Trečiadienis, 17 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Decenturion – tai, kas tikrai nustebina, ir tai, kur link reikia judėti

Decenturion – ne šiaip sau ICO. Decenturion yra pirmoji pasaulyje blockchain valstybė, turinti tiesioginės demokratijos ekonomiką. Projektas buv o pristatytas 2018 m. gegužės 14-16 dienomis Niujorke vykusioje konferencijoje Consensus.

Pirmą kartą per visą žmonijos istoriją žmonėms nereikės valstybei atiduoti uždirbtų pinigų. Priešingai, valstybės mokės savo piliečiams. Pirmieji 100-tas Decenturion piliečių yra patys žinomiausi blockchain pasaulio veikėjai ir žurnalistai. Kiekvienas pilietis gali tikėtis į minimalias metines pajamas, lygias $15 000.

Pirmieji pasai jau turėjo būti íšduoti’ Niujorko konferencijoje. Jų turėtojai gaus nemokamus projekto žetonus (token), teisę juos platinti ir pritraukti naujus piliečius.

Kadangi blockchain technologija yra decentralizuota, tai ir ta technologija paremta valstybė bus decentralizuota: nebus prezidento ar pirmininko, apskritai nebus jokios centralizuotos valdžios struktūros – kiekvienas pilietis turi vienodai teisių.

„Valtybės” ekonomikas remiasi savo piliečiais – fiziniais ir juridiniais – jie nepakeičiami ir vienas kitą papildo.

Startup’ai Decenturion naudos tam, kad savo išleidžiamus žetonus dalins piliečiams, kas leis pagerinti verslo rodiklius, gerokai viršijančius klasikinio ICO rezultatus.

Nes kompanijos gaus ne tik paprastus vartotojus, bet ir taps savotiškais konkretaus verslo ambasadoriais. Šalis rinksis tuos startup’us, kurių žetonai nebus skirti prekybai biržoje, o reprezentuos realų verslą su realiu produktu.

Decenturion žetonai

Decenturion žetonai vienu metu yra ir valiuta, ir ‘pasai’. Emisijos metu jie bus dalijami nemokamai. Prognozuojama, kad bus išleista apie 30 000 000 žetonų.

Decenturion - tai, kas tikrai nustebina, ir tai, kur link reikia judėti
Asociatyvus pav. iš interneto.

10 000 000 žetonų gaus patys projekto vystytojai, po 10 000 000 bus paskirstyta startupams ir fiziniams piliečiams.

Pilietybė

Piliečių ir valstybės santykiai bus reguliuojami smart kontrakto pagalba. Kad tapti piliečiu, vartotojui būtina aktyvuoti gautą pasą. Po to pilietis gauna popierinę kopiją, personalinį interneto tinklapį bendroje struktūroje ir vadovą, kaip dalyvauti ekonominėje veikloje išorinėse rinkose.

Šiaip tinklapyje užtenka tiesiog registruotis, nurodant ETH piniginės adresą, žetonams gauti.

O startup’ai, atėję į Decenturion rinką dalina piliečiams nemokamus savo žetonus, proporcingai turimiems šalies žetonus.

Ekonomika

Piliečiai gali atsisakyti žetonų, arba juos parduoti per savo interneto svetainę.  Nors rekomenduojama žetonus pardavinėti už nustatytą kainą, vartotojams paliekama galimybė elgtis savo nuožiūra.

Parduoti žetonai yra Decenturion piliečio pelnas ir mokesčiais čia neapkraunami.

Kiekvienas šalies pilietis gauna didžiulę auditoriją – milijonus potencialių vartotojų, šimtus tūkstančių pardavėjų, dešimtys tūkstančių projektų vystytojų, tūkstančius konsultantų.

Visa tai startuoliai gauna tik už savo leidžiamus žetonus, padalintus šalies piliečiams.

Perspektyvoje tikimasi, kas Decenturion taps naujo tipo socialiniu-teisiniu ir ekonominiu žmonių bendradarbiavimu, o dar vėliau ir realizuoti tiesioginės demokratijos instrumentus.

