AB East West Agro

AB East West Agro veikla

Lietuviško kapitalo bendrovė East West Agro yra vienas didžiausių žemės ūkio technikos prekybininkų Lietuvoje.

Šio sektoriaus bendrovių TOP 5-uke savo pozicijas sėkmingai įtvirtinusi EWA šiandien šalyje atstovauja tokiems visame pasaulyje pripažintiems žemės ūkio technikos gamintojams kaip „Massey Ferguson“ (Prancūzija), „Laverda“ (Italija), „Fella“ (Vokietija) ir kitiems.

Bendrovės klientai – daugiau kaip 6 tūkst. stambių ir vidutinių Lietuvos žemės ūkio bendrovių ir ūkių.

Pirminis viešas akcijų platinimas (IPO)

2016 metai mums buvo rekordiniai. Per metus iš viso pardavėme daugiau kaip pusę tūkstančio įvairios ūkio technikos, t. y. 1,5 karto daugiau negu 2015 metais.

Labiausiai lūkesčius viršijo mūsų atstovaujamo prekės ženklo „Massey Ferguson“ traktorių pardavimai – vietoj planuotų 100 buvo parduota 140 vienetų. Įmonės pajamos pernai, lyginant su 2015 m., išaugo bemaž du kartus iki 23 mln. eurų, o EBITDA sudarė 2,4 mln. eurų (2015 m. EBITDA – 1 mln. eurų).

Neketiname sustoti. Norime augti ir toliau. Turime viziją tapti stipriu tiek Lietuvos, tiek regiono žemės ūkio sektoriaus žaidėju. Tam esame sukūrę tvirtus pamatus – pilną prekių ir paslaugų krepšelį, žymiausius sektoriaus prekės ženklus, ilgametę vadovų patirtį, stiprią ir ambicingą komandą, ilgalaikius verslo ryšius.

Tam palanki ir rinkos situacija – auga žemės ūkio investicijos, potencialas keisti seną žemės ūkio techniką nauja (šiuo metu Lietuvoje apie du trečdalius traktorių yra 25 metų arba senesni) ir gerinti našumą labai didelis.

Todėl žengiame naują bendrovės plėtros ir valdymo žingsnį – išleidžiame bendrovės paprastąsias vardines akcijas, kurias gali įsigyti profesionalūs ir neprofesionalūs investuotojai.

Po naujų akcijų išplatinamo ir įstatinio kapitalo padidinimo įregistravimo, visas EWA akcijas ketinama įtraukti į „OMX Nasdaq“ alternatyviosios vertybinių popierių rinkos „First North“ akcijų sąrašą.

Matydami Lietuvos ir pasaulio žemės ūkio tendencijas, įžvelgiame puikių verslo galimybių. Tikime, kad modernėjantis žemės ūkis Lietuvoje gali pasiekti dar geresnių veiklos rezultatų, stipresnių konkurencinių pranašumų. Jeigu tikite ir Jūs, kviečiame prisidėti prie mūsų verslo vizijos ir veiklos plėtros.

(Teigiama kompanijos pranešime)

Emisija

125 000 vienetų akcijų.

Vienos akcijos siūlymo kaina – 24 eurai (rėžis netaikomas).

Preliminarūs terminai:

Platinimo pradžia: 2017.04.03

Platinimo pabaiga: 2017.04.28

Listingavimo pradžia 2017.05.22

Akcijų platintojas ir sertifikuotas patarėjas: Orion Securities

Dividendų politika

Po IPO visiems akcininkams planuojama išmokėti po 1.60 euro dividendus.

Tolesniais metais kompanija planuoja dividendams skirti ne mažiau 25% metų Grynojo pelno. Jei kitos sąlygos išliks nepakitusios.


 

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: