Ekonomika su pinigais be infliacijos ir palūkanų

Silvio Gesell yra žmogus, sukūręs teoriją, kurioje ekonomika su pinigais be infliacijos ir palūkanų. The NATURAL ECONOMIC ORDER – taip vadinasi jo pagrindinis kūrinys, kuriame jis analizuoja viską, kas susiję su ekonominiais procesais. Daug dėmesio skiriama pinigams: kas jie, kokie jie, kodėl jie. Ir kaip jie yra ekonomikos kraujas.

Atpasakoti knygos bent trumpai visiškai neįmanoma. Kiekvienas jos teiginys yra išsamus ir lakoniškas. Kiekvienas sakinys – tezė, kiekviena mintis – formulė. Geriausia viską patirti pačiam ir žavėtis ekonomikos teorija, parašyta labai lengvu stiliumi. Tačiau labai ir labai rimtai.

Šita knyga ir teorija per Didžiąją depresiją visame pasaulyje leido išgyventi daugeliui žmonių. Būtent S.Gesell dėka atsirado Bendruomeniniai pinigai, vėl, kaip tyčia, prisiminti per 2007-2009 m. pasaulinę finansinę krizę. Būtent bendruomeniniai pinigai leido bendruomenėms išgyventi be vyriausybių pagalbos (kokia pagalba XX a. pradžioje???), bet dar ir sukurti vertę savo aplinkoje.

Tik ši istorija baigėsi liūdnai, vyriausybėms uždraudus bendruomeninius pinigus, kaip konkurentus valdiškiems. Tik vienintelėje Šveicarijoje lig šiol funkcionuoja nepriklausomi pinigai WIR’ai. Ir jiems užtenka vieno vienintelio banko – WIR Bank. Pati teorija irgi buvo nustumta į ilgą stalčių ir nedaugelis ją prisimena. Nes akademinei aplinkai ji nėra paranki. Ypač neparanki bankininkams.

Ir po pasaulinės finansų krizės, po centrinių bankų paleisto „kiekybinio palengvinimo„, po nulinių palūkanų buvo prisiminti pinigai, kurie yra ne fiat pinigai, kuriuos gali išleisti bet kas. O čia dar ir bitcoin – naujoji kriptovaluta – atsirado. Pats metas prisiminti ir senąją teoriją. Ką gali žinoti, gal tai ir bus naujoji ekonomika…

Malonaus skaitymo tiesiog internete:

Taip pat galite įsigyti knygų anglų arba originalo kalba:

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: