Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Europa

Deutsche Post DHL Group

Deutsche Post DHL Group veikla

Deutsche Post DHL Group yra pasaulinis pašto ir logistikos lyderis, veikiantis su dviem stipriais prekės ženklais: Deutsche Post ir DHL. Kompanija vis dar susiduria su besikeičiančio pasaulio iššūkiais.

Atsižvelgiant į tai. kompanija investuos tarptautinės pašto ir siuntų rinkos dalies didinimą. Nors namų rinkoje turi stiprią konkurencinę poziciją. Kompanijos prekės ženklas gerai žinomi ir atpažįstami visame pasaulyje.

Tačiau investuodama dideles lėšas ir koncentruodamasi į atskirus segmentus, kompanija tikisi išlikti stipri konkurencinėje kovoje. Vien 2019 m. kompanija investavo 3.9 mlrd. eurų į infrastruktūros optimizavimą.

Kompanijos užimama rinkos dalis:

RinkaDeutsche Post DHL Group, %Konkurentai, %
Vokietijos paštas, Verslo vartotojai62.237.8
Vokietijos reklamos rinka7.592.5
Tarptautinė pašto rina12.387.7
Vokietijos siuntinių rinka4060

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 145%  Nuosavo kapitalo. Ilgalaikių skolų dengimui 2019 m. Grynuoju pelnu prireiktų 4.95 metų. Kol kas tinkamas rodiklis.

Kompanijos pelno augimo dinamika nestabili cikliška. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 14.71%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 5%. Pelną atima augantis konkurentų skaičius.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra -0.13% – dėl mažo EPS ir mokamų aukštų dividendų. 10 metų vidutinis ROAE yra 19%. Labai gera grąža. Bendrasis grupės pelningumas yra aukštas ir rodo stiprias konkurencines pozicijas.

Deutsche Post DHL Group investuoja savo kompetencijos rėmuose. Kompanija superka nuosavas akcijas. Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 euras, investuotas į IMT, uždirba 1.30 euro EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Vokietijos 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas galėtų pardavinėti už bet kokią norimą kainą – Vokietijos 10 m. VVP pajamingumas šiuo metu yra neigiamas.

Deutsche Post DHL Group akcijos 

Bendrovės akcijos listinguojamos Frankfurto akcijų biržoje Xetra. Trmpinys DPW. Priklauso indeksams  DAX 30, Euro Stoxx 50, Low Carbon 100 Europe indeksams.

Per penkerius metus investuotojai, investavę į kompanijos akcijas, patyrė -0.08% vidutinius metinius nuostolius. Investuotojas, investavęs į Deutsche Post DHL Group akcijas nuo idėjos paskelbimo pradžios 2013 m. liepos pradžios, šiandien jau gavo 8.76% vidutinę metinę grąžą prieš mokesčius.

Kompanija ir toliau žada laikytis 40-60% nuo pelno dividendų  mokėjimo politikos. Tačiau dividendų už 2019 m. mokėjimą atidėjo iki išaiškės situacijas dėl pandemijos paveiktos ekonomikos.

Prastėjant pelningumo ir dinamikos rodikliams, rekomenduojame kompanijos akcijas AKUMULIUOTI. 2019 m. pabaigos kainą ir BV nustatėme tiksliai. Išsamią analizę ir prognozes galite rasti čia ir čia.


Techninė analizė


Kompanijos tinklapis

Daugiau Europos kompanijų akcijų.