Tai leis piliečiams pilnai ir savarankiškai reguliuoti politinius, ekonominius ir socialinius procesus ne tik blockchain valstybėje, bet ir už jos ribų.

Patikrinimas

Visa tai skamba neblogai, gal net per daug gerai, kad tai būtų tiesa. Todėl, reikia bent minimaliai patikrinti, kas čia per projektas…

Tiriam White Paper

Čia ieškome aiškiai suformuluotos problemos, kurią projektas spręs bei tikslus šio sprendimo planas. Patikrinam, ar white paper nenukopijuotas.

Va ir bėdos! Tokio dalyko, kaip White Paper Decenturion neturi. Turi Onepager ir Manifesto. O čia vienos abstrakčios frazės ir kažkokie planai „in the near future”…

Tiriam komandą.

Kas? Komanda? Ne nieko apie ją negirdėjom…

Projekto realumas?

Decenturion - tai, kas tikrai nustebina, ir tai, kur link reikia judėti
Asociatyvus pav. iš interneto.

Visų pirma jis toks originalus, kad realumas ir nerealumas skamba visiškai vienodai. Tačiau pasigilinus į šitos valstybės „ekonomiką” galima pastebėti vieną dalyką: jame visiškai nieko originalaus nėra.

Kripto projektai per savo ICO dažnai dalina airdrop’us. Čia visiškai ne naujiena, čia toks marketingas. Dencenturion siūlosi kripto projektams telktis pas juos, o žetonų dalinimas piliečiams yra tas pats airdropas.

Tik dabar jums niekur nereikia ieškoti kokie ICO vyksta. Būdami piliečiais ir turėdami DCNT, jums nereikės niekur nieko ieškoti, naujų ICO žetonus gausite automatiškai ir galėsite čia pat pardavinėti.

Klausimas, kiek kripto projektų norės čia dalyvauti???

Investuotojai

Susidomėjusių projektu tikrai yra ne vienas. Yra Dencenturion puslapiai Instagram, kur galima pamatyti naujai iškeptus piliečius.

Taip pat Dencenturion paskelbė, kad pirmieji 100 šalies piliečių bus (ir jau yra) iškiliausios kriptorinkos asmenybės bei žurnalistai.

Šimtuke tarp kitų yra:

  • TYLER ir CAMERON WINKLEVOSS
  • VITALIK BUTERIN
  • BOBBY LEE
  • JON MATONIS
  • JOSH OLSZEWICZ
  • MICHAEL NOVOGRATZ
  • ELIZABETH STARK
  • CHARLIE LEE
  • ir kiti.

Kitas klausimas, ar šie žmonės žino, kad yra kažkokiame sąraše ir ar yra Decenturion piliečiai? Google paieškoje variantų nepavyko rasti.

Dizainas

Kliūna. Žiauriai kliūna. Bet, reikia pastebėti, išsiskiriantis. Tik ta juoda spalva labai jau „piratiška” ar net gotiška, kas nesuteikia pasitikėjimo, kurio ir tiek nedaug.

O Dovydo žvaigždė kliūna visiems internete. Mano religinių jausmų tai neužgauna ir su įsitikinimais viskas tvarkoj. Bet tikrai yra žmonių, kuriems žvaigždė sukels neigiamas asociacijas. Toks gyvenimas…

Išvados

Dėl savo ‘valstybės’ ambicijų projektas atrodo žiauriai įdomiai. Ar jis gali išsivystyti į ką nors tikrai grandioziško – labai didžiulis klausimas.

Pagal Manifesto, tai viso labo stratupų ir jų žetonų turgus, o piliečiai naudos gauna tik tada, kai turi prisipirkę eterio.

33.33% viso kapitalo (šalies pradinio „BVP”) priklausys vystytojams. Sakyčiau daug, nes atsiranda manipuliavimo galimybė.

Žodžiu, projektas įdomus tiek, kad sunku ignoruoti, bet reikia labai pasverti ar didelė rizika adekvati būsimai grąžai. Čia klausimų kyla dar daug. Todėl – stebim