Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
JAV

CSX Corporation Akcijų Analizė

Kompanija CSX Corporation yra viena didžiausių JAV geležinkelio transporto bendrovių. Centrinė būstinė yra Floridoje. Kompanija teikia visas su transportavimo geležinkeliais susijusias paslaugas, įskaitant ir stambių bei nestandartinių krovinių transportavimą.

Dukterinė kompanija CSX Transportation, Inc. gabena krovinius per 23 JAV valstijas rytinėje pusėje bei per Ontarijo provinciją ir Kvebeką Kanadoje. Rinkos lyderis jau daugiau nei 190 metų. Keliai sudaro 36 030 mylių tinklą, jais pasiekiama 70 jūrų, ežerų ir upių uostų. Važinėja 3 561 lokomptyvas ir 69 479 įvairaus tipo vagonai.

CSX Corporation
Šaltinis: CSX

Didžiausias kompanijos konkurentas yra Norfolk Southern Railway, nes abiejų kompanijų veiklos teritorijos susikerta.

Sektoriai

Kompanija veikia šiuose sektoriuose:

1. Prekių pervežimas. Labiausiai diversifikuotas verslas. Pervežama skalda, smėlis, žvyras, metalai, trąšos, pramoninės ir agro prekės, popieriaus ir chemijos produktai. Tai didžiausias pajamas duodantis verslas. Jis duoda apie 59% visų pajamų.

2. Akmens anglies transportavimas. Kompanija perveža milijonus tonų vietinės anglies, geležies rūdos. Žaliavos tiekiamos elektros jėgainėms ir fabrikams. Taip pat vežamos į uostus eksportui. Veikla duoda 17% visų pajamų.

3. Tarpmodalinių pervežimų verslas. Šioje vietoje kompanija užima nišą krovinių, kurių jau nesugeba pervežti sunkvežimiai, nišą. Pajamos iš šio verslo siekia 14% visų pajamų.

CSX Corporation Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal sektorius

Finansai

2023 m. pajamos sumažėjo kiek labiau nei -1%. Bet kompanija vis tiek išlaiko stabilų apie 2% vidutinį metinį augimą. Tokiai dideliai kompanijai tai geras augimas. O su beveik 70% Bendruoju pelningumu kompanija turi aukštus pajamingumo rodiklius ir yra stabilus piniginių srautų generatorius.

Transporto kompanijai pastoviai reikia didelių kapitalinių investicijų. Jos finansuojamos iš skolintų lėšų. Visi įsipareigojimai sudaro 250% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2023 m. Grynuoju pelnu užtektų 4.84 metų. Visai neblogas rodiklis. Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi.

Kompanija vykdo nuosavų akcijų supirkimo programą. Iš čia ir aukštas sverto rodiklis. Tačiau EPS kasmetinis augimas sąlygojamas ne tik Nuosavų akcijų supirkimo programos.

Kompanijos pelno augimo dinamika stabili. Sezoniškumo poveikis minimalus. 10 m. EPS augimas beveik 12%, o 5 m. EPS augimas 7.64%. Nepaskirstyto pelno rentabilumas siekia 12%. Akivaizdu, kad kompanijai Nepaskirstytą pelną geriau investuoti į nuosavą verslą, o ne, sakysim, JAV ilgalaikius VVP. 10 metų vidutinis ROAE yra 25.51%. Labai gera grąža.

Bankroto rizikos įvertinimo indikatorius Z yra 3.36. Tai labai aukštas rodiklis, rodantis, kad turime reikalą su stipria kompanija. Fitch Ratings kompanijai davusi aukštą investicinį reitingą A-.

F_Score rodiklis 6. Pakankamai aukštas investicinis rodiklis.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų konkurencingumui didinti. Vienas į IMT investuotas doleris uždirba 0.84 dolerio EPS. Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2023 metais, tai akcijas turėtų parduoti po $40.

Visas analizės investicinio įvertinimo rezultatas kiek suprastėjo, bet vis dar investicinis:

Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

CSX Corporation akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ-GS biržoje. Trumpinys CSX.

Nors kompanijos akcijų dividendinis pajamingumas siekia 1.27%, jų vidutinis metinis augimas siekia net 8.39%. T.y. investicija generuoja pinigų srautus, bet ne tokius, kad kompaniją būtų galima laikyti dividendine. Bet tiems, kas akcijas pirko idėjos paskelbimo metu, investicijos dividendinis pajamingumas siekia 6.80%, jei per tą laikotarpį nepirkta papildomai. O tai jau solidus pajamingumas.

Rašymo metu:

RodiklisVertė
Kaina rinkoje34.16
Standartinis nuokrypis (rizika)28%
Beta1.18
GRAPES kaina63.94
PEG1.93
Equity risk premium0.93%
Kainos 10 m. istorinis CAGR13.71%

Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyvos diapazonas labai didelis. Tačiau jis vis tiek išlieka pelningas ilguoju laikotarpiu ir galima ateityje tikėtis ne mažesnio pajamingumo nei lig šiol:

CSX kainos perspektyva. MIN-MAX
CSX kainos perspektyva. MIN-MAX

Nuo idėjos paskelbimo investuotojai jau uždirbo apie 581% arba 17.76% vidutinę metinę grąžą. Ateityje tikimės panašaus investicijos augimo, o gal net ir didesnio. Dividendus rekomenduojame perinvestuoti į tą pačią bendrovę.


Trečių šalių rekomendacijos ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

CSX Corporation yra viena iš didžiausių geležinkelių transporto bendrovių Jungtinėse Amerikos Valstijose, ir jos veikla yra labai svarbi šalies ekonomikai. Bendrovė specializuojasi krovinių gabenime geležinkeliais, o jos tinklas apima daugelį valstijų ir didelių miestų.

Finansinė analizė:

  • Kaina: Rašymo metu CSX akcijų kaina yra apie $34.16.
  • P/E santykis: Bendrovės P/E santykis yra 18.77, kas rodo, kad investuotojai moka 18.77 dolerius už kiekvieną bendrovės uždirbtą dolerį.
  • Dividendų pelningumas: CSX moka dividendus, kurių pelningumas yra 1.4052%.

Akcijų kainos prognozė: Analitikai teigia, kad CSX akcijų kainos prognozė yra teigiama, su vidutine 12 mėnesių kainos prognoze apie $37.33, kas yra apie 5.63% didesnė nei dabartinė akcijų kaina3.

Rizikos veiksniai:

  • Geopolitinė įtaka: Tarptautinė prekyba gali būti paveikta geopolitinių įvykių, kurie gali turėti įtakos CSX veiklai.
  • Ekonomikos svyravimai: Recesijos ar ekonomikos augimo lėtėjimas gali sumažinti krovinių gabenimo poreikį.

Humoro kampelis: Jeigu CSX būtų mokyklos mokinys, tai jis tikriausiai būtų tas, kuris visada turi atsarginį planą, kai pamoka nevyksta pagal planą – “O jei šiandien nevežame anglių, tai gal vešime… mokytojus?”

Investavimas į bet kurią bendrovę visada yra susijęs su tam tikra rizika, tačiau remiantis naujausiais rinkos duomenimis ir analitikų vertinimais, CSX Corporation atrodo kaip patraukli investicija.

Tradingview konsensusas:

CSX kainos Tradingview konsensusas
CSX kainos Tradingview konsensusas

Stock Analysis konsensusas:

CSX kainos Stock Analysis konsensusas
CSX kainos Stock Analysis konsensusas

Stocktwits konsensusas:

CSX kainos Stocktwits konsensusas
CSX kainos Stocktwits konsensusas

Akcijos kaina

Išvados

Matome, kad ir toliau kompanija išlieka patraukli investuotojams. Todėl mes neplanuojam mažinti jos kiekio portfelyje. Priešingai, didinsime, rinkoje esant nuoladoms. T.y. per korekcijas. Korekcijos metu sumažėjusi akcijos kaina – jūsų investicijos pajamingumo padidėjimas. Dividendu perinvestavimas į tą pačią akciją taip pat padidina pajamingumą. Tai tiek apie investavimo į šias akcijas strategijos ir taktikos.

Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

Šaltiniai: Nasdaq, Tradingview, Stock analysis, Stocktwits


Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.