CSX Corporation

CSX Corporation veikla

CSX Corporation yra viena didžiausių JAV geležinkelio transporto bendrovių. Centrinė būstinė yra Floridoje. Kompanija teikia visas su transportavimo geležinkeliais susijusias paslaugas, įskaitant ir stambių bei nestandartinių krovinių transportavimą.

Dukterinė kompanija CSX Transportation, Inc. gabena krovinius per 23 JAV valstijas rytinėje pusėje bei per Ontarijo provinciją ir Kvebeką Kanadoje.

Keliai sudaro 21 000 mylių tinklą, jais pasiekiama 70 jūrų, ežerų ir upių uostų.

CSX Corporation
Kompanijos geležinkelio tinklas

Sektoriai

Kompanija veikia šiuose sektoriuose:

Prekių pervežimas. Labiausiai diversifikuotas verslas. Pervežama skalda, smėlis, žvyras, metalai, trąšos, pramoninės ir agro prekės, popieriaus ir chemijos produktai.

Tai didžiausias pajamas duodantis verslas. Jis duoda apie 60% visų pajamų.

Akmens anglies transportavimas. Kompanija perveža milijonus tonų vietinės anglies, geležies rūdos. Žaliavos tiekiamos elektros jėgainėms ir fabrikams.

Taip pat vežamos į uostus eksportui. Veikla duoda 22% visų pajamų.

Tarpmodalinių pervežimų verslas. Šioje vietoje kompanija užima nišą krovinių, kurių jau nesugeba pervežti sunkvežimiai, nišą. Pajamos iš šio verslo siekia 14% visų pajamų.

CSX Corporation yra JAV rytų pakrantės geležinkelio transportavimo lyderis.

Finansai

Transporto kompanijai pastoviai reikia didelių kapitalinių investicijų. Jos finansuojamos iš skolintų lėšų. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 177% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2018 m. Grynuoju pelnu reikėtų net 7.5 metų.

Kompanijos pelno augimo dinamika stabili. Sezoniškumo poveikis minimalus. 10 m. EPS augimas 13%, o 5 m. EPS augimas 16%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi. Kompanija vykdo nuosavų akcijų supirkimo programą. 2018 m. vasarį buvo patvirtinta $1.5 mlrd. 2019 m. sausį ji buvo papildyta dar $5 mlrd.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 16.7%. Akivaizdu, kad kompanijai Nepaskirstytą pelną geriau investuoti į nuosavą verslą, o ne, sakysim, JAV ilgalaikius VVP. 10 metų vidutinis ROAE yra 20%. Daugiau nei 12%. Labai gera grąža.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų konkurencingumui didinti. Vienas į IMT investuotas doleris uždirba 1.13 dolerio EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2018 metais, tai akcijas turėtų parduoti po $215.

CSX Corporation akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ-GS biržoje. Trumpinys CSX.

5 metų vidutinis metinis akcijos Buhalterinės vertės augimas siekia 7.23%.

Investuotojai, prieš 5 metus investavę CSX Corporation, uždirbo vidutiniškai po 17,49% kasmet.

Nuo idėjos paskelbimo investuotojai uždirbo apie 19.55% vidutiniškai kasmet.

Prognozuojam, kad artimiausius penkis metus akcijos kaina galėtų augti apie 10+% vidutiniškai kasmet.

Rekomenduojame akcijas LAIKYTI.


Techninė analizė


Opcionų grandinė:


Kompanijos puslapis

Forumas


Klausimams

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: