Deimantų rinkos rekordai 2020

Deimantų rinkos rekordai. Japonijos kolekcionierius sumokėjo rekordiškai didelę kainą už internetiniame aukcione pasiūlytą brangakmenį ir išleido 15,7 mln. Dolerių už retą 102,39 karatų D spalvos nepriekaištingą deimantą (153 285 USD už karatą). Akmuo sumušė ankstesnį aukcione parduoto deimanto rekordą – liepą Christie’s pardavė 28,86 karatų deimantą už 2,1 milijono dolerių. Aukcione kai kurie ekspertai tikėjosi pamatyti daugiau nei 30 milijonų dolerių.

Anot pranešimo, akmuo buvo tik aštuntas D spalvos deimantas, daugiau nei 100 karatų svorio, kuris kada nors buvo pasiūlytas aukcione. Briliantą nušlifavo kompanijos Diacore specialistai iš 271 karatų neapdoroto deimanto, atkasto De Beers Viktor kasykloje, Ontarijuje, Kanadoje.

Pirkėjas yra anoniminis japonų kolekcininkas, nusipirkęs akmenį telefon. Jis jį pervadino antrosios dukros vardu Maiko Star. Tas pats kolekcininkas praėjusiais metais nusipirko 88,22 karatų deimantą ir vyriausios dukters vardu pavadino jį Manami Star.

Sotheby’s Asia pirmininkas Patti Wongas pabrėžia. kad tokiam pirkiniui nereikia išankstinės pardavimo sąmatos ar įvertinimų, kad sužinoti „teisingą” kaina. Ta tiesiog instinktyvus kolekcininkų noras turėti vieną didžiausių žemės lobių“.

Apie Maiko Star

Vertinant pagal visus kriterijus, šis brangakmenis pasiekė aukščiausią reitingą pagal kiekvieną iš standartų, pagal kuriuos vertinama deimanto kokybė (keturi C). Deimantas yra D spalvos (aukščiausias balto deimanto laipsnis); išskirtinio švarumo (jis yra visiškai nepriekaištingas tiek viduje, tiek išorėje) ir pasižymi puikiu poliravimu ir simetrija, o tai yra labiausiai pageidaujama klasifikacija ovalo formos kategorijai. Šis brangakmenis priklauso retam pogrupiui, kurį sudaro mažiau nei 2% visų brangakmenių deimantų, vadinamų IIa tipu. Šios grupės deimantai yra chemiškai gryniausias deimantų tipas ir dažnai pasižymi išskirtiniu optiniu skaidrumu.

The Spirit of the Rose

Color is all. When color is right, form is right. Color is everything, color is vibration like music; everything is vibration. MARC CHAGAL

MARC CHAGALL

2020 m. lapkričio 11 d. Sotheby’s Geneva aukcione buvo parduotas vienas rečiausių pasaulyje deimantų The Spirit of the Rose (Rožės dvasia). Tai didžiausias kada nors Rusijoje išgautas ryškiai violetinės rausvos spalvos deimantas, idealios švaros ir labai geros simetrijos, sveriantis 14.83 karato. Buvo tikimasi, kad aukcione bus parduotas už 22 995 167–37 988 453 USD. Jis išgautas 2017 m. liepą, Jakutijoje, bendrovės Alrosa priklausančiame Ebelyakh baseino kasyklose.

IIa tipo deimantas savo vardą gavo legendinio Vaslav Nijinsky baleto Le Specter de la rose (Rožės akis) garbei. Neapdirbtas akmuo ir buvo pavadintas Nijinsky vardu. Dėl savo neprilygstamų savybių jis yra didžiausias violetinės-rožinės spalvos deimantas, kada nors pasirodęs aukcione. Lapkričio 11 d. aukcione parduotas už 26.603 mln. dolerių (24.393 mln. CHF).

Rusija turi senas ir turtingas brangakmenių šlifavimo tradicijas. Alrosa meistrams prireikė ištisų metų, kad deimantas pavirstų šiuo briliantu. Ovalo forma buvo pasirinkta siekiant užtikrinti, kad deimantas būtų maksimaliai panaudotas, o dešimtys briaunų (facet) taip pat pabrėžtų švelnią, rožių žiedlapių spalvą.

Klajojanti rusų baleto grupė Ballets Russes XX a. pradžioje buvo įsikūrusi Paryžiuje ir gastroliavo po Europą, Šiaurės ir Pietų Amerikas, kitose Vakarų šalyse. Baleto Le Specter de la rose premjera įvyko 1911 m. balandžio 19 d. Montekarlo ir turėjo didelį pasisekimą.

Vaslav Nijinsky jame atliko Rožės vaidmenį mergaitės sapne. Spektaklyje labai įspūdingai atrodė Nijinsky šuolis pro langą vaidinimo pabaigoje. Tai tapo legendiniu šuoliu, kaip ir kostiumas, kurį sukūrė Leon Bakst. Elastingas šilkas, į kurį prieš kiekvieną pasirodymą buvo įsiuvamas šilkiniai rožių žiedlapiai. Sakoma, kad šokėjo tarnas Vasilijus surinko ant scenos grindų nukritusius žiedlapius ir pardavė juos kaip prisiminimus.Už gautą pelną pastatė namą.

The current record for a pink diamond sold in auction belongs to the Pink star, a 59.60-carat oval mixed-cut Fancy Vivid Pink, which was auctioned at Sotheby’s Hong Kong for $71.2 million in April 2017.

Deimantas Heart of the Ocean

Arba žymusis briliantų vėrinys iš filmo Titanikas (Titanic). Pats briliantas dar žinomas kaip Le Cœur de la Mer. Tai yra netikras deimantas. Sukurtas filmui. Manoma, kad šio vėrinį sukurti inspiravo Hope Diamond, kuris priklausė Prancūzijos karaliui Louis XIV. Patį briliantą jis buvo įmontavęs į karūną. Visi Žydrosios vilties savininkai mirė ne sava mirtimi. Todėl jo niekas neori įsigyti ir jis dabar laikomas Nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, Vašingtone.

Deimantų karoliai, matomi Titanike, nėra tikri deimanti. Tai kubinis cirkonis (cubic zirconia), įstatyti baltame aukse. Filmo biudžetui ši rekvizitinės bižuterijos detalė kainavo apie 10 000 USD. Kaip galite įsivaizduoti, tai nė iš tolo neprilygsta „tikrąjai“ Heart of the Ocean vertei. Šiandien studija Twentieth Century Fox saugo originalų filmo kūrinį savo archyvuose. Tai nėra tikras deimantas, tačiau jis turi tam tikrą sentimentalę vertę.

Titaniko populiarumas, žinoma, reikalavo šio mėlyno deimanto vėrinio reprodukcijų. Yra sukurti du įspūdingi pavyzdžiai. Pirmasis buvo paaukotas Sotheby’s labdaros aukcionui. Tai 171 karatų širdies formos safyras, kurį papildė 103 deimantai, įstatyti platinos karoliuose. Nežinomas kolekcininkas vėrinį nusipirko už 2,2 mln USD. Celine Dion gavo garbę dėvėti šį gražų kūrinį 1998 m. Oskarų teikimo ceremonijoje.

Kitas Heart of the Ocean replika vadinamas vėrinys priklauso juvelyro Harry Winstono rankai. Šis juvelyras Vandenyno Širdžiai pagaminti pasirinko tikrą 15 karatų mėlyną deimantą. Naujasis kūrinys vertas 10 kartų daugiau nei aukščiau paminėtas pavyzdys. Jo vertė siekia 20 milijonų JAV dolerių. Gloria Stuart, filme Titanikas suvaidinusi Rose Dawson Calvert vyresniame amžiuje rolę, šį vėrinį dėvėjo 1998 m. Oskaro apdovanojimuose.


Parengta pagal IDEX, Sotheby’s

Svarbi pastaba: šitame straipsnyje nėra jokių referalų ir jokios paslėptos DeFi produktų reklamos. Tai išimtinai pažintinė informacija.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: