AB East West Agro

AB East West Agro veikla

Lietuviško kapitalo bendrovė East West Agro yra viena didžiausių žemės ūkio technikos ir įrengimų prekybos įmonių Lietuvoje. Pagrindinės teikiamos paslaugos yra:

  • Mažmeninė ir didmeninė prekyba nauja žemės ūkio technika,
  • Grūdų sandėliavimo įrengimų prekyba ir projektavimas,
  • Žemės ūkio technikos aptarnavimo darbai ir techninė priežiūra.

Šio sektoriaus bendrovių TOP 5-uke savo pozicijas sėkmingai įtvirtinusi EWA šiandien šalyje atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip Massey Ferguson, Sulky, Bednar ir kiti.

East West Agro užima antras vietas kombainų ir traktorių prekyboje Lietuvoje. Bendrovės klientai – daugiau kaip 6 tūkst. stambių ir vidutinių Lietuvos žemės ūkio bendrovių ir ūkių.

Pirminis viešas akcijų platinimas (IPO)

Sekdama toliau augti ir plėstis, kompanija 2017 m. balandžio 3 d. pradėjo pirminį viešą akcijų platinimą lėšoms pritraukti. Iš viso buvo išplatinta 125 000 akcijų po 24 eurus. Platinimas baigtas 2017 m. balandžio 28 d.

Akcijos pradėtos listinguoti NASDAQ Vilnius biržoje Baltijos Alternatyvioje rinkoje First North. Trumpinys EWA1L. Akcijų rinkos formuotojas yra FMĮ Orion Securities.

Finansai

Kompanijos finansai prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro tik 15.70%  Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui Nepaskirstytu 2019 m. pelnu reiktų 5.13 metų.

EPS dinamika turi žemėjimo tendenciją. Kol kas tai yra akcijų „skiedimo“ pasekmė, Įstatinį kapitalą padidinus nuo 1 000 vnt. iki 1 000 000 vnt. akcijų.

Bet jei EPS perskaičiuotume proporcingai visiems metams, tai tendencija šiek tiek kitokia, bet vis dar žemėjanti. O paskutiniai finansiniai metai pažymėti nuostoliais.

East West Agro investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Nepaskirstyto pelno rentabilumas išliko beveik 24%. Kompanija pelningai investuoja nepaskirstytą pelną ir vėl uždirba. 5 metų vidutinis ROAE yra net 30%. Labai gera grąža.

Bendrovės veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 EUR, investuotas į IMT, uždirba net 4.76 euro. Grynieji nuostoliai, tenkantys vienam parduotam technikos vienetui 2019 m. yra -0.048 euro/1 tch.vnt.

AB East West Agro akcijos

Akcijos kaina nuo listingavimo pradžios krito -60.50%. Tuo tarpu palyginamojo OMX Baltic Benchmark GI indekso vertė per tą patį laikotarpį pakilo 5.73%.

Akcijų kainos kritimą sąlygojo du veiksniai: Įstatinio kapitalo didinimas 2018 m. ir nepalankios bei labai permainingos oro sąlygos, neigiamai įtakojančios žemės ūkio sektoriaus pelningumą.

Pagal kompanijos finansinius rodiklius, esant palankiai rinkų konjunktūrai, akcijų kaina turi potencijos kilti iki 5-10% vidutiniškai kasmet. Tačiau mes žinome, kad taip nebus dėl situacijos žemės ūkyje.

Bet turėdami gerą vadybą ir kol kas neblogą dividendų mokėjimo politiką, bendrovės akcijų verta turėti savo portfelyje nedidelį kiekį. ir, priklausomai nuo situacijos sektoriuje – akumuliuoti arba mažinti.

Dividendų mokėjimo politika

Po IPO visiems akcininkams išmokėta po 1.60 euro dividendų. Tolesniais metais kompanija planuoja dividendams skirti ne mažiau 25% metų Grynojo pelno. Jei kitos sąlygos išliks nepakitusios.

Nuosavų akcijų supirkimo programa 2020

Supirkti Bendrovės savas akcijas pagal žemiau nurodytas sąlygas:

  • (i)       savų akcijų įsigijimo tikslas – įsigyti savas akcijas, kai jų likvidumas alternatyvioje First North biržoje Bendrovės valdybos nuomone yra nepakankamas;
  • (ii)      maksimalus leidžiamų įsigyti savų akcijų skaičius: 100 000;
  • (iii)     terminas, per kurį Bendrovė gali įsigyti savas akcijas: 18 mėnesių;
  • (iv)     maksimali savų akcijų įsigijimo kaina: 20 EUR;
  • (v)      minimali savų akcijų įsigijimo kaina: 4 EUR;

Kompanijos puslapis

Daugiau NASDAQ Vilnius akcijų.


Klausimams

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: