Deutsche Post DHL Group

Deutsche Post DHL Group veikla

Deutsche Post DHL Group yra pasaulinis pašto ir logistikos lyderis, veikiantis su dviem stipriais prekės ženklais: Deutsche Post ir DHL.

Kompanija vis dar susiduria su besikeičiančio pasaulio iššūkiais. Tačiau investuodama dideles lėšas ir koncentruodamasi į atskirus segmentus, kompanija tikisi išlikti stipri konkurencinėje kovoje. Vien 2019 m. kompanija investuoja 3.9 mlrd. eurų į infrastruktūros optimizavimą.

 
 

 

Kompanijos užimama rinkos dalis:

Rinka Deutsche Post DHL Group, % Konkurentai, %
Vokietijos paštas, Verslo vartotojai 63.4 36.4
Vokietijos reklamos rinka 7.6 92.4
Tarptautinė pašto rina 12.3 87.7
Vokietijos siuntinių rinka 45.5 54.5

Atsižvelgiant į tai. kompanija investuos tarptautinės pašto ir siuntų rinkos dalies didinimą. Nors namų rinkoje turi stiprią konkurencinę poziciją.

Kompanijos prekės ženklas gerai žinomi ir atpažįstami visame pasaulyje.

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 145%  Nuosavo kapitalo. Ilgalaikių skolų dengimui 2018 m. Grynuoju pelnu prireiktų 6.24 metų.

Kompanijos pelno augimo dinamika nestabili. Augimo tendencija. Pastarųjų 9 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 13.53%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 0.0%. Pelną atima augantis konkurentų skaičius.

Deutsche Post DHL Group investuoja savo kompetencijos rėmuose. Kompanija superka nuosavas akcijas.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 16.57%. 10 metų vidutinis ROAE yra 18%. Labai gera grąža. Bendrasis grupės pelningumas yra aukštas ir rodo stiprias konkurencines pozicijas.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 euras, investuotas į IMT, uždirba 1.50 euro EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Vokietijos 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2018 metais, tai akcijas galėtų pardavinėti už bet kokią norimą kainą – Vokietijos 10 m. VVP pajamingumas šiuo metu yra neigiamas.

Deutsche Post DHL Group akcijos 

Bendrovės akcijos listinguojamos Frankfurto akcijų biržoje Xetra. Trmpinys DPW. Priklauso indeksams  DAX 30, Euro Stoxx 50, Low Carbon 100 Europe

Per penkerius metus investuotojai, investavę į kompanijos akcijas jau gavo -3.64% vidutinę metinę grąžą.

Investuotojas, investavęs į Deutsche Post DHL Group akcijas nuo idėjos paskelbimo pradžios 2013 m. liepos pradžios, šiandien jau gavo 9.24% vidutinę metinę grąžą prieš mokesčius.

Kompanija ir toliau žada laikytis 40-60% nuo pelno dividendų  mokėjimo politikos.

Prastėjant pelningumo ir dinamikos rodikliams, rekomenduojame Deutsche Post DHL Group akcijų dalį portfelyje MAŽINTI ir keisti pelningesniais instrumentais.


Techninė analizė

 

Kompanijos tinklapis

Forumas


 

Facebook Komentarai
%d bloggers like this: