Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Dvidešimt pirma dalis

Dvidešimt pirma dalis

Investavimo teorijos klasika remiasi paprastais investavimo principais. Tai jei Jūs esate pradedantis (ir ne tik) investuotojas, tai pradėkite vadovautis šiais principais.

Bendrovių akcijų portfeliui pradėkite ieškoti pagal sektorius. Ieškokite sektorių, kurie Jums įdomūs. Patinka statybos, nusimanote tame sektoriuje, ieškokite bendrovių čia.

Gerai žinote kaip veikia pieno perdirbimo sektorius, galite bendrovių ieškoti čia.

 

Iš pasirinkti sektoriaus imkite tik to sektoriaus lyderes. Tai pačios geriausios to sektoriaus bendrovės. Sektorius gali turėti ir daugiau gerų bendrovių, bet pradinėje investavimo stadijoje rinkitės tik lyderes.

O išmokę atlikti analizę, jau galėsite ieškoti ir augimo potencialą turinčių bendrovių.

Svarbu žinoti kompanijos vadovus. Vorenas Bafetas pats asmeniškai susipažįsta su bendrovių vadovais, visu menedžmento skyriumi. Jei turite galimybę susipažinti su vadovais, ja pasinaudokite.

Dalyvaukite kompanijų susitikimuose su investuotojais. Stebėkite ką veikia kompanijos vadovai. Perka ar parduoda savo kompanijos akcijas. Kodėl parduoda? Kodėl neturi akcijų?

Mes Akcijose nurodome vadovų veiksmus su akcijomis.

Kai turėsite tokią pradinę informaciją jau susirinkę, teks eiti dar vieną svarbų žingsnį. Reiks Jums pavartyti kompanijos Balansą

Balansas yra kompanijos finansinės būklės ataskaita už tam tikrą periodą. Žiūrėkite pradžioje tik metines finansines ataskaitas.

Balanse pilna dalykų, kurie suprantami tik buhalteriams ir patiems finansistams. Tačiau būtina panagrinėti, jei norite nuspręsti ar verta investuoti į kompaniją.

Mes Jums padėsime susiorientuoti pagrindiniuose dalykuose.

Balanso taisyklė

Labai svarbu žinoti pagrindinę Balanso taisyklę. Ji ne tik taisyklės, bet ir pagrindinis finansinės apskaitos principas:

TURTAS=VISI ĮSPAREIGOJIMAI+AKCININKŲ NUOSAVYBĖ

Kompanijų finansines ataskaitas Jūs rasite Vilniaus biržos puslapyje prie kiekvienos bendrovės „Ataskaitos“.

Atsiverskime Invaldos 2011 m. ataskaitą. Žiūrime, kad Turto iš viso yra 646 433 000 LTL. Nuosavo kapitalo iš viso yra 415 361 000 LTL, o Įsipareigojimų iš viso yra 231 072 000 LTL. Tada

646433000=231072000+415361000

lygybė yra teisinga.

Balansas parodo viską, kiek kompanija turi ir kiek kompanija yra skolinga. Toje pačioje ataskaitoje matote praeitų finansinių metų balansą.

Todėl galite pasitikrinti, kaip kompanija sugeba didinti turtą, akcininkų nuosavybę, sužinoti ar konservatyviai naudoja išorinį finansavimą. Galbūt Jūsų nedomi per daug įsiskolinusios kompanijos.

Po labai trumpos analizės matyti, kad Invaldos turtas per metus padidėjo nuo 597 263 000 LTL iki 646 433 000 LTL.

Įsipareigojimų sumažėjo nuo 397 212 000 LTL iki 231 072 000 LTL, o nuosavas kapitalas padidėjo nuo 200 051 000 LTL iki 415 361 000 LTL.

Iš šios trumpos analizės Jūs galite pamatyti, kad kompanija dirba gerai, didina akcininkų nuosavybę ir gali būti Jūsų investicijų objektas. Mūsų nuomonė apie Invaldos kompaniją pateikta čia.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.