Antradienis, 16 balandžio, 2024
Strategijos

DOW dividendų investavimo strategija

DOW dividendų investavimo strategija gali būti patraukli tuo, kad ją vykdyti jūs nesugaišite daug laiko, o rezultatai gali būti stulbinantys. Bent jau istoriškai strategijos grąža maždaug dvigubai didesnė nei vidutiniai rinkos metiniai rodikliai. Strategija remiasi pačiu žymiausiu pasaulyje Dow Jones Industrial Average (DJIA) indeksu.

Jį sudaro 30 stambių, įvairių sektorių bendrovės. Kai girdite kalbant, kad Amerikos rinka kilo/krito, tai iš tiesų kalbama apie indekso DJIA kryptį. DJIA 30 tai Amerikos didžiojo verslo grietinėlė. Todėl pradedančiajam investuotojui šios pozicijos gali tapti gera pradžia individualioms investicijoms. Naudodami šią strategiją, jūs išmoksite naudingų dalykų, reikalingų jūsų tolimesnei investiciniai veiklai.

Pirmiausia sudaromas visų akcijų, įeinančių į šį indeksą sąrašas, akcijos kaina ir dividendinis pajamingumas (div yield – metiniai dividendai padalinti iš akcijos kainos. Išreikšta procentais). Nedaug pagooglinę, pasidarom tokį sąrašiuką (analizės momentu). Jame akcijos surūšiuotos pagal dividendinį pajamingumą:

DOW  investavimo strategija
Šaltinis: Indexarb.com

Yra trys pagrindinės strategijos variacijos (panašiai, kaip šachmatuose debiutų variacijos).

10 Geriausių pajamingumų

Pirma yra vadinama „10 Geriausių pajamingumų“ (10 GP). Tai reiškia, kad iš sąrašo imamos pirmos 10 bendrovių akcijos su geriausiais pajamingumais.

IBM5,34
ExxonMobil4,78
Verizon Communications4,2
Chevron4,12
JPMorgan Chase3,54
Coca-Cola3,46
Cisco Systems3,4
Pfizer3,36
Procter & Gamble3,2
Merck2,96

Susidarome tokį portfeliuką ir laikom jį metus. Tiksliau, iki bus aiškus kitas bendrovių metinis dividendinis pajamingumas. Tada pasižiūrim, kaip pakito „10 Geriausių pajamingumų sąrašas“.

Jei kažkurios iš turimų akcijų nepateko į naują dešimtuką, tai jas parduodam ir pakeičiam naujomis akcijomis. Metodas tikrai labai paprastas, nereikalaujantis daug darbo. Sako, kad daug efektyvesnis už fondų veiklą.

Beating the Dow 5

Antrą variaciją populiarina Michael O’Higgins savo knygoje „Beating the Dow“, ir vadinasi ji „Beating the Dow 5“ (BTD5). Pradžia ta pati, kaip ir pirmoje variacijoje: sąrašiukas, 10 geriausių pajamingumų.

Tik dabar iš to dešimtuko išrenkam 5 pigiausias akcijas. Sako, kad BTD5 metodas yra efektyvesnis už 10 GP metodą, o rizika išlieka, iš principo, ta pati. Mūsų atveju išsirenkam šias akcijas. Ir pasidarom tokį portfeliuką:

Coca-Cola3,46
Cisco Systems3,4
Pfizer3,36
Procter & Gamble3,2
Merck2,96

The Foolish Four

Trečią variaciją pasiūlė The Motley Fool tinklalapis. Vadinasi ji „The Foolish Four“ (TFF). The Motley Fool pastebėjo, kad istoriškai pati pigiausia akcija iš pirmo dešimtuko demonstruoja pačius blogiausius pelningumo rezultatus. Tuo tarpu antra pagal pigumą akcija parodo pačius geriausius rezultatus. Nepamirškim, istoriškai… Esmė fundamentikoje: Pačios pigiausios akcijos bendrovė, paprastai, turi finansinių sunkumų.

O antra pagal pigumą – ne. Tačiau akcijos kaina turi didžiausią augimo potencialą. Todėl iš BTD5 strategijos išimam pačią pigiausią akciją. Bet tai dar ne viskas. Vietoj išmestos pigiausios akcijos mes perkam dvigubą kiekį antros pagal pigumą akcijų. Turim tokį portfeliuką:

Coca-Cola3,46
Cisco Systems3,4
Pfizer3,36
Procter & Gamble3,2

Taip pat The Foolish Four pasiskaičiavo, kad 10 000 USD, investuotų 1975 m., 1999 m. būtų patapę 2.4 mln. USD. Skaičiai labai gražūs, tačiau visa tai tik istorija ir ta hipotetinė. Bet pabandyti verta, kad jau taip.

Pabaiga

Po metų vėl viską padarome iš naujo ir koreguojame portfelį, jei yra toks poreikis. Pradėti geriausia metų pabaigoje arba metų pradžioje. Na čia vien tam, kad patogiau skaičiuoti. Tačiau realiai pradėti galima bet kada.

Šiaip geriausia patiems nusistatyti, kada susikurti sau portfelį. Tai gali būti susiję su investiciniu planu, mokesčių deklaravimo ir mokėjimo terminais ir pan. Tad prieš ką nors darydami (bet kur investuodami), pasiskaičiuokite pinigus ir laiką.

Kitas labai svarbus niuansas susijęs su mūsų žmogiškąja prigimtimi: mes norime greito pelno. Tačiau būtent šios strategijos nėra trumpalaikės. Po metų jos gali jums rodyti minusą.

Tačiau nereikia gąsdintis, juk investuojate ilgam laiko tarpui. Nes egzistuoja reali rizika, kad jūs portfelį pasidarysite kokio nors laiko periodo viršūnėje. Ir kokius metus tikrai matysite raudoną portfelį. Bet gal tada dividendus reinvestuojant, gausite pigesnių akcijų?

Viso labo kelios minutės darbo per metus, o rezultatas gana geras. Viliojančiai atrodo, ar ne? Iš ETF‘ų kažko panašaus rasti nepavyko. Yra tik indeksiniai:

DDM, ProShares Ultra Dow30

DOG, ProShares Short Dow30

DXD, ProShares UltraShort Dow30

Gal ir gerai. Pačiam pasidaryti portfelį ir smagu, ir naudinga, skant, du viename.

Sėkmės investuojant!