Sekmadienis, 21 liepos, 2024
NASDAQ Vilnius-Lietuva

AB East West Agro Akcijų Analizė

Lietuviško kapitalo bendrovė East West Agro yra viena didžiausių žemės ūkio technikos ir įrengimų prekybos įmonių Lietuvoje. Pagrindinės teikiamos paslaugos yra:

  • Mažmeninė ir didmeninė prekyba nauja žemės ūkio technika,
  • Grūdų sandėliavimo įrengimų prekyba ir projektavimas,
  • Žemės ūkio technikos aptarnavimo darbai ir techninė priežiūra.

EWA yra vieno didžiausių pasaulyje žemės ūkio technikos gamintojo Massey Ferguson oficialus ekskliuzyvinis importuotojas Lietuvoje (EWA).

East West Agro užima antras vietas kombainų ir traktorių prekyboje Lietuvoje. Bendrovės klientai – daugiau kaip 6 tūkst. stambių ir vidutinių Lietuvos žemės ūkio bendrovių ir ūkių.

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius:

East West Agro Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal sektorius

Finansai

2023 m. kompanijos pajamos krito net -17.59%. Nežiūrint tokio solidaus pajamų sumažėjimo, 9 m. laikotarpio vidutinis metinis pajamų augimas išliko aukštas ir siekė 15.75%. Ataskaitoje pateikiama, kad susitraukė traktorių rinka, tačiau ten pat rašoma, kad „pagrindinis tiekėjas (Massey Ferguson) nespėjo patenkinti pasaulinės traktorių paklausos, todėl I pusmetį Bendrovė susidūrė su traktorių tiekimo deficitu”. Tačiau kai traktoriai atvažiavo, jų paklausa išgaravo.

Grynasis pelnas ir EPS susitraukė daugiau nei -50%. Pelno dinamika nestabili, be augimo tendencijų. Tačiau 7 m. trukmės vidutinis metinis EPS mažėjimas siekė -8.23%. Tačiau jau 5 m. laikotarpio EPS metinis augimo tempas buvo teigiamas, 12.40%. Grynasis pajamingumas visada buvo mažas. o paskutiniais finansiniais metais jis siekė vos 4.70%.

Su, nors ir stabiliu, bet vos 19.5% siekiančiu Bendruoju pajamingumu sunku pasiekti aukštų pelningumo rezultatų. Bendrosios, Administracinės ir Komercinės sąnaudos dar yra Sumanaus investuotojo rėmuose ir siekia 70.40% nuo Bendrojo pelno. Bet tai reiškia, kad labai netoli ribą, kad Bendrasis pelnas bus per mažas arba kaštai per dideli. Atidžiai stebim šį rodiklį.

Kompanijos finansai prisiimant riziką. Visi įsipareigojimai sudaro tik 135% Nuosavo kapitalo. Tačiau kompanijai pavyko ženkliai sumažinti finansinių skolų naštą. Ir Ilgalaikių skolų padengimui O Ilgalaikių skolų padengimui Grynuoju 2023 m. pelnu reiktų vos 0.18 metų.

Neramina kompanijos Pinigų srautai. Jie yra mažėjantys. FCF praėjusiais metais buvo neigiamas. Nesikaupia pinigai ir sąskaitose. Bene pagrindinė to priežastis yra mažėjantis Grynasis pelnas, o vadinasi ir Pajamos. Taip pat matome, kad Nepaskirstyto pelno 10 m. laikotarpio rentabilumas yra -18.33%. Ir paskutiniais metais Nepaskirstytas pelnas sumažėjo. Nors kompanija 10 m. laikotarpyje dar išlaikė beveik 20% vidutinį metinį NP augimą.

AB East West Agro veikla vis dar sugeba kurti palyginus aukštą grąžą. 8 metų laikotarpio vidutinis ROAE yra net 28.42%. Paskutinių finansinių metų ROAA buvo 6.90%. Labai gera grąža. Akcijos Buhalterinės vertės 7 m. laikotarpio vidutinis metinis augimas siekė 13.63%.

F_Score rodiklis buvo itin mažas, 3. Tai neinvesticinis rodiklis. Į ką mes jau atkreipėme dėmesį aukščiau dėl mažėjančių pinigų srautų. Mums belieka stebėti, kaip šie rodikliai pasikeis ateityje.

Tačiau žiūrint iš fiksuoto pajamingumo investicinių instrumentų pozicijos, kompanija vykdo pelningą verslą. Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti verslą ir gautas lėšas šiandien investuoti į 10 m. laikotarpio LR obligacijas bei gauti tokią pat grąžą, kokią gavo kompanija 2023 m., tai akcijas turėtų pardavinėti po 36 EUR (akcijos kaina rinkoje ra6ymo metu buvo 16.50 EUR).

Investicinis įvertis:

Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

AB East West Agro akcijos

AB East West Agro akcijos listinguojamos Baltijos First North sąraše. Trumpinys (ticker) yra EWA1L. Akcijos kaina nuo listingavimo pradžios kilo vos 5.18%. Tuo tarpu palyginamojo OMX Baltic Benchmark GI indekso vertė per tą patį laikotarpį pakilo 76.89%.

Akcijos kainos Standartinis nuokrypis yra beveik 46%, o beta – 1.21. Tai pakankamai rizikinga akcija. Be to, visiškai nelikvidi. Vidutinė sesijos apyvarta yra vos 20 EUR.

Įvertinus galimus būsimus kompanijos pelnus, akcijos PEG yra labai patrauklus ir siekia 0.41. Akcijos Equity risk premium dar geresnis – 15.06%. Šia prasme žiūrint, akcijos rinkoje nėra pakankamai įvertintos.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos ilgalaikė perspektyva yra 92 EUR. Mūsų metodu apskaičiuota kainos ilgalaikė perspektyva labiausiai optimistiniu scenarijumi yra tokia pati:

EWA1L Kainos perspektyva, MIN-MAX
Kainos perspektyva, MIN-MAX

Trečių šalių įvertinimas ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

Investavimo galimybės individualiems investuotojams gali būti vertinamos kaip potencialiai patrauklios, ypač dėl ketinimų mokėti didesnius dividendus. Tačiau reikėtų atidžiai stebėti rinkos tendencijas ir įmonės veiklos rezultatus, nes žemės ūkio sektoriaus svyravimai gali turėti įtakos EWA finansiniams rodikliams. Investuotojams svarbu įvertinti ir makroekonominius veiksnius, tokius kaip grūdų supirkimo kainos, palūkanų normų kitimą ir bendrą ekonominę situaciją.

TA konsensusas:

Kainos grafikas

Išvados

Investavimas į AB East West Agro akcijas (EWA1L) gali atrodyti viliojantis dėl patrauklaus PEG santykio, kuris siekia 0.41, ir Equity risk premium, esančio 15.06%. Tačiau investuotojai turėtų būti atsargūs dėl akcijų mažo likvidumo, kuris gali apsunkinti akcijų pirkimą ar pardavimą norimomis kainomis. Vidutinė sesijos apyvarta rodo, kad rinka yra siaura ir gali būti nepastovi.

Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, AB East West Agro akcijos gali būti tinkamos tik tiems investuotojams, kurie yra pasirengę prisiimti didesnę riziką ir turi ilgalaikę investavimo strategiją. Investuotojams, ieškantiems likvidumo ir mažesnės rizikos, gali būti pravartu ieškoti kitų investicinių galimybių.

Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.


Kompanijos puslapis

Daugiau NASDAQ Vilnius akcijų.


Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.