Antradienis, 19 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Dėl rizikos valdymo spekuliuojant ir investuojant į kriptovaliutas

Dėl rizikos valdymo. Kadangi pastarąją savaitę sulaukiau labai daug asmeninių žinučių ir netgi nuogąstavimų, kad neinformavau apie galimą BTC kainos kritimą (FIY aš nesu dėl jo atsakingas ), nusprendžiau pasidalinti glausta informacija, su kuria nuodugniau supažindinu savo Techninės Analizės Dirbtuvių dalyvius, dėl rizikos valdymo spekuliuojant ir investuojant.

Taisyklės

1. Mes niekada neperkam už aukščiausią kainą. NIEKADA. Tai reiškia, kad kai kreivėse matome augantį žalia stulpelį, mes palauksime artimiausios korekcijos (nežymaus kainos kritimo) ir tada pirksime.

Tie, kas pirko BTC tikėdamiesi amžino augimo, dabar išmoko šią pamoką. Protingi investuotojai ir spekuliuotojai visą laiką šalinasi parabolių (tokių darinių, kuriuos suformavo BTC iki kainos atsitraukimo).

2. Mes neturėtume investuoti daugiau nei 10% savo investicinio portfolio į aukštos rizikos investicinius vienetus. Netgi, jei jūsų kriptovaliutų krepšelis yra diversifikuotas per kelis skirtingus „koinus”, 90% savo investicinių lėšų turėtumėte būti paskirstę po saugesnius ir mažiau svyruojančius vertybinius popierius.

3. Niekada neinvestuojam ir nespekuliuojam svetimais pinigais arba savo rezervo santaupomis. NIEKADA!!!

4. Svarstantys spekuliuoti kriptovaliutomis (t.y. manipuliuoti dažnais kainos svyravimais) turėtų įsidėmėti, kad daytrade’ingas ir skalpavimas yra aukščiausios rizikos veikla, iš spekuliuotojo reikalaujanti techninės analizės pagrindų ir stabilių emocijų kritinėmis akimirkomis.

Dėl rizikos valdymo spekuliuojant ir investuojant į kriptovaliutas
1. Taisyklė

5. Optimaliausias pelno ir rizikos santykis yra 3:1. Tai reiškia, jei atidarydami poziciją planuojame uždirbti 300 eurų, tai šią poziciją nedelsiant uždarysime patyrę 100 eurų nuostolį. Tokiu būdu mūsų pelningumo rodikliai nepakis net po 3 nesėkmingų pozicijų.

***

5.1. Dažnai naujokai per anksti uždaro sėkmingas pozicijas BIJODAMI prarasti gautą pelną, ir per vėlai pasitraukia iš nuostolingų pozicijų tikėdamiesi, kad kaina dar pasisuks jų naudai. GODUMAS ir BAIMĖ – du demonai, kuriuos teks nugalėt kiekvienam spekuliuotojui .

6. Spekuliuotojai (ypatingai dienos spekuliuotojai) neturėtų leisti vienai nesėkmingai pozicijai atnešti didesnį nei 2-3% nuostolį jų turimam balansui.

7. Skalpuojant niekada neoperuojam didesnėmis pozicijomis, nei mūsų turimas balansas (t.y. iš brokerio arba nesiskolinam, arba skolinamės tik tiek, kiek yra mūsų balanse, kad pav., galėtume atidaryti short poziciją).

8. Neturėtume naudotis brokerių paslaugomis, kurių platformos nesuteikia „Margin call” ir likvidacijos paslaugų. Taip pat tokiomis, kurios neparduoda vertybinio vieneto, o tik kontraktus (čia labai taikoma į Etoro).

9. Jei pozicija netikėtai pasisuka prieš mus ir pradeda trauktis, tačiau mes dar turime vilties, kad tai tik korekcija, galime sumažinti savo pozicijos dydį ir pasiimti dalį nuostolio.

Panašiai galima daryti ir kainai krentant, tačiau nežinant, kaip žemai ji sustos, kad galėtume atidaryti pirkimo poziciją. Tokiu atveju mes supirkinėjam vertybinį vienetą per kelis kartus už vis žemesnę kainą ir rezultate vistiek turime pelningą poziciją, kai kaina pradeda augti.

10. Turime omenyje, kad kriptovaliutų rinkoje veikia tie patys fundamentalūs dėsniai, kurie galioja ir kitose rinkose. Tai reiškia, kad joks kriptovaliutos vienetas NIEKADA nebrangs be kainos atsitraukimo ir korekcijų.

Čia taip pat galioja techninės analizės principai, tačiau kiekvienam coinui turėtų būti taikomos individualios analizės sistemos. Techninės analizės rodikliai gali būti ir būna koreguojami fundamentaliosios analizės duomenų (t.y. rinkos ir įvairių išorinių veiksmų), iš čia atsiranda nauja disciplina, kuri vadinama racionaliąja analize.

AČIŪ UŽ DĖMESĮ!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.