Dovre Inside Nordic

Pats įdomiausias ir originaliausias Lietuvoje platinamas fondas. Fondo valdytojai stebi biržoje kotiruojamų bendrovių susijusių asmenų veiksmus su tų bendrovių akcijomis ir pagal tai priima sprendimus. 

Tai reiškia, kad jei insaideriai supirkinėja savo bendrovės akcijas, greičiausiai ir fondas pirks tos bendrovės akcijų.

Dėl tokios štai strategijos, fondas yra labai aktyviai valdomas. Labai dažnai vienos akcijos parduodamos, į fondą įtraukiamos naujų bendrovių akcijos. Dėl to galima laukti didelės fondo grąžos.

Be insaiderių veiksmų stebėjimo fondas užsiima ir strateginiu bei taktiniu turto paskirstymu, siekiant didesnio Fondo portfelio prieaugio. Todėl fondas neapsiriboja vien tik akcijomis. Jis perka ir tų bendrovių skolos vertybinius popierius. O siekdamas valdyti valiutų ir kitas rizikas, investuoja į išvestines finansines priemones.

Fondas investuoja Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje.

Fondo metinėje 2011 m. ataskaitoje informacijos dar jokios nepateikta.

Pagrindinė informacija:

Fondo pavadinimas Dovre Inside Nordic
Fondo rūšis Akcijų fondas.
Fondo tipas Atviro tipo suderintasis investicinis fondas. http://aipt.lt/index.php/2011-07-25-15-55-35
ISIN kodas
Bloomberg kodas
Veiklos pradžia 2011 m. lapkričio 25 d.
Valdymo įmonė UAB „Dovre Forvaltning“
Fondo valdytojas  Stig Roar Myrseth, Rytis Simanaitis
Investavimo strategija Fondo tikslas – siekti didesnės investicijų grąžos nei pasirinkto lyginamojo indekso, investuojant į įmones, apie kurių susijusių asmenų pirkimo/pardavimo sandorius sužinoma per atitinkamas biržas. Fondo investavimo strategija paremta tuo, kad yra tikima, jog susiję asmenys turi informacijos pranašumą, kurį atskleidžia savo sandoriais (apie kuriuos viešai informuoja biržos). Pažymėtina, kad investavimas yra pagrįstas tiek susijusių asmenų sandoriais, tiek strateginiu bei taktiniu turto paskirstymu, siekiant didesnio Fondo portfelio prieaugio.
Lyginamasis indeksas Lyginamuoju indeksu yra pasirinktas sudėtinis indeksas, kurį sudaro:

45 % Oslo Børs Benchmark index

25 % OMX Stockholm Benchmark Cap GI

10 % OMX Copenhagen Benchmark Cap GI

10 % OMX Helsinki Benchmark Cap GI

10 % Norway Government Bond Index 0.25 years (ST1X)

Dividendai Nemokami. Pelnas kapitalizuojamas.
Mokesčiai

 

Turto valdymo mokestis: 1,75 %

Atskaitymas nuo įmokų: 1 % (jei investuojama mažiau nei 100 000 kr.), 0 % (investuojant 100 000 kr. ir daugiau). todėl realiai  investuotojui tenkanti grąža dėl šio mokesčio įtakos yra mažesnė.

Išpirkimo mokesčio nėra.

Investavimo rizika Investicijų vertė gali tiek kilti, tiek ir kristi, todėl investuotojas gali atgauti mažiau nei investavo. Valiutos pokyčiai
Tipinio investuotojo apibūdinimas Fondas skirtas nedidelę investavimo į vertybinius popierius patirtį turintiems investuotojams. Rizikos toleravimo atžvilgiu, Fondo investuotojai turėtų būti asmenys, linkę prisiimti aukštą riziką.
Rekomenduojamas minimalus investavimo į fondą laikotarpis 3 metai.
Minimali  investuojama suma 25 000 NOK (~12,000 LTL).
Pagrindinė valiuta Norvegijos krona
Depozitoriumas AB Swedbank
Fondo kontaktinė informacija

Adresas

El. Paštas

Tel. nr.

Interneto svetainė

 

Mėsinių 3A/ 5-15, Vilnius

info@dovreforvaltning.no

+370 5 2683459

http://www.dovreforvaltning.no/lt/pradzia

Kita informacija

  

Šaltinis: dovreforvaltning.lt

Per visą laikotarpį fondas šiuo metu pakilo apie 30%.

Valiutos riziką vertinam kaip labai svarbią. Norvegijos krona kinta lito atžvilgiu. Šiuo metu Norvegijos krona lito atžvilgiu kyla ir nuo metų pradžios pakilo 3,4%. Tai gerai Lietuvos investuotojui, nes perkant kronomis nominuotus vertybinius popierius, jų vertė dar labiau kyla lito atžvilgiu. Tačiau situacija gali pasikeisti Jūsų nenaudai, jei krona pradės kristi lito atžvilgiu.

Fondas apie esamą sudėtį, bendrovių akcijas skelbia kiekvieną savaitę naujienlaiškiuose. Iš jų matyti, kad akcijos fonde keičiamos labai dažnai. Todėl nėra prasmės žinoti momentinį akcijų kiekį, kai siūloma investicija ne mažiau trijų metų. Nuo vasaros pradžios fondo sudėtis pasikeitė visiškai.

Dar reikia pastebėti, kad skandinaviškos akcijos ir taip yra gera investicija.

Kam tinka?

Bet kam. Tai atsakymas į klausimą kur investuoti pinigus. O jei norite investuoti į Skandinavijos akcijas, bet nežinote į ką konkrečiai, šitas fondas gali būti pats geriausias pasirinkimas Jūsų investicinio portfelio daliai. O ši dalis portfelyje dabar, kai kyla Norvegijos krona, gali pasiekti ir 50%. Gali tikti ir pradedančiajam investuotojui, ir profesionalui, ir senjorui, turinčiam investicinį portfelį.

Tai aukštos rizikos, bet sumaniai valdomas fondas. Todėl į jį gali investuoti ir tie, kurie vengia rizikingų investicijų. Bet čia Jūs galite padaryti išimtį ir diversifikuoti portfelį kiek rizikingesniu instrumentu, koks yra Dovre fondas.

Kaip pirkti?

Fondo vienetų platinimo vietos

“Dovre Forvaltning” UAB

Įmonės kodas – 302589746

Buveinės adresas – Mėsinių 3A/ 5-15, Vilnius

Telefonas +370 5 2683459

Fondo investiciniai vienetai parduodami kiekvieną darbo dieną.

Apmokėti už įsigyjamus Fondo vienetus rekomenduotina Norvegijos kronomis (kr.). Apmokėjus kitomis valiutomis lėšos yra konvertuojamos į kr. įnešimo į Fondo sąskaitą „Swedbank“, AB dienos rinkos kursu. Konvertavimo išlaidos tenka investuotojui. Fondo investiciniai vienetai nuperkami už kr.

Valdymo įmonė už išpirktus Fondo vienetus su dalyviu atsiskaito ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo paraiškos išpirkti gavimo dienos, jei nėra sustabdomas Fondo vienetų išpirkimas. Pinigai už išpirktus Fondo vienetus pervedami į Fondo vienetų pirkimo-pardavimo sutartyje nurodytą dalyvio sąskaitą.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: