FED FOMC dar niekada nebuvo toks lakoniškas

FED FOMC dar visai neseniai mus šiek tiek gąsdinęs pandemijomis ir „butelio kakleliais”, vakar per savo susirinkimo pranešimą buvo labai ir labai lakoniškas: ekonomikos indikatoriai geri, bet karas Ukrainoje, todėl bazines palūkanas keliam 0.25%-0.5%. Ir viskas. Apie tolimesnį QE mažinimą, sakė, pakalbės per kitą susirinkimą.

Kitas susirinkimas vyks gegužės pradžioje ir jau dabar rinkos tikisi, kad bazinės palūkanos bus pakeltos dar 25 baziniais punktais. Tokia tikimybė tikrai yra didelė, J.Powell spaudos konferencijoje pasakė, kad JAV ekonomikos augimas yra „labai stiprus”, o karo Ukrainoje pasekmės šalies ūkiui yra neapibrėžtos.

Atviros Rinkos Operacijų komiteto nuomone, pasiūlos-paklausos disbalansas, sukeltas vien tik covid pandemijos, truks dar ilgą laiką. Tačiau pridėjus geopolitinę katastrofą Europoje, pasaulinės prekybos neapibrėžtumas dar labiau padidėja. Ir infliacijos prognozės išlieka aukštos. Prie FED FOMC targeto infliacija priartės tik 2024 metais, kai sieks 2.3%. Bet čia tuo atveju, jei viskas bus gerai…

Tuo tarpu JAV metinė infliacija vasarį siekė beveik 8%:


source: tradingeconomics.com

Rinkų reakcija

JAV dolerio indeksas koregavosi. Tai visai natūrali rinkos reakcija, nes naujienos visiškai pilnai pateisino rinkos lūkesčius ir matėme „sell news”. Aukso ateities sandorių kaina vakar nukrito -1%. Tai adekvati reakcija, kai kyla bazinės palūkanos. Tuo labiau kai FED kalba apie stiprią ekonomiką.

Todėl JAV akcijų indeksai po ilgesnės korekcijos jau ieško dugnų ir sparčiai kilo antra sesija iš eilės. Vakar Dow Jones ir S&P 500 indeksai kilo atitinkamai 1.55% ir 2.24%. Taip pat reikia pastebėti, kad indeksai gali keisti trendą su gerokai padidėjusiomis apyvartomis, kas gali rodyti lokalaus dugno stiprumą.

FED FOMC dar niekada nebuvo toks lakoniškas
S&P 500 indeksas

Tai rinkose, kol kas, viskas atrodo labai optimistiškai. Šiandien į susirinkimą renkasi Anglijos bankas. Bus įdomu sužinoti jo ekonomikos įžvalgas. Rinkos tikisi, kad bankas taip pat pakels bazines palūkanas 25 baziniai punktais.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: