Estijos banko Coop Pank IPO

Coop Pank akcininkai pritarė valdybos siūlymui, pagal kurį bankas per IPO nori pritraukti papildomų 37 mln. ųurų lėšų. 100 procentų susirinkime dalyvavusių akcininkų balsavo už banko įstatų pakeitimą, kuris yra būtina sąlyga bankui patekti į Vertybinių popierių biržą. Tie akcininkai atstovauja 98,2 proc. visų bendrovės akcijų.

Banko Stebėtojų taryba patvirtino emisijos tvarkaraštį ir nustatė akcijų kainų intervalą. O Estijos Finansų priežiūros tarnyba patvirtino viešo siūlymo, teikimo ir priėmimo į prekybą prospektą.

Būsimasis emitentas taip pat pateikė prašymą Nasdaq Tallinn Vertybinių popierių biržai sąlyginį prašymą įtraukti jo akcijas į pagrindinį akcijų sąrašą.

Kam Coop Pank reikalingi pinigai?

Coop Pank papildomą kapitalą iš akcijų platinimo planuoja panaudoti savo plėtros strategijai finansuoti. Lėšoms surinkti pirminis akcijų platinimas planuojamas šių metų lapkričio 18 d.

Finansiniu akcijų platinimo patarėju pasirinktas bankas LHV, teisiniu patarėju pasirinkta advokatų kontora Ellex Raidla. o komunikacijos patarėju patarėju – Agenda PR.

Remiantis viešo akcijų platinimo prospektu, Coop Pank planuoja išleisti 32.2 mln. naujų akcijų.

Tada bendras akcijų skaičius padidės iki 94,4 mln. Be to, per IPO dalį akcijų, apie 14.1 mln. planuoja parduoti esami akcininkai naujiems. Dėl to investuotojai per IPO iš viso galės įsigyti iki 46.3 mln akcijų.

Coop Pank akcijų platinimas

Individualūs investuotojai pirminiame akcijų platinime galės dalyvauti drauge su profesionaliais investuotojais. Prašymai dalyvauti IPO bus priimami nuo 2019 m lapkričio 18 d. iki 2019 m. lapkričio 29 d.

Išleidžiamų akcijų pasirašymo kainų intervalas yra 1.15–1.3 euro. Dėl to bendra IPO apimtis gali siekti apie 55 milijonus eurų, atsižvelgiant į galutinę platinimo kainą.

Papildomai pritrauktas kapitalas gali siekti apie 37 milijonus eurų ir bus panaudotas vystymosi strategijai ir verslo plėtrai. O bendra akcininkų nuosavybė turėtų pasiekti apie 95.9 milijonų eurų.

Investicijos patrauklumas

Banko Coop Pank valdybos pirmininkas Marguo Rink tikisi, kad IPO metu aktyvūs bus ir profesionalai, ir smulkieji investuotojai.

Norima, kad banko akcijos kiek galima plačiau pasklistų tarp investuotojų, jomis būtų aktyviai prekiaujama biržoje.

Investiciją patrauklia daro ne tik spartus banko augimas, bet ir dividendų mokėjimo politika. Numatoma, kad bankas dividendus pradės mokėti nuo 2022 metų ir jie gali siekti iki 25% metinio pelno.

LHV atstovė Lauri Lind teigia, kad IPO metu smulkieji investuotojai ir banko klientai turės šiokių tokių preferencijų. IPO metu banko klientai galės pasirašyti iki 10 000 akcijų.

Kiti smulkūs investuotoji galės gauti iki 2 500 akcijų, o pasirašant per pirmąją platinimo savaitę – net iki 5 000 akcijų.

Prekyba biržoje

Po sėkmingo išplatinimo Coop Pank akcijos bus įtraukta į pagrindinį Nasdaq Tallinn Vertybinių popierių biržos sąrašą. Pagal planus kompanijos akcijomis bus pradėta prekiauti gruodžio 9 d. arba artimomis tai datai dienimis.

***

Tikslus viešo akcijų platinimo laikas:

Pradžia: 2019 m. lapkričio 18 d. 10:00. 
Pabaiga: 2019 m. lapkričio 29 d. 15:30.

Platinime gali dalyvauti Estijos, Latvijos ir Lietuvos individualūs investuotojai.

Apie IPO rezultatus bus pranešta 2019 m. gruodžio 2 d. Sėkmingo IPO atveju investuotojai akcijas VP sąskaitose pamatys gruodžio 4 d.

Su IPO prospektu galima susipažinti ir banko puslapyje.

[iframe width=“100%“ height=1200 scrolling=true src=“https://www.cooppank.ee/s3fs-public/book/files2019-11/Prospekti%20kokkuv%C3%B5te%20%28LT%29.pdf?sf4Xso97f0X_QDZgO_9V1jjgQROaL8kN“]

Šaltinis: https://www.cooppank.ee/

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: