Antradienis, 16 balandžio, 2024
Straipsniai

Elektromobilių baterijoms reikia valgyti. Daug valgyti

Elektra varomų transporto priemonių baterijoms reikia daug metalų. Ir dar daugiau reikės ateityje. Netolimoje. Elektromobilių parkas sparčiai užima automobilių rinkas visame pasaulyje. Tikimasi, kad daugelyje šalių akumuliatoriais varomi automobiliai artimiausiu metu pranoks tradicinius fosilinio kuro modelius.

Naujų automobilių kompanijos, tokios kaip Tesla ar NIO Kinijoje, kartu su tradicinėmis automobilių kompanijomis, tokiomis kaip General Motors, Ford, Toyota ir Daimler, Japonijoje ir Vokietijoje, apima ateitį, kurią pirmiausia skatina greita pažanga akumuliatorių technologijoje. Ir duomenys apie žaliavas, naudojamas šiems akumuliatoriams gaminti, rodo numatomą bazinių ir tauriųjų metalų paklausos padidėjimą ateinantį dešimtmetį.

Tikimasi, kad 2021 – 2030 m. tokių metalų kaip nikelis, aliuminis ir geležis paklausa padidės 13–14 kartų. Šį paklausos padidėjimą galima tiesiogiai susieti su elektrinių transporto priemonių perspektyvomis per ateinančius dešimt metų. Skaičiuojama, kad EV baterijų gamybos kiekis padidės dešimtimis milijonų. Tikimasi, kad kitų metalų, tokių kaip ličio ir grafito paklausa iki 2030 m. išaugs maždaug 9–10 kartų.

Investavimas į metalus baterijoms

Tokios metalų paklausos perspektyvos skatina visame pasaulyje veikiančias kasybos ir investicijų bendroves skubiai investuoti į pagrindinių metalų gavybą ir įsigijimą. Daugelis jau tikisi, kad mažės iškastinio kuro – akmens anglies ir naftos – naudojimas ir pereina prie investicijų į metalus, esančius baterijose, saulės baterijų technologijose ir pan.

Rinkos perspektyvos dėl saulės energijos ir elektromobilių akumuliatorių, atrodo, rodo didžiulį paklausos bumą ir galimybę uždirbti dar daugiau pinigų nei iškastinio kuro gavybos aušroje. Nors grėsmės, susijusios su klimato kaita, yra veiksnys įmonėms ir investiciniams fondams atsisakyti iškastinio kuro, tačiau pinigai, kuriuos galima uždirbti šioje sparčiai besikuriančioje švarios energetikos pramonėje, galbūt, yra dar didesnė motyvacija.

Infographic: Electric Cars Boost Metal Demand | Statista You will find more infographics at Statista

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.