. Cinko parduoda apie 14%.

Hudbay Minerals (HBM) – Labiau specializuojasi vario gavyboje. Cinkas yra antras kompanijos produktas, duodantis apie 21% pajamų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: