Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Dienos komentaras. 2017-06-07

2017-06-07

EURUSD pozicijoje veikia superMario fenomenas. ECB vadovas viešai kalba antra diena iš eilės ir judina euro vertę. Vakar buvo užsiminta, kad ECB vykdomas „kiekybinis palengvinimas” gali pasibaigti.

Centrinis bankas kas mėnesį spausdina po 80 milijardų eurų, skirtų euro zonos valstybių obligacijoms supirkti biržoje. Visų pirma Vokietijos obligacijoms. Planas galioja iki metų pabaigos.

Bet va problema, obligacijų šiam planui vykdyti rinkoje gali nebelikti. Jau šiandien jų trūksta. Antra vertus, ar tikrai reikia tą QE pratęsti, kai prielaidos jam pradėti kaip ir dingo.

Šiandien Mario Draghi patvirtino, kad dabartinė monetarinė politika yra efektyvi, nors infliacijai palaikyti jos dar reikia.

Tačiau M.Draghi nepasiekė nieko, kas galėtų pakelti eurą dolerio atžvilgiu net 1.43% per dieną. Greičiausiai, čia suveikė psichologinis momentas, kai rinkos dalyviams tapo kiek ramiau dėl galimos ECB politikos. Na dar ir dėl euro zonos atsigavmo.

EURUSD šiandien nunešė visus pasipriešinimus ir yra 10 mėn. aukštumose. Ilgam? Iki kito pakalbėjimo. Rytoj Mario Draghi vėl kalbės…

 

Auksas

Goldman Sachs banko akcijų analizės skyrius prognozuoja aukso kainų augimą. Tai pirmas kartas per keturis metus, kai bankas keičia aukso kainos judėjimo kryptį.

Skyrius mano, kad artimiausiu metu JAV akcijų kainos pradės kristi, o tai išprovokuos aukso kainos kilimą.

Tačiau su Goldman Sachs yra vienas niuansas. Rekomendacija pirkti auksą pasirodė tada, kai vakar kažkas išmetė aukso už 2 milijardu dolerių. Panašiais atvejais bankai rekomenduoja taip pat parduoti. O čia – pirkti!..

Oficiali banko prognozė – $1 250 iki 2017 metų pabaigos.

Šiaip, aukso kaina kyla nuo praėjusių metų pabaigos. O šio mėnesio korekcija kol kas susidūrė su pasipriešinimu ties $1 236. Tai, žinoma, suteikia šansų kilti. Tik klausimas kada ir kiek ilgai?

Nafta

Naftos kaina kyla ketvirta sesija iš eilės. Pirmos galimos priežastys: silpnas doleris ir tikėtinai mažėsiančios JAV naftos atsargos. Nors analitikai mano, kad dugnas dar nebuvo pasiektas. Ir jis jau ne už kalnų.

Ir net $30 už barelį kaina šiandien neatrodo tokia baisi, nes jei ir bus, tai tik labai trumpam. Atseit, po to į viršų. Tik didžiulis klausimas, ar JAV atostogaujantys padidins naftos pasaulinę paklausą. Jiems savos naftos užtenka…

Akcijos 2017-06-07

JAV akcijų indeksai šiandien užsidarė raudonoje zonoje. Labiausiai krito NASDAQ indeksas. Net -1.61%. Viena iš priežasčių yra žinia, kad ES Google uždėjo $2,7 mlrd. baudą.

Patys amerikiečiai žiūri Senato pusėn. Čia vyko kažkokia trintis, irgi galėjusi prisidėti prie pesimizmo rinkoje. Obamacare šešėlis iš rinkos nesitraukia kelis metus.

Dar prie kainų kritimo prisidėjo kiberatakos prieš pasaulinių korporacijų kompiuterių tinklus.

Jei šios priežastys tikrai tos, tai, kad S&P 500 indekso reikšmė nukrito žemiau raudono balanso, galime nekreipti dėmesio. Rytoj bus jau kitos naujienos.

Tačiau primename, kad ir mes vis dažniau kalbame apie gilesnę korekcija, ne tik Goldman Sachs. 🙂

BTCUSD 2017-06-07

Bitcoin kaina dolerio atžvilgiu dieniniame grafike žemiau Raudono balanso laikosi jau ketvirta diena iš eilės. Ir/arba 10 sesijų po Raudona balanso linija iš 14-os sesijų.

Nekeliamas klausimas kils ar kris bitcoin. Šio tinklapio autoriai neturi jokių lūkesčių kriptovaliutų atžvilgiu. Mes žinome tik vieną akivzaidų dalyką:

  • Kiekvieno kritimo priežastis yra kilimas ir kiekvieno kilimo priežastis yra kritimas.

Bitcoin kilimo priežasties sąlygą jau įvykdė. Ok, ok, dar vykdo…

Rytoj

Diskutuos keturių centrinių bankų vadovai: Mario Draghi (ECB), Mark Mark Carney (BoE), Stephen Poloz (BoC), Haruhiko Kuroda (BoJ). Moderatorius Karnit Flug, Izraelio centrinio banko vadovas.

JAV duomenys iš NT rinkos ir naftos atsargos.

One thought on “Dienos komentaras. 2017-06-07

  • Shadowterror

    EO.Trade yra geriausia, tvirčiausia ir greičiausia kriptovaliutų birža, kuri niekada nepakenks investuotojams, dirbantiems esamoje ir būsimoje kriptovaliutų rinkoje.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.