Turkijos ETF – TUR

Kylančios rinkos (Emerging markets) vis labiau randa vietos pasaulio investuotojų dėmesyje. Šiandien Turkija pasidarė ne mažiau įdomi už staigiai atsigaunančią Japoniją.

Susidomėjimas Turkija atsirado kai šalies konfliktas su kurdais, regis, gali pasibaigti taikiai.

Moody‘s Investors tai vertina teigiamai ir žada pagerinti šalies kredito reitingą. Fitch Ratings Turkijos ilgalaikius užsienio valiutos Emitento Bankroto Rizikos (Issuer Default Rating (IDR)) reitingą pakėlė nuo BBB- iki BB+. Toks investicinis reitingas suteiktas pirmą kartą per dvidešimt metų.

Turkijos makroekonominiai rodikliai yra geresni už išsivysčiusių šalių rodiklius. Infliacijos tempai mažėja, nacionalinės skolos ir BVP santykis yra vos 39.9%, žemas nedarbo lygis, stipri bankinė sistema, gerėjantys kredito reitingai. Mūsų vertinimu, artimiausiu laikotarpiu geresnio regiono investavimui galima ir nerasti.

Investavimo prasme, Turkija yra egzotiška šalis. Tačiau yra galimybės investuoti. Viena iš tokių yra iShares MSCI Turkey Investable Market ETF (TUR) ETFas. Fondas atkartoja MSCI Turkey Investable Market Indexą. Akcijos paskirstytos po įvairius pagrindinius sektorius. Daugiausia kapitalo investuota į bankų akcijas, net 52,42%. Todėl didelė dalis kapitalo finansų rinkoje ir kylančios rinkos ypatybės susijusios su padidėjusia rizika.

Fondo beta su S&P500 yra 1,43, 3-jų metų standartinis nuokrypis (fondo rizika) yra 29,43% – labai aukšta. Aukšta rizika susijusi su didesniais pelnais ir didesniais nuostoliais.

Dividendai nemokami. Jie perinvestuojami.


Techninė analizė
Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: