Sekmadienis, 19 gegužės, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Akcininkų nuosavybė. 23 dalis

Paanalizavome Turtą dabar analizuosime kitą lygybės TURTAS=VISI ĮSIPAREIGOJIMAI+AKCININKŲ NUOSAVYBĖ dalį Akcininkų nuosavybę ir Įsipareigojimus. Akcininkų nuosavybės pagrindą sudaro Akcinis arba įstatinis kapitalas. Iš AB Rokiškio sūris 2011 m. finansinės ataskaitos matome, kad bendrovė per 2011 m. sumažino įstatinį kapitalą.

Kaip uždirbti iš akcijų? Akcininkų nuosavybė. 23 dalis
AB Rokiškio sūris balansas

Akcijų priedai yra skirtumas tarp akcijų nominaliosios vertės ir jų emisijos (IPO) kainos. Investuotojui ir akcininkui svarbia dalį sudaro Nepaskirstytas pelnas. Tai iš praėjusių ir ataskaitinio laikotarpio likęs nepaskirstytas pelnas. Šios dalies augimas rodo, kad kompanija sėkmingai didina vertę akcininkams.

Jūsų neturėtų dominti kompanijos vietoj pelno kaupiančios nuostolius arba tos, kurių Nepaskirstytas pelnas mažėja, mažindamas ir Akcininkų nuosavybę. Investuokite į tas kompanijas, kurios stabiliai didina akcininkų nuosavybę. Matome, kad AB „Rokiškio sūris“ 2011 m. labai padidėjo Kiti rezervai. Mums neaišku, kas tai per padidėjimas. Todėl žiūrime į 25 komentarą.

Ir matome, kad tas padidėjimas atsirado iš perkainavimo rezervo, kuris atsirado perkainavus ilgalaikį materialų turtą. Akcininkų nuosavybę padaliję iš akcijų skaičiaus gausime akcijos Buhalterinę vertę (BV). Visada yra geriau jei kaina biržoje didesnė už buhalterinę vertę.

Įsipareigojimai

Įsipareigojimai skirstomi į dvi dalis.

  1. Ilgalaikiai įsipareigojimai;
  2. Trumpalaikiai įsipareigojimai.

Ilgalaikius įsipareigojimus sudaro įvairios skolos bankui, išduotos keleriems metams. Tai gali būti ilgalaikiai kreditai investuoti į ilgalaikį materialųjį turtą. Ateinančio laikotarpio pajamos Įsipareigojimuose reiškia dotacijas, ES paramą investicijoms, kurios nereikia grąžinti.

Bet jei nebus išlaikyto dotacijos gavimo sąlygos, pinigus reiks grąžinti, todėl tie pinigai ir yra Įsipareigojimų eilutėje. Ilgalaikių įsipareigojimų padengimo terminas yra daugiau už 1 metus. Tokiu atveju Trumpalaikiai įsipareigojimai, kuriuos reikia sumokėti per metus, yra įdomesni. Tai irgi skolos. Skolos bankui ir skolos tiekėjams. Bet šitas skolas reikia grąžinti greitai.

Iš Trumpalaikio turto atimant Trumpalaikius įsipareigojimus apskaičiuojamas Apyvartinis kapitalas. Tai svarbus rodiklis, parodo įmonės likvidumo lygį. Kuo trumpalaikis turtas didesnis už trumpalaikius įsipareigojimus, tuo yra geriau. Didesnis apyvartinis kapitalas reikalingas, jeigu įmonė negali skubiai pasiskolinti lėšų veiklai vykdyti.

Tradiciškai laikoma, kad su neigiamu Apyvartiniu kapitalu įmonė negali įvykdyti įsipareigojimų, negali finansuoti trumpalaikio turto. Tačiau yra tokių sektorių, kur neigiamas Apyvartinis kapitalas yra normalu. Apyvartinis kapitalas parodo verslo stiprumą, kompanijos vadovų sugebėjimą konservatyviai valdyti įmonę ir finansus.

Kitaip sakant, jei įmonė trumpalaikį turtą sugeba finansuoti savo uždirbamomis lėšomis, tai yra nuostabu. Tokios kompanijos akcijos yra įdomios. Trumpai susipažinome su pagrindiniais kompanijos balanso punktais. Juos analizuojant galima daryti vertikalę, horizontalę, santykinę analizę, palyginti su kitomis to paties sektoriaus kompanijomis.

Tos analizės tikslas yra įvertinti kompanijos verslo būklę, vadovų kompetenciją, įvertinti perspektyvas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.