D.Trump era prasideda politiniame ir finansiniame gyvenime
D.Trump era
D.Trump: Be abejo, visi besidomintys planetos gyvenimu atidžiai stebi JAV. Bet neprisimenu, kad JAV prezidento rinkimais, jo politika tai aktyviai domėtųsi investuotojai ir dar aktyviau reaguotų.
JAV prezidentu Donaldas Trumpas prisiekė kaip tik praėjusį penktadienį. Tačiau su juo investuotojai gyvena jau nuo lapkričio pradžios, kai pradėjo aiškėti rinkimų kampanijos rezultatai.
Nuo lapkričio 8 dienos Dow Jones indeksas pakilo 8.15%, o doleris krepšelio atžvilgiu (indeksas) pakilo 2.92%. Labiausiai pakilo finansų sektoriaus akcijos – +16.2%.
Vartojimo prekių ir komunalinių paslaugų sektoriaus akcijos krito atitinkamai -2.2% ir -2.0%.
Vis tiek D.Trump energijos neužteko Dow Jones indeksui pakelti iki psichologiškai svarbios 20 000 ribos. Trūko labai nedaug, o ir nemažų apyvartų tam nepakanka. Todėl techninės korekcijos scenarijus labai tikėtinas.
D.Trump – pasaulio bamba
JAV prezidentu išsirinko tipišką amerikietį, plius visišką narcizą. Jam reikia dėmesio. Ir jo jis gavo apsčiai. Štai investicijų specialistai siūlo mums pradėti sekti D.Trump pasisakymus per Twiter.
Atseit, savo paskyroje naujasis prezidentas aktyviai reiškiasi ekonominiais ir finansiniais klausimai. OK, kas nori, laisvai tai gali padaryti. Kiek tai padės jūsų investicijų rezultatams, dar klausimas.
Marc Faber mano, kad prezidento politika bus palanki JAV verslui ir ekonomikai. Bent jau trumpuoju laikotarpiu. Bet jis perspėja, kad Trump faktorius nebus ilgalaikis ir mūsų laukia didelė korekcija.
Davose D.Trump irgi sulaukė daug dėmesio. Neigiamo poveikio pasaulio finansų sistemos kontekste. George Soros prognozavo, kad JAV akcijų kilimas baigėsi ir reikia laukti griūties. Ir kaltė to yra prezidento politikos neapibrėžtumas.
Sorosui antrino Nouriel Roubini – prezidento idėjų nenuoseklumas, prasmės neturinti politika – visa tai nieko gero niekam neduos.
JAV dolerio indeksas dabar korekcijoje. Didelė tikimybė, kad judės iki Fibonačių 23.6% palaikymo.
CME Group FedWatch skaičiuojama palūkanų pakėlimo 2017 m. vasario 1 d tikimybė lygi vos 5%.
Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta kovo 15 d. nukrito iki 20,9%.
Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta gegužės d. nukrito iki 34.4%.
JAV 10 m. trukmės obligacijų kaina, kritusi nuo liepos mėn. staiga sustojo tie $130. Burbulas subliuško, bet nesprogo. Dabar, tikriausiai, didesnių pokyčių nesitikime, kol D.Trump neįkiš savo trigrašio.
Kitame fronte
Praėjusį ketvirtadienį ECB nieko nenustebino dėl palūkanų normų – jos liko nepakeistos. Turto supirkimo programos taip pat. ECB stebėjimais dar turi įsitikinti ar augimas yra tvarus.
Jus infliacijos augimas gali būti sąlygotas tik naftos kainos augimo. M.Draghi pasakė, kad obligacijų supirkimo programa gali būti ir išplėsta, ir prailginta, jei to reikės.
Euras dolerio atžvilgiu per savaitę pakilo 0.6%. Čia gal labiau dėl paties dolerio kritimo. Eurui galima prognozuoti kilimą artimiausiu metu.
D.Trump ir indeksai
Kinijos metinis BVP augimas 4-tą ketv. buvo 6.8% prieš 6.7% prognozuoto. SSE Composition indeksas stabiliai laikosi nuosaikiame UP trende.

Vengrijos akcijų indeksas nustojo kilti. Mažėja apyvartos ir svyravimai. Galime sulaukti korekcijos.

Vilniaus akcijų indeksas su mažomis apyvartomis plakasi ties 567.32 riba. Galima korekcija artimiausiu metu.

Bulgarijos akcijų indeksas po ilgo kilimo jau turi stiprų pasipriešinimą ties 613.78. Galima sulaukti ir korekcijos.

Žaliavos
OPEC tikisi, kad naftos rinka šiais metais stabilizuosis. Jau jaučiami teigiami pokyčiai OPEC šalių ekonomikose po jų susitarimo šaldyti naftos gavybą.
Žinoma, OPEC naftos sumažėjimą prie palankių kainų kompensuos JAV WTI naftos gavyba. Todėl jau sunku tikėtis naftos kainų augimo. Brent naftos kaina koreguojasi, taip ir nepasiekusi $60 už barelį.

Aukso kaina per savaitę pakilo 1%, o nuo palaikymo pakilo 7.28%. Dieninis pildymosi signalas @1 218.60.

Sidabro kaina per savaitę pakilo 1.5%. Bet kaip ir klausėme Facebook puslapyje, klausimas ar sidabrui pavyks įveikti Down trendą, lieka labai aktualus. Tikimės, kad pavyks.

O va Paladis ėmė ir nustebino. Jau atrodė, kad korekcija įsitvirtina. O kaina ėmė ir pakilo 5.0% per savaitę. Tiesa, beveik visas kilimas įvyko per penktadienį, kai kaina pakilo 4.7%.

Valiutos
JK svaras dolerio atžvilgiu per savaitę pakilo 1.4%. Prie to prisidėjo T.May kalba savaitės pradžioje. Joje premjerė pasakė, kad lauks Parlamento patvirtinimo, kad JK bus pasaulio prekybos lyderė. Va taip…

Bitcoin JAV dolerio atžvilgiu per savaitę pakilo 9.2%. Dar savaitę prieš tai Kinijos centrinio banko veiksmai bitcoin kainą numušė -7.5%. Pasibaigus „skandalui”, kriptovaliuta ryžtingai atgauna pozicijas.

Euras prieš N. Zelandijos dolerį praėjusį penktadienį kilo 0.5%, o per savaitę pokytis buvo minimalus, -0.0%. Akivaizdu, kad kartais euras gali pakilti NZD atžvilgiu. Tačiau vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu vis dar tikimės Down trendo.

Akcijos
British American Tobacco perka Reynolds American. BAT priklausys jau 57.8%. RAI akcijų. Šios akcininkai gaus po $29.44 grynais ir po 0.526 BAT akcijos kiekvienai RAI akcijai. Vien per šį mėnesį akcijos kaina pakilo 4.8%.

Šią savaitę
Sausio 23 d., pirmadienis
Svarbių naujienų nebus. Rinkos gyvens JAV prezidento inauguracijos inercijomis.
Sausio 24 d., antradienis
Japonijos, Prancūzijos, Vokietijos, euro zonos ir JAV PMI indeksai.
Turkijos ir Vengijos CB sprendimai.
Richmond FED indeksas.
Būsto pardavimai antrinėje rinkoje.
JAV degalų atsargos.
Sausio 25 d., trečiadienis
Pietų Korėjos BVP.
Japonijos užsienio prekyba.
Australijos CPI.
Ifo vadybininkų nuotaikų indeksas.
Prasideda G20 meetas.
Sausio 26 d., ketvirtadienis
Vokietijos vartotojų nuotaikos.
JK BVP.
JAV bedarbių paraiškos
JAV Paslaugų PMI indeksas.
JAV naujų namų pardavimai.
Rezultatus skelbs Starbucks
Sausio 27 d., penktadienis
Naujieji metai Kinijoje.
Japonijos infliacija gruodį ir už metus.
JAV 4-to ketv. BVP augimas.