COVID pandemija ir pašto ženklai 2

COVID pandemija ir pašto ženklai, gelbstintys pasaulį. Nuo metų pradžios su COVID-19 susiduria visas pasaulis, o skirtingos šalys kenčia skirtingai. Nuo protrūkio buvo užkrėsta daugiau nei 40 milijonų žmonių, todėl ši pandemija buvo labiausiai užkrečiama ir mirtiniausia per pastaruosius dešimtmečius.

Poveikis buvo nepaprastas tiek žmonių gyvybių, tiek ekonominės žalos požiūriu. Dauguma šalių, siekdamos išgyventi pandemijos sukeltą recesiją, yra sukūrusios tam tikras ekonominės pandemijos pagalbos programas. Daugelis pašto operatorių visame pasaulyje išleido COVID-19 pagalbos ženklus, o dalis pardavimo pajamų buvo vienaip ar kitaip panaudota kovai su pandemijos padariniais.

Austrija

Austrijos pašto tarnyba Post AG yra gerai žinoma dėl savo novatoriškų pašto ženklų medžiagų pasirinkimo. Tas pats sakytina apie jų COVID-19 pašto ženklus. Jie rado būdą išreikšti solidarumą ir pranešti apie socialinio atsiribojimo svarbą, tuo pačiu išlaikydami idėjos lengvumą ir laisvumą.

COVID pandemija ir pašto ženklai 2

Pašto ženkle vaizduojami įvairaus dydžio gyvūnai, pradedant skruzdėle ir baigiant dramblio jaunikliu. Šis skirtas suprasti, kaip toli vienas nuo kito turėtume būti šios pandemijos metu. Dramblio jauniklis yra maždaug metro ilgio, o tai yra rekomenduojamas socialinis atstumas.

Kad rimta situacija būtų šiek tiek linksmesnis, ženklai atspausdinti ant tualetinio popieriaus, patrolinant neracionalią paniką – tualetinio popieriaus pirkimą pandemijos pradžioje. Pašto ženklas buvo išleistas 2020 m. spalio mėn. Jo nominalas yra 2,75 euro. Plius dar 2,75 euro priemoka skirta labdaros tikslams. Šį ženklą galima įsigyti kataloge arba pačiame Austrijos pašte.

Bosnija ir Hercegovina

Birželio 9 d. Bosnijos ir Hercegovinos pašto tarnyba išleido puikų pašto ženklą. Jis buvo išleistas ne COVID-19 pagalbos tikslais. Jame daugiausia dėmesio skiriama pačiam virusui ir tai, ką galime padaryti, kad jo išvengtume.

COVID pandemija ir pašto ženklai 2

Antspaude pavaizduotas asmuo, dėvintis apsauginį kostiumą, akinius ir pirštines. Jis laiko ištiestą ranką prieš virusą, kuris ką tik sulaužė tvirtą plytų sieną, simbolizuodamas tai, kad mokslininkai ir sveikatos priežiūros specialistai stoja į ugnies liniją, kad pandemija būtų suvaldyta.

Nepaisant to, kad vyriausybės visaip kovojo prieš pandemiją visame pasaulyje, mes negalime pakankamai atsidėkoti sveikatos ir mokslo specialistams, kurie nenuilstamai stengiasi mus apsaugoti. Pašto ženklo nominalas yra 2,70 BAM, jį galite rasti čia.

Covid pandemija ir Kaukės

Apsauginės kaukės šiais metais tapo svarbia mados detale ir įnirtingų diskusijų objektu. Jos yra ir niekur nuo to nepabėgsi. Tai įprastas šių dienų vaizdas visame pasaulyje. Afrikoje laibai originaliai padarė šių metų „suvenyrą“. Centrinės Afrikos Respublika paėmė žymiausius pašto ženklus ir pavertė juos visuomenės sveikatos kampanija.

COVID pandemija ir pašto ženklai 2

Jų pašto ženklų bloką sudaro šeši skirtingi ženklai, iš klasikinių Penny Black ženklų – pirmųjų tikrų pašto ženklų Jungtinėje Karalystėje. Kiekviename ženkle pavaizduota JK monarchė, užsidėjusi veido kaukę, kad apsisaugotų nuo COVID-19. Visos kaukės skirtingos. Ženklai yra tokie geri, kad į šią niūrią kasdienybę įneša šiek tiek linksmumo. Ženklai išleisti Centrinės Afrikos Respublikoje, Čade, Džibutyje ir Nigerijoje.

Kita Afrikos valstybė Čadas nenusileidžia kaimynams ir išleido keturis pašto ženklus, kur uždėjo kaukes ant žymių pasaulio objektų veidų. Tuo primindami, kaip svarbu dabar dėvėti kaukes visuomenės sveikatai ir saugumui užtikrinti.

COVID pandemija ir pašto ženklai 2

Viename ženkle pavaizduota Mikelandželo Dovydo statula, dėvinti veido kaukę, taip pat vienas iš Notre-Dame katedros gargolių, dėvintis kaukę. Rinkinyje taip pat yra keletas didžiausių veido kaukių pasaulio istorijoje, nes likusiuose dviejuose ženkluose vaizduojama Laisvės statula ir Rushmore kalno prezidentai. Jų veidus dengia milžiniškos kaukės. O ženklas su Rushmore’o kalnu dar turi papildomą akmeninį užrašą „Stay Home“ (Lik namuose). Pašto ženklus rasite čia.

Prancūzijoje dailininkas Benas Vautier sukūrė gražų pašto ženklų bukletą, pažymint kritiškai svarbius šalies darbuotojus, kurie nenuilstamai dirba nuo tada, kai Prancūzija kovo 24 d. pateko į nepaprastąją padėtį.

 pašto ženklai 2

Spalvinguose ženkluose pavaizduotas vienas ar keli būtiniausių tarnybų darbuotojai. Juose pateikiami tokie darbuotojai kaip gydytojai ir slaugytojai, policija ir ugniagesiai, pašto darbuotojai, visų rūšių viešojo transporto vairuotojai, ūkininkai ir parduotuvių tarnautojai.

Gražūs antspaudai yra labai išsamūs, ir tai iš tikrųjų pabrėžia darbuotojų svarbą tokioje situacijoje. Dauguma ženkluose esančių darbuotojų yra užsidėję veido kaukes, kad apsaugotų vienas kitą ir apsaugotų plačiąją visuomenę. Pašto ženklų knygelę galite gauti čia arba čia.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: