Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Investuotojų galerija

David Einhorn

Geriausi investuotojai – David Einhorn

David Einhorn gimė 1968 m. lapkričio 20 d. Niudžersyje, JAV. 1996 m. su kolega Jeffrey Keswin įkūrė kompaniją Greenlight Capital. David Einhorn pagarsėjo kaip Meška – short seller. 

Vidutinė metinė investuotojo grąža siekia apie 20%. Jis yra vienas įtakingiausių investuotojų pasaulyje.

David Einhorn žinomas ir kaip užkietėjęs pokerio žaidėjas. Anksčiau jis dalyvavo ‘World Series of Poker’ ir pasiekė 18-tą vietą.  Ir dabar jis žaidžia, o laimėjimus aukoja ‘Areas of Talent’.David Einhorn

Biografija

Vaikystę praleido Viskonsine, 1991 m. su ‘Government’ laipsniu baigė Cornell univesrsitetą. Išnagrinėjęs karjeros galimybes CŽV, jis nusprendė dirbti analitiku investiciniame banke Donaldson, Lufkin & Jenrette.

Po dviejų metų pradeda dirbti ‘hedge’ fonde SC Fundamental Value. Čia jis įgavo gerą korporacijų finansinių ataskaitų analizės patirtį. Jis suvokė, kad labai svarbu suprasti tiriamo verslo esmę, ekonomikos konjunktūrą sugretinti su ataskaitos skaičiais ir kaip valdybos psrendimai atitinka akcininkų poreikius.

1996 m . palieka SC Fundamental Value ir įkuria savo kompaniją Greenlight Capital. Ilgainiui kompanija pasirodė žiniasklaidos antraštėse su prieštaraujančiais pirkimais-pardavimais, kurie davė jai gerų pelnų, taip pat ir didelių nuostolių.

Ypač kompanija išgarsėjo 2008 m. kai ‘šortino’ banką Lehman Brothers Inc. prieš jam griūnant. JK priežiūros tarnyba 2012 m. nubaudė kompaniją $11.2 mln. bauda iš prekybą naudojant vidinę (informaciją).

 

Užsiima filantropine veikla: priklauso fondo Michael J. Fox Foundation valdybai. turi dalį akcijų krepšinio komandoje New York Mets.

Investavimo filosofija

Patirtis SC Fundamental Value fonde padėjo suformuoti pagrindinius investavimo į akcijas principus:

  1. Ar verslas yra konkurencingas?David Einhorn
  2. Kaip kompanija atrodo konkurentų atžvilgiu?
  3. Ar valdybos interesai sutampa su akcininkų interesais?

Ieškodamas akcijų pirkimui ar ‘šortinimui’, David Einhorn visų pirma klausia, kodėl šios akcijos vertė rinkoje gali neatitikti tikrosios vertės? Tada analizuojama kompanija ir įvertinama, per pigi ar per brangi akcija rinkoje.

Kad nuspręsti investuoti, išsiaiškinama, kokios egzistuoja galimybės ir ar jo ir komandos atlikta analizė yra geresnė už kitų rinkos žaidėjų analizę, ypač tų, kurie pardavinėja.

Akcijų portfelis susideda tiek iš long, tiek iš short pozicijų. Tokių būdu portfelis pats savaime apsaugo save ir tuo pačiu iš karto pasinaudojama rinkos teikiančiomis galimybėmis iš karto.

Knygos

David Einhorn parašė dėmesio vertą knygą „Fooling Some of the People All of the Time„. Joje autorius atskleidžia savo požiūrį į Wall Street virtuvę, finansinę žiniasklaidą ir reguliavimą.

Taip pat klausia, ar buvo galima išvengti 2008 m. pasaulinės finansų krizės ar bent jau sumažinti jos padarinius. Rekomenduojame šią knygą perskaityti:

Posakiai

Nuostoliai nėra bloga sėkmė. Tai bloga analizė. (“The loss was not bad luck. It was bad analysis.”)

Realiame pasaulyje nelikvidus turtas parduodamas su nuolaida, (“In the real world, illiquid assets carry a discount.”)

Tiek pokeris, tiek investavimas yra žaidimas su nepilna informacija. Jūs turite tam tikrą faktų rinkinį, o jūs ieškote situacijų, kur turite psichologinį ar statistinį pranašumą. („Both poker and investing are games of incomplete information. You have a certain set of facts and you are looking for situations where you have an edge is psychological or statistical.”}

Ką jūs vadinate akcijos kainos kritimu 90-čia procentų? Tai akcijos kainos kritimas 80%, paskui dar 50Į, („What do you call a stock that’s down 90%? A stock that was down 80% and then got cut in half.”)

Kaip investuotojas aš turiu įvertinti tai, kas turi įvykti, o netai kas turėtų įvykti. („As an investor my job is to figure out what will happen rather than what should happen.”)

David Einhorn

Akcijų portfelis pagal iBilionaire

[iframe width=”100%” height=2000 scrolling=true src=”https://www.ibillionaire.me/funds/9/david-einhorn/greenlight-capital”]

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.