CSX Corporation

CSX Corporation veikla

Kompanija CSX Corporation yra viena didžiausių JAV geležinkelio transporto bendrovių. Centrinė būstinė yra Floridoje. Kompanija teikia visas su transportavimo geležinkeliais susijusias paslaugas, įskaitant ir stambių bei nestandartinių krovinių transportavimą.

Dukterinė kompanija CSX Transportation, Inc. gabena krovinius per 23 JAV valstijas rytinėje pusėje bei per Ontarijo provinciją ir Kvebeką Kanadoje. Rinkos lyderis jau daugiau nei 190 metų. Keliai sudaro 36 030 mylių tinklą, jais pasiekiama 70 jūrų, ežerų ir upių uostų. Važinėja 3 561 lokomptyvas ir 69 479 įvairaus tipo vagonai.

CSX Corporation
Šaltinis: CSX

Didžiausias kompanijos konkurentas yra Norfolk Southern Railway, nes abiejų kompanijų veiklos teritorijos susikerta.

Sektoriai

Kompanija veikia šiuose sektoriuose:

1. Prekių pervežimas. Labiausiai diversifikuotas verslas. Pervežama skalda, smėlis, žvyras, metalai, trąšos, pramoninės ir agro prekės, popieriaus ir chemijos produktai. Tai didžiausias pajamas duodantis verslas. Jis duoda apie 60% visų pajamų.

2. Akmens anglies transportavimas. Kompanija perveža milijonus tonų vietinės anglies, geležies rūdos. Žaliavos tiekiamos elektros jėgainėms ir fabrikams. Taip pat vežamos į uostus eksportui. Veikla duoda 22% visų pajamų.

3. Tarpmodalinių pervežimų verslas. Šioje vietoje kompanija užima nišą krovinių, kurių jau nesugeba pervežti sunkvežimiai, nišą. Pajamos iš šio verslo siekia 14% visų pajamų.

Finansai

Transporto kompanijai pastoviai reikia didelių kapitalinių investicijų. Jos finansuojamos iš skolintų lėšų. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 204.36% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2019 m. Grynuoju pelnu užtektų 4.8 metų. Visai neblogas rodiklis. Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi.

Kompanija vykdo nuosavų akcijų supirkimo programą. 2018 m. vasarį buvo patvirtinta $1.5 mlrd. 2019 m. sausį ji buvo papildyta dar $5 mlrd. 2019 m. supirkta akcijų už $3.4 mlrd.

Kompanijos pelno augimo dinamika stabili. Sezoniškumo poveikis minimalus. 10 m. EPS augimas 15.82%, o 5 m. EPS augimas 16.78%. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 14.23%. Akivaizdu, kad kompanijai Nepaskirstytą pelną geriau investuoti į nuosavą verslą, o ne, sakysim, JAV ilgalaikius VVP. 10 metų vidutinis ROAE yra 22.22%. Daugiau nei 12%. Labai gera grąža.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų konkurencingumui didinti. Vienas į IMT investuotas doleris uždirba 1.22 dolerio EPS. Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po $623.

CSX Corporation akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ-GS biržoje. Trumpinys CSX.

5 metų vidutinis metinis akcijos Buhalterinės vertės augimas siekia 6%. Investuotojai, prieš 5 metus investavę CSX Corporation, uždirbo vidutiniškai po 22.96% kasmet. Nuo idėjos paskelbimo investuotojai jau uždirbo apie 288% arba 18.28% vidutiniškai kasmet grąžą.

Pandemijai paveikus ekonomikos augimo tempus, kompanijos rezultatyvumas taip pat pasikeis atitinkamai. Todėl artimiausiu metu nesitikime tokių grąžų, kaip buvo praeityje. Tačiau jie vis tiek turėtų likti aukšti.

Rekomenduojame akcijas LAIKYTI.

Platesnę veiklos analizę, rekomendacijas ir prognozes rasite čia ir čia.

Techninė analizė


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.


Klausimams

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: