Dunelm Group plc

Dunelm Group plc veikla

Dunelm Group plc yra Nr.1 namų apyvokos parduotuvių tinklas Jungtinėse Karalystėse, siūlantis daugiau nei 30 000 aukštos kokybės produktų iš nacionalinio portfelio 169 parduotuvėse, taip pat internete. Kompanija buvo įkurta 1979 m. kaip šeimyninis verslas.

Parduotuves ir tinklapį aplanko per 3.5 mln. klientų per savaitę. Kompanijos parduotuvės 2018 m. duomenimis užima 8.1% visos JK namų ūkio rinkos.

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 133.63% Nuosavo kapitalo. Taip yra todėl, kad kompanija papildomais dividendais sumažino Nuosavą kapitalą. Ilgalaikių skolų padengimui 2018 m. pelnu prireiktų 1.90 metų.

Dunelm Group plc yra galingas pinigų generatorius, kol neturėjo daug skolų, kelis metus kompanijos akcininkai buvo „lepinami“ papildomais dividendais. Dabar situacija pasikeitė ir papildomų dividendų neliko.

Kompanijos pelno augimo dinamika stabili. Bet jau pastebima neigiama tendencija. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 8.11%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo -1.98% .

Dunelm Group plc investuoja savo kompetencijos rėmuose. Išsikėlusi sau tikslą valdyti 200 parduotuvių. Kompanija superka nuosavas akcijas ir jas laiko opcionų programai.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra labai aukštas, net 359.18%. Toks jis susidarė dėl anksčiau mokėtų papildomų dividendų. 10 metų vidutinis ROAE yra 55.72%. Labai gera grąža.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 svaras, investuotas į IMT, uždirba 2.49 svaro EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JK 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2016 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 27.86 svaro.

Dunelm Group plc akcijos

Kompanijos akcijos kotiruojamos Londono akcijų biržoje, Main Market. Trumpinys DNLM.

Per penkerius metus investuotojai, investavę į kompanijos akcijas patyrė -6.72% nuostolius.

Investuotojas, investavęs į Dunelm Group plc akcijas nuo idėjos paskelbimo pradžios 2014 m. rugsėjo mėn., šiandien gavo 1.70% vidutinę metinę grąžą.

Akcijos kaina didelį kritimą patyrė pagrinde po BREXIT balsavimo. Todėl jos kritimas sąlygotas išorinės rizikos, o ne veiklos rezultatais.

Rekomenduojame Dunelm Group plc akcijas PIRKTI ir LAIKYTI.


Investuotojo kalendorius

Dunelm Group plcTechninė analizė

Kompanijos puslapis

Forumas

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: