Pirmadienis, 26 vasario, 2024
Strategijos

Elektromobilių baterijų portfelis 2023 metais

Prieš pusę metų mūsų skaitytojams buvo sukurtas ilgalaikis akcijų investicinis EV baterijų portfelis. Mes iš šito portfelio tikimės kapitalo prieaugio ir pinigų srautų dividendų pavidalu. Kaip visada, atėjus kitiems metams, mes pasižiūrime, kaip portfeliui sekėsi per praėjusį periodą ir kokių pokyčių patyrė.

Taip, portfelis privalo būti dinaminis. Gali keistis sudėtis: išmetam nepelningas akcijas, perkam kitas, pildome perspektyviausiais akcijas. Svarbiausia, reinvestuojame dividendus ir jau vien tuo padidiname portfelio pajamingumą ilguoju laikotarpiu.

Taigi, per praėjusį laikotarpį portfelis patyrė Tesla akcijų 3:1 splitą ir gavo dividendų. Viso portfelio dividendinis pajamingumas siekia 1.28%, nors tokios akcijos, kaip BHP dividendinis pajamingumas portfelyje siekia net 5.91% (čia atskaičius mokesčius). Taip pat šios akcijos prieaugis vienas didžiausių.

Portfelis per pusmetį padidėjo 25.51% (įskaitant ir dividendus). Jo vidutinis metinis pelningumas siekia net 47%. Kai istorinis vidutinis pajamingumas nesiekia nė 31%.

Reinvestuojam dividendus

Kaip jau sakėme, dalį investuojame į BHP Group Limited kompanijos akcijas. Kita dalis eina į didžiausią grąžą generuojančias Freeport-Mcmoran Inc akcijas ir dar šiek tiek į Livent Corporation akcijas, kurių buvimas portfelyje mažina riziką. Tiesą pasakius, visos šios akcijos mažina riziką portfelyje. Teoriškai, statistiškai. Realybėje ne visada taip būna.

Tai dabar akcijos portfelyje pasiskirsčiusios taip:

Elektromobilių baterijų portfelis 2023 metais

Baterijų portfelis. Rodikliai

RodiklisSukūrimo metuDabarIstorinis Rašymo metu
Rizika15.41%15.14%
Sharpo rodiklis1.862.96
Treynor rodiklis1.0230.65
Vidutinis metinis pelningumas30.31%47.32%

Kol kas portfelis save kuo puikiausiai pateisina. To tikimės ir ateityje.

Linkime gerų investicijų!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.