Covid testas ekonomikai – teigiamas. Linksmybės prasideda

Vis didėjantys naujojo koronaviruso atvejai visame pasaulyje ir ypač JAV rodo, kad ir ekonomikai COVID testas yra teigiamas. ir ne tik testas, o jau liga plinta ir gali tekti prijungti prie ventiliacijos aparato. Ar ankstesnės „intensyvios terapijos“ (QE) priemonės padės – didelis klausimas?

JAV dėl pandemijos jau prarado apie 20 milijonų darbo vietų, o investuotojams sukėlė nerimo ir neapibrėžtumo jausmą. Federalinė rezervų sistema ir Kongresas pateikė didžiausią istorijoje gelbėjimo paketą.

Dėl likvidumo padidėjimo JAV akcijos kainos augo daugiau nei 38% nuo žemiausios ribos kovo 23 d. Iki birželio pabaigos. Krizės metu nuotaika pradėjo gerėti. Tose valstybėse, kurios pirmos krito nuo pandemijos, buvo nutrauktas karantinas, gegužę kūrėsi milijonai naujų darbo vietų, vartotojų išlaidavimas pakilo į naujas aukštumas.

Bendra situacija

Bet šampaną dar anksti gerti, nors daug kas jau buvo butelius į ledukus sukišę ir laukė momento, Bet išgirdome ne kamščių pokšėjimą, o Bendro vidaus produkto bumbtelėjimą į grindis ( jei tai grindys).

– Kas čia nukrito?

– Mano švarkas.

– Ko tai garsiai?

– Nespėjau nusivilkti…

Toks BVP tempo sumažėjimas (ne tik JAV) yra retas ir unikalus reiškinys. Recesija jau garantuota:


source: tradingeconomics.com

Nenustebsime, jei JAV Kongresas, prie viso gelbėjimo paketo dar prijungs ir „skolų atlaidų programą“. Neesant pajamoms ir namų ūkių uždarbiams, padengti kreditus ar vien tik jų palūkanas pasidarys nebeįmanoma.

O akcijų kainos dabar kilo dėl 2021 m. pelnų lūkesčių. Tačiau šių lūkesčių inercija jai išseko, nes kompanijos nebeteikia kitų metų pajamų prognozių, nes ekonomikos konjunktūra visiškai neapibrėžta. Mūsų nuomone, investuotojai turėtų atsižvelgti į besikeičiančius duomenų modelius ir jiems gali tekti pažaboti entuziazmą, kol pagerės investicijų aiškumas.

Naujų bedarbių skaičius auga:


source: tradingeconomics.com

Namų ūkių pajamos krenta:


source: tradingeconomics.com

Pinigų apyvartos greitis pagrindinėse ekonomikose smarkiai kritęs:

Covid testas ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda
Vm

Fitch Ratings liepos 31 d. sumažino JAV obligacijų perspektyvą į „negatyvią“, reitingą paliko AAA,

Auto pardavimai stebina

Remiantis Prekybos departamento ataskaita apie mažmeninių ir maisto paslaugų mėnesiniai pardavimus, JAV vartotojų mažmeninės prekybos išlaidos birželio mėn., palyginti su praėjusiais metais, išaugo 1,1%. Tačiau jei iš šio rodiklio išimtume automobilių pardavimus, tai rodiklio pokytis būtų -0,5%.

Tai reiškia, kad amerikiečiai labai stipriai pirko automobilius. Ir tą galima paaiškinti. Visų pirma, tai karantino fenomenas. Žmonėms prireikė naujų automobilių. Ir akivaizdu, kad automobilius perka vidutines ir aukštesnes pajamas turintys namų ūkiai, kurie ramūs dėl savo darbo vietos šiuo metu.

Antra vertus, prisiminkime kad dabar JAV augo naujų namų pardavimai. Tai susiję. Dėl karantino šeimos linkę palikti miestus ir keltis į priemiesčius. Perka naujus namus. Iš čia poreikis turėti automobilį, o gal ir antrą šeimoje.

Akcijos

Panašu, kad JAV obligacijų rinka reaguoja į pandemiją racionaliai. FED pirkimai skatina Iždo obligacijų pajamingumą rekordiškai žemoje lygyje, o pajamingumų kreivės plokštėjimas parodo nuolatinį FED, kaip pirkėjo, buvimą rinkoje. Realus pajamingumas yra neigiamas, net esant dabartiniam palankios infliacijos lygiui, ir padeda investuotojams pardavinėti obligacijas.

Covid testas ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda
JAV VVP pajamingumų kreivė

Per pastaruosius keletą mėnesių JAV akcijų rinkos veikla buvo racionali, jei visiškai atsiribotume nuo pasaulinės pandemijos. S&P 500 indeksas užfiksavo ketvirtą geriausią ketvirtį per pastaruosius 50 metų antrąjį šių metų ketvirtį, pakilęs 20.5%

Antra vertus, optimizmo suteikė Vašingtono suteiktas likvidumas bei labiausiai nukentėjusių ūkio sektorių greitas atsigavimas. Taip pat rinkos „diskontavo“ būsimus 2021 ir 2022 m. kompanijų pelnus.

Covid testas ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda
S&P 500 indeksas, 1W

Remiantis finansinių duomenų teikėjo Refinitiv liepos 8 d. duomenimis, bendras analitikų konsensusas dėl S&P 500 EPS metų augimo 2Q buvo –44% ir –24,7% 3Q. Tikrasis uždarbis, greičiausiai, viršys šiuos pesimistinius lūkesčius, tačiau rinkos šiuos skaičius suignoravo. Visų pirma, tai dėl pandemijos jie gali būti labai netikslūs.

Analitikai būsimas pajamas apskaičiuoja sudarydami sudėtingus balanso ir pajamų modelius ir „kojomis atidarydami duris“ įmonėse, gamyklose, parduotuvėse ir pan. Kompanijų vadovybių sprendimai yra svarbus elementas šiuose modeliuose. Tačiau dėl pandemijos tokia analizė nebeįmanoma. Tenka kurti naujus modelius.

Kompanijų pelnai

Šiuo metu daugiau nei 40% S&P 500 indekso bendrovių yra atšaukusios savo pajamų prognozes. Greičiausiai todėl, kad jos turi mažai ką pasiūlyti, kai tiek daug nežinomų kintamųjų. Dėl to ateities pajamos yra labiau nenuspėjamos; vidutinis skirtumas tarp analitikų aukščiausio ir žemiausio EPS įverčių padidėjo iki maždaug 0,40 USD, daugiau nei 3 kartus viršijant normalų lygį.

Jau turime kai kurių užuominų iš bendrovių, kurios pranešė apie antrojo ketvirčio pajamas, ypač bankų, kad sklandaus atsigavimo lūkesčiai gali būti pervertinti. Po kelių mėnesių amerikiečiai eis į rinkimus; rinkimų retorika greičiausiai keis rinkos dalyvių elgesį. Bent jau didėjant biudžeto lėšų deficitui, mes tikimės išgirsti daugiau diskusijų apie aukštesnius pelno mokesčio tarifus ir padidėjusį pasirinktų pramonės šakų reguliavimą, kas paveiks įmonių pelningumą.

Globalizacija pastaraisiais metais buvo pagrindinis pelno variklis; jei tiekimo grandinės bus pertvarkytos ar dubliuotos arba jei prekybos apribojimai taps nuolatiniai, tai turės neigiamos įtakos pelno maržoms. Bendrai tariant, mes mažai tikime, kad įmanoma nuspėti kitų metų pajamas.

Obligacijų pajamingumo ir akcijų indeksų dinamika ilguoju laikotarpiu koreliuoja labai artimai. Ir šiuo metu matome, kad pajamingumai kritę dugnan, kai akcijos vis dar laikosi. Jei žinome, kad FED dar ilgai laikys pajamingumą žemumose, tai ir akcijos turėtų pasirinkti tą pačią kryptį:

Covid testas ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda

Technologijų sektorius

Pandemija dar visiškai nekontroliuojama, o vakcina dar nežinia kada bus. Taip pat nėra vienareikšmiškos pozicijos dėl imuniteto susidarymo ir jo ilgalaikiškumo. Pažanga į priekį ir atgal link JAV ekonomikos atsigavimo daro tiesioginį poveikį užimtumui, vartotojų išlaidoms ir įmonių pajamoms. Sparčiai artėjant prezidento rinkimams, mes tikimės, kad kampanijų retorika padės išlaikyti pusiausvyrą finansų rinkose.

Vienas, regis, nuolatinis JAV akcijų rinkos bruožas yra technologijų sektoriaus dominavimas, atsižvelgiant į indekso svorį, fondų srautus ir, be abejo, rezultatus. Nuo kovo mėnesio iki liepos 17 d. S&P 500 indekso Technologijos sektorius išaugo 52%. Didžioji portfelių dalis nukreipta būtent į šį sektorių, ir kainos smarkiai išaugo.

ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda
Tesla, 1W

Tačiau jau liepą tech-akcijos prarado kilimo tempą. Ir jei visame sektoriuje prasidėtų masinis išsipardavimas, tai padarytų esminį poveikį daugeliui individualių portfelių ir visai rinkai. Mes manome, kad investuotojai turėtų būti atsargūs dabar pirkdami su technologijomis susijusių kompanijų akcijas.

Vis sunkiau dabar rasti galimybių įtraukti akcijų į savo portfelius. Taip yra todėl, kad situacija su covid pandemija ir ekonomikos atsigavimu keičiasi kone kasdien ir tai apsunkina planavimo ir atrankos sprendimus. Pramonės ir finansų sektoriai, mums yra prasmingi, tačiau kad į juos investuoti gali prireikti kantrybės.

Daugybė akcijų yra aukštos kokybės ir siūlo patrauklų pajamingumą, bet tik kai ekonomika atsigaus. Investuotojai taip pat gali apsvarstyti galimybę pirkti ne JAV akcijas. Ne JAV, paprastai, būna įvertintos patraukliau nei JAV. O rinkos, kurios, atrodo, kontroliuoja virusą, jau pradėjo atstatinėti savo ekonomiką.

Rinkų reakcija

Bitcoin kaina per liepą pakilo beveik 24%:

ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda
BTCUSDt

Aukso ateities sandorių kaina per mėnesį pakilo 10.30%:

ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda
Auksas

Sidabro ateities sandorių kaina per mėnesį pakilo 30.61%:

ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda
Sidabras

Vario ateities sandorių kaina per mėnesį pakilo 5.69%:

ekonomikai - teigiamas. Linksmybės prasideda
Varis
Šaltiniai: Rcm.rockco.com, Tradingeconomics.com, Bloomberg.com
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: