Europa 3

SEB SASO Europa 3

SEB bankas nuo šių metų rugsėjo 3 dienos platina tris naujas obligacijų emisijas litais ir eurais. Visų trijų emisijų Europa 3 pelningumas priklausys nuo Europos šalių įmonių akcijų kainų indekso „S&P Europe 350 Low Volatility“ vertės pokyčio.

Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos iki šių metų rugsėjo 29 dienos.

„Europos centrinio banko priimti sprendimai ir planuojami papildomi veiksmai, kuriais siekiama sustiprinti paskolų namų ūkiams ir įmonėms rinką, tikimasi, padės artimiausiais metais atsigauti sulėtėjusiai euro zonos ekonomikai.

Jungtinės Karalystės, kurios įmonių akcijų vertė sudaro didžiausią indekso dalį, ekonomika jau atsitiesė po finansinės krizės, ir prognozuojama, kad, stiprėjant namų ūkių paklausai ir didėjant kapitalo investicijoms, šalies ūkis toliau augs.

Gerėjant pasaulio ekonomikos perspektyvai, augantis vidaus vartojimas ir dėl silpnėjančio euro konkurencingesnis tapęs eksportas turės teigiamą įtaką daugelio tarptautiniu mastu veikiančių bendrovių, kurių akcijos įtrauktos apskaičiuojant indeksą, pajamoms“, – sako SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.

Indeksas „S&P Europe 350 Low Volatility“ apskaičiuojamas įtraukiant mažiausiai kintančios kainos akcijas 100 bendrovių, kurių akcijomis prekiaujama 17-oje pagrindinių Europos rinkų.(seb.lt)

Apie indeksą:

Indeksas S&P Europe 350 Low Volatility apskaičiuojamas įtraukiant indekso S&P Europe 350 mažiausiai kintančios kainos akcijas 100 bendrovių, kurių akcijomis prekiaujama 17-oje pagrindinių Europos rinkų. Bendrovės akcijų dalis, įtraukta į indekso sudėtį, priklauso nuo akcijų kainos kintamumo – kuo jis mažesnis, tuo didesnė akcijų dalis sudaro indeksą.

Indeksas pradėtas skaičiuoti 2012 m. liepos 9 d.

Visų indekso akcijų vidutinė kapitalizacija yra $43,672 910 000. (www.spdji.com.)

Didžiausią dalį indekse turinčios kompanijos:

MAN AG

Groupe Bruxelles Lambert

Zurich Financial Services

Nestle SA Reg

Swisscom AG Reg

National Grid PLC

BP

Compass Group

Novartis AG Reg

Reed Elsevier

Kam tinka?

Visiems norintiems investuoti į Europos kompanijų akcijas. Gauti su tuo susijusią grąžą ir sumažinti savo investavimo riziką. Didžiausias „popierinis“ praradimas yra Obligacijos nominalas minus Įsigijimo mokestis, minus Rizikos premija.

Pagrindinės rizikos.

Visos su investavimu susijusio rizikos.

Emisijos anuliavimo rizika.

Regiono rizika.

Kaip įsigyti?

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių obligacijų ypatumus, privalumus ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

Alternatyvos

Individualiam investuotojui pačiam sudaryti tokį portfelį neverta, o gerų alternatyvų nėra. Yra variantas rinktis to paties indekso ETFą iShares Europe ETF (IEV). ETFo privalumai:

Vietoje vienos eurais nominuotos obligacijos Europa 3 galite pirkti 2 ETF akcijas.

Fondas du kartus per metus išmoka dividendą arba kitas distribucijas. Metinis išmokų pajamingumas yra 5.80%(aukštas). Dividendinis pajamingumas yra 3.28%

Su fondo akcijomis galima atlikti „Short Selling“ kontraktus.

Yra opcionai.

5 metų vidutinis metinis NAV padidėjimas yra 12.65%.

Beta 1.12.

Aukšta rinkos kapitalizacija.

Minusai:

Mokestis – 0.60%

Europa 3
iShares Europe ETF
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: