Elektromobilių baterijos. Kas apmokės tavo ridą?

Elektromobilių baterijos yra naujas kuro tipas, kuris leidžia mums su komfortu persikelti iš taško A į tašką B. Ir greitai. Ir 1 500+ kg. automobilio masei su keleiviais ir bagažu reikalingas atitinkamas energijos kiekis. O energija perkama. Pasižiūrėkime, ar galima čia kažkiek sutaupyti? Dar geriau, paieškokime, kas visa tai galėtų apmokėti? Tai pradžioje susipažinkime su pačiomis baterijomis.

Iš ko gaminamos baterijos?

Aišku, kad iš metalų! – pasakys Karlas. Ir bus teisus. Ir net ne bet kokių metalų, o spalvotų. Žinoma, dar reikia ir paprastos geležies. O be metalų dar reikia grafito, fosforo, na ir dar šiek tiek visko. Svarbiausia, reikia fantazijos, kad į visą tai „sukišti“ kiek galima daugiau elektros energijos, bet apie tai vėliau…

Pagrindiniai ir svarbiausi baterijoms reikalingi metalai:

  • Nikelis,
  • Litis,
  • Varis,
  • Kobaltas.

Žemiau esančiame paveiksliuke Statista nurodo, kaip išaugo šių (ir kitų susijusių metalų – aliuminis naudojamas elektromobilių korpusams galinti) paklausa:

Statista nurodo, kaip išaugo šių (ir kitų susijusių metalų – aliuminis naudojamas elektromobilių korpusams galinti) paklausa:

O Bloomberg prognozuoja spartų nikelio paklausos augimą:

Tai ko mums trūksta? Tik kompanijų, kurios šiuos metalus išgauna. Vertų dėmesio kompanijų nėra daug. Štai keletas jų.

Kasybos kompanijos

1. BHP Group Ltd

2. Vale SA

O kokios kompanijos teikia rinkai litį? Tarp įdomių kompanijų yra Sociedad Quimica y Minera S.A, FMC Corporation, Livent Corporation, Albemarle Corporation

Freeport-McMoRan

3. Sociedad Quimica y Minera S.A

4. FMC Corporation

5. Livent Corporation

6. Albemarle Corporation

7. Freeport-McMoRan

Taigi, kandidatuose jau turime 7 kandidates. Jos atstovauja gavybos sektorių. Žiūrime toliau, ko reikia elektromobilių baterijoms pagaminti. Reikia darbo jėgos, įrangos ir know-how, kaip tokias baterijas padaryti.

Baterijų gamintojai

O tai kompanijos, be kitos veiklos, gaminančios ir baterijas elektromobiliams: Solid Power,  Lithium Americas Corp, QuantumScape Corporation, Romeo Power, Microvast Holdings, The AES Corporation

1. Solid Power

2. Lithium Americas Corp

3. QuantumScape Corporation

4. Romeo Power

5. Microvast Holdings

6. The AES Corporation

Kitos susijusios kompanijos

Tai kompanijos, kurios gamina automobilius, tačiau tuo pačiu investuoja ir į baterijų gamybą. Išsirenkam General Motors ir Tesla.

1. General Motors

2. Tesla

Renkame portfelį

Turime 15-ka kandidačių į mūsų portfelį. Bet imsime ne visas. Mums reikia, kad investicija su laiku augtų ir dar, priedo, generuotų pinigų srautus. T.y. gautume dividendus. Todėl ieškome pelningai dirbančių, su aukštu Bendruoju pajamingumu ir dividendus mokančių kompanijų. Duomenis mes jau turime:

Kompanijos pavadinimasPelninga?Bendrasis pajamingumasDividendai
1. BHP Group+48%+
2. Vale SA+58%+
3. Sociedad Quimica y Minera S.A+48%+
4. FMC Corporation+43%+
5. Livent Corporation+32%
6. Albemarle Corporation+33%+
7. Freeport-McMoRan+40%+
8. Solid Power+-4%
9. Lithium Americas Corp
10. QuantumScape Corporation
11. Romeo Power
12. Microvast Holdings
13. The AES Corporation23%+
14. General Motors+13%+
15. Tesla+27%

Pasirinkimas visiškai nesudėtingas. Paimam 7-as kompanijas ir abi automobilių gamintojų kompanijas. Kitų kompanijų nepamirštame, o stebime toliau. Tai pakankamai naujos kompanijos ir jų laikas dar gali ateiti ir mes galėsime jomis papildyti savo portfelį.

Dabar įvertinsime portfelio riziką. Jei paimam visų akcijų vienodą proporcingą kiekį portfelyje, nuo 0.9 iki 0.12, tai portfelio riziką gauname labai aukštą, 44.62%. O Šarpo rodiklis vos 0.64. Tokia rizika mums yra per nepriimtina. Todėl keičiam akcijų proporcijas, atsižvelgdami į tai, kurios akcijos daro didžiausią poveikį portfeliui.

Galutinis variantas

Po nedidelių manipuliacijų pasiekėm, kad portfelio rizika sumažėtų iki mus tenkinančio 15.41% lygio, o Šarpo rodiklis siektų 1.86. Todėl mūsų portfelio proporcijos pateiktos lentelėje ir pirkti pradedam dabar (nebūtinai viską iš karto), kol kainos rinkoje yra su nuolaida.

Kompanijos pavadinimasDalis portfelyjePozicijos Standartinis nuokrypis σBeta (portfelio pradžioje)Dividendinis pajamingumas
BHP GROUP LIMITED (BHP)9%37.41%1.0114.21%
Vale SA (VALE)2%108%1.0317.89%
Sociedad Quimica y Minera de Chile SA (SQM)8%55.32%0.835.41%
FMC CORPORATION (FMC)9%32.63%0.862.05%
LIVENT CORPORATION (LTHM)30%73%2.06
ALBEMARLE CORPORATION (ALB)2%41.14%1.560.78%
FREEPORT-MCMORAN INC. (FCX)1%100.47%2.061.16%
GENERAL MOTORS COMPANY (GM)30%21%1.270.001%
TESLA, INC. (TSLA)9%180%2.12

Taigi, iš tokio portfelio mes realiai tikimės ir kapitalo augimo ir pinigų srautų. Kadangi mes investuojame ilgam laikotarpiui, tai mes visada periodiškai peržiūrėsim portfelio sudėtį ir ją koreguosime, jei to reikės. Panašaus portfelio dinamiką galite stebėti čia.

Daugiau apie portfelius ir strategijas galite pasiskaityti čia.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: