Dienos komentaras 2017-07-28
2017-07-28. Dar vis naujos aukštumos JAV akcijų indeksai ir šiandien baigė sesiją skirtingose zonose. Rinkos dalyviai vertino šalies ekonominį augimą ir traukė akcijų kainas į viršų.
Dow Jones Industrial Average indeksas šiandien pakilo 34 punktus (0.2%) iki rekordiškų 21 830. S&P 500 indeksas sumenko 3 punktais (-0.1%) iki 2 472. NASDAQ indeksas krito 8 punktus (-0.1%) iki 6 374.68.
Per savaitę Dow Jones pakilo 1.2%, S&P 500 beveik nepakito (0%), NASDAQ krito -0.2%.
JAV BVP II ketv. augo 2.6% ir tai atitiko rinkos lūkesčius. Augimą skatino padidėjusios vartotojų ir valdžios išlaidos. Eksportas lėtėjo, investicijos į būstą mažėjo.
Nafta atsigauna
Naftos kainos kyla penkta sesija iš eilės. Priežastis paprasta. JAV atsargos sumažėjo labiau nei buvo tikėtasi. O prisiminkime, kad situacija JAV gavyboje ir atsargose buvo vienas svarbiausių faktorių, laikiusių naftos kainą žemumose.
Taip pat prie kilimo prisideda ir Saudo Arabijos pranešimas, kad rugpjūtį šalis sumažins naftos gavybą.
Dieniniame grafike naftos fjūčerių kaina stipriai laikosi virš Aligatoriaus. Ką gi, brangs ir benzinas Lietuvoje.
Naftos kainai antrina ir aukso fjūčerių kainos. Nuo long signalo kaina pakilo 4.44%. Stopą keliam iki @1243.1.
Ypač neblogą šuolį pademonstravo vario fjūčerių kaina. Per savaitę kaina pakilo 5.86%, o nuo istorinių žemumų pačioje 2016 m. pradžioje kaina pakilo jau 47.88%.
Be abejo, nereikia pamiršti, kad žaliavas kelia ir krentantis JAV doleris. Per savaitę doleris krepšelio atžvilgiu sumenko -0.44%. o nuo aukštumų metų pradžioje nuriedėjo -10.05%.
Valiutos
Japonijos jena šiandien pasiekė 6 savaičių aukštumas. Nors nuo metų pradžios USDJPY spvyruoja plačiame horizontaliame kanale. Kryptį lems šalių makrorodikliai ir centrinių bankų sprendimai bei komunikacija.
Šveicarijos frankas krito į 2015 metų sausio žemumas. Tai geras ženklas eksportuotojams ir turizmo sektoriui.
Kol kas frankas pasiekė žemiausią lygį po to, kai prieš pusantrų metų Šveicarijos Nacionalinis bankas pareiškė, kad silpnins franką. Bet tada frankas vos nepasiekė pariteto su euru.
Franko kritimas susijęs su pokyčiais pasaulinėje ekonomikoje, FED ir ECB ketinimais griežtinti monetarinę politiką. SNB, savo ruožtu, vis dar planuoja bazines palūkanų normas laikyti žemumose. Dabar jos siekia -0.75%.
Gali būti, kad Šveicarijos frankas investuotojams jau nepatrauklus kaip „safe haven”. Juk kyla aukso kainos, sidabro. Bitcoin burbulas nesiruošia sprogti…
Kadangi mes kalbame apie valiutų poras, tai franko kritimas siejamas su euro stiprėjimu.
EURCHF per savaitę pakilo 3.22%.
EURUSD pozicijoje savaitinis kilimas siekė 0.74%. Kylančioje pozicijoje įeiti į ją galima pasinaudoti fraktaliniais signalais Aligatoriaus atžvilgiu.
Ką ir patvirtina EURUSD atvejis su įėjimu ir papildymu.
BTCUSD naujų aukštumų nepasiekią jau pusantro mėnesio. Didesnius svyravimus pozicijoje sukėlė naujienos apie blokų grandinės talpos problemų sprendimus.
Svarbių naujienų laukiam jau kitos savaitės pradžioje.
Dieniniame grafike fraktalai suformavo kainos palaikymą ir pasipriešinimą tarp $2400 ir $2938.00. Vienas iš jų tikrai bus pralaužtas.
Nors kažkas pabandė pasišaipyti, bet tai nesulaikė JAV dolerio kritimo Čekijos kronos atžvilgiu. USDCZK šiais metais krito beveik -15.09%.
Jau ne pirmą kartą klausiame, ar krona ruošiasi užimti franko poziciją? Deja, reikia pripažinti, kad šiai pozicijai trūksta likvidumo, kad rimtai į ją žiūrėtume.
USDCHF pozicijoje pagaliau suveikė pirkimo signalas.
Akcijų signalai
TESLA pozicijoje stopą galima pakelti iki 324.19.
Porsche pozicijoje suveikė 3 Wisman short pildymosi signalas.
Starbucks pozicija po pirkimo signalo suveikimo užsidarė su nuostoliais. Kompanija paskelbė, kad per metus uždarys 379 Teavana parduotuves.
Tai pakeitė rinkos dalyvių būsimų kompanijos pajamų prognozes ir lūkesčius. Deja, neigiama linkme.
Amazon pozicijoje suveikė short sell signalas.
GlaxoSmithKline pozicijoje susiformavo 1 Wisman pirkimo signalas @40.98.
Kitą savaitę
Savaitė prasidės, o mėnuo pasibaigs Japonijos ir Kinijos PMI duomenų skelbimu.
Antradienį sulauksime Europos šalių PMI gamybos ir JAV ISM rodiklių skelbimų. Bus skelbiamas euro zonos pradinis BVP rodiklis. APPLE skelbs veiklos rodiklius.
Trečiadienį gali sudominti Šveicarijos mažmeninės prekybos duomenys. TESLA skelbs kaip jai sekėsi dirbti.
Ketvirtadienį bus Japonijos, Kinijos ir Europos šalių PMI paslaugų rodiklių skelbimas. Anglijos bankas skelbs apie palūkanas (be pokyčių), JK infliacija. Čekijos centrinio banko palūkanų sprendimas (be pokyčių). JAV skelbs darbo rinkos rodiklius.
Penktadienį vėl JAV darbo rinkos rodikliai. JAV užsienio prekybos rodikliai.
Ramios jums savaitės!