Dienos pora: EURCHF

EURCHF

Šveicarijos Nacionalinis bankas jau keleri metai laiko ultra pigių pinigų politiką. Neigiamos bazinės palūkanos šalyje nuo 2015 metų sausio.

Tokią monetarinę politiką bankas tikisi laikyti dar ir kitais metais, nes tam leidžia neaukšta infliacija, dabar siekianti 1.20%.


source: tradingeconomics.com

Tokios politikos būtinybę lemia nuolat stiprėjantis Šveicarijos frankas. Stiprus frankas yra kliūtis šalies eksportuotojams – šalies prekybos balansas krenta.

Franko populiarumą sukėlė pasaulinė finansų krizė. Investuotojai puolė supirkinėti tiek frankus, tiek šalies obligacijas, nebodėdami neigiamų palūkanų.

Nežiūrint neigiamo obligacijų pajamingumo, obligacijos vis tiek generuoja pinigų srautus. Tai kas gali būti geriau už Šveicarijos pinigų rinką per pasaulinę finansų krizę.

Tačiau situacija šalyje nesikeičia lig šiol. Ir Nacionalinis bankas priverstas imties tiesioginių intervencijų rinkoje, frankui susilpninti. Neatmeta galimybės to imtis ir ateityje, jei reikės.

Grafikas

Tuo pačiu rinkos tikisi, kad Europos centrinis bankas bazines palūkanas pakels anksčiau nei Šveicarijos. Todėl galima tikėtis, kad šiandieniniai lūkesčiai suformavo palaikymą ties 1.12. Kas sutampa su Fibonacci 0.236.

Todėl galima pagalvoti apie long pozicijos atidarymą. Dvigubo piko buy long signalas jau suveikė ir nebegalioje. Artimiausias galima signalas yra Raudono balanso kirtimas ir pirkimas At Market, jei kaina virš jo ir užsidarinėja.

Kitų signalų dar palaukiam ir atidžiai stebim poziciją, nes jei čia formuojasi dugnas (patvirtinimo dar nėra), tai įėjimas į long poziciją čia gali pažadėti didžiausią pajamingumą.

Dienos pora: EURCHF
EURCHF

 Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